Elżbieta Bieńkowska o samochodach z silnikami diesla  Moto

  • Duży ruch przy autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się być propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Posiadali budować fragmenty A1 jak i również S3
  • Surowe kary zbyt cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do odwiedzenia granicy z Czechami w pięć godzin. Jest porozumienie na ostatni odcinek A1

Samochody z silnikami diesla są skończone. Za kilka lat całkowicie znikną - powiedziała Elżbieta Bieńkowska. Zdaniem unijnej komisarz do odwiedzenia spraw rynku wewnętrznego i usług, diesel to inżynieria przeszłości.

Elżbieta Bieńkowska w rozmowie z agencją Bloomberga stwierdziła, że Unia Europejska przeżyła "przełomowy moment", kiedy Volkswagen w 2015 roku przyznał, że wyposażał silniki diesla w nieustawowe oprogramowanie służące do zaniżania wyników pomiarów emisji toksycznych tlenków azotu.

Latający samochód. "Za kilka lat może zrewolucjonizować transport"

Koniec diesla

- To mocno wpłynęło w społeczne oczekiwania na sprawa kierunku zmian dotyczących emisji spalin i czystszych samochodów. Samochody z silnikami diesla są skończone. Za kilkanaście lat całkowicie znikną. Wówczas technologia przeszłości - oznajmiła Elżbieta Bieńkowska.

Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług wezwała również kraje Wspólnoty, zwłaszcza z naszego regionu, do odwiedzenia bardziej intensywnego wycofywania wozów niespełniających standardów dotyczących emisji spalin.

- Posiadamy takie państwa członkowskie jak na przykład Rumunia, Słowacja i Nasze państwo, gdzie wskaźnik wycofania wydaje się być bardzo niski. Nie zechcemy, aby ta część Europy była pełna starych samochodów z silnikami wysokoprężnymi - dodała.

Bieńkowska podkreśliła, że Komisja Europejska podtrzymuje rozwój baterii do pojazdów elektrycznych m. in. za pośrednictwem finansowanie badań koncernów motoryzacyjnych. - To rodzaj planu, na który nie może sobie pozwolić jedno państwo członkowskie - stwierdziła unijna komisarz.

Afera spalinowa

We wrześniu 2015 r. Volkswagen przyznał się do odwiedzenia zainstalowania w łącznie około 11 mln samochodów urządzeń, które wyłączało system neutralizowania tlenków azotu podczas normalnej eksploatacji samochodu i włączało go po rozpoznaniu, iż silnik poddawany jest testom.

Volkswagen przyznał się w marcu 2017 r. do oszukania amerykańskich agencji regulacyjnych, w tym Agencji Ochrony Środowiska oraz Rady ds. Zasobów Powietrznych w Kalifornii. Urządzenia zainstalowano w niemal 600 tysiącach pojazdów zbywanych w USA od 2009 roku.

Kłopoty byłego szefa

70-letni Winterkorn zrezygnował ze stanowiska szefa koncernu niedługo po wybuchu skandalu powiązanego z fałszowaniem wyników pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach silników diesla.

Popularny

borys Budka i Michał Wójcik o 500 plus w «Faktach po Faktach»
Borys Budka i Michał Wójcik o 500 plus w «Faktach po Faktach»

500 plus także na pierwsze dziecko. Jest postanowienie komisji senackiej Osiem odmian w programie 500 plus Zmiany w 500 dodatkowo. Projekt ma trafić "w przyszłym tygodniu" do Sejmu Trzecie urodziny…...

bitcoin czy złoto? Goldman Sach typuje lepszą inwestycję
Bitcoin czy złoto? Goldman Sach typuje lepszą inwestycję

Według Goldman Bilstein złoto wygrywa z bitcoinem, jeśli weźmiemy pod atencję kilka charakterystycznych cech każdego pieniądza. - To strach i bogactwo od lat napędzają cenę kruszcu - piszą ekonomiści GS. Dlaczego?…...

bIG InfoMonitor: znów wzrosła ilość dłużników alimentacyjnych  Pieniądze
BIG InfoMonitor: znów wzrosła ilość dłużników alimentacyjnych Pieniądze

Po zauważalnych spadkach liczby dłużników alimentacyjnych w dwóch niedawnych miesiącach ubiegłego roku, po styczniu i lutym owego roku znów wzrosła cyfra opiekunów niepłacących na najmłodszych i zgłaszanych do Rejestru BIG InfoMonitor.…...

bloomberg: Polska najlepszym miejscem na rzecz biznesu w Europie Zachodniej i Azji Cetralnej  Informacje
Bloomberg: Polska najlepszym miejscem na rzecz biznesu w Europie Zachodniej i Azji Cetralnej Informacje

Polska to najistotniejsze miejsce do prowadzenia funkcjonowania gospodarczej w rejonie Europa Wschodnia-Azja Centralna - wypływa z sondażu przeprowadzonego za pośrednictwem agencję Bloomberg. Doceniono nas za rozwijający się zbyt konsumentów oraz coraz wyższą infrastrukturę.…...