Na co mogę wykorzystać moją pożyczkę osobistą?

Category: Stopę Procentową
17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Jakie są możliwe zastosowania pożyczki osobistej? Dowiedz się, jakie są niektóre z dostępnych opcji.

Źródło obrazu: Getty Images

Pożyczki osobiste to elastyczne, wszechstronne pożyczki, które można wykorzystać na wiele celów, takich jak finansowanie kosztów leczenia, spłata długów, opłacenie dużych zakupów lub opłacenie ślubu.

Ale chociaż pożyczkodawcy niekoniecznie ograniczają to, co robisz z osobistymi funduszami pożyczkowymi, są pewne rzeczy, które możesz lepiej wykupić, biorąc inną pożyczkę w celu sfinansowania.

Ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób możesz korzystać z osobistych funduszy pożyczkowych, a ten przewodnik wyjaśni niektóre z kluczowych rzeczy, które możesz zrobić z otrzymaną z nich gotówką.

Na co możesz przeznaczyć pożyczkę osobistą?

Zazwyczaj, gdy ubiegasz się o pożyczkę osobistą, pieniądze są wpłacane bezpośrednio na konto bankowe lub otrzymujesz czek podczas podpisywania dokumentów pożyczki. Po zdeponowaniu pieniędzy możesz z nimi zrobić, co chcesz.

Ascent wybiera najlepsze pożyczki osobisteSzukasz pożyczki osobistej, ale nie wiesz od czego zacząć? Wybrane przez Ascent najlepsze pożyczki osobiste pomogą Ci zdemistyfikować dostępne oferty, abyś mógł wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

Ale od czasu do czasu pożyczkodawcy kredytów osobistych narzucą kilka ograniczonych ograniczeń. Możesz przeczytać drobny druk na wniosku o pożyczkę lub dokumentach pożyczki, zanim je podpiszesz, aby dowiedzieć się, czy są jakieś ograniczenia co do tego, na co możesz przeznaczyć pieniądze. I chociaż prawdopodobnie nie zostaniesz przyłapany na wykorzystywaniu środków w niedozwolonym celu, jeśli spłacisz pożyczkę w terminie, niespłacanie pożyczki lub ogłoszenie upadłości może skłonić pożyczkodawców, którzy próbują pobrać płatność lub zapobiec dalszemu wypłacie środków, do zbadania sprawy twierdzi, że złożyłeś wniosek.

Niezależnie od tego, czy prawdopodobnie zostaniesz zdemaskowany, czy nie, nigdy nie powinieneś być nieuczciwy co do swoich zamiarów podczas wypełniania wniosku kredytowego, ponieważ oszukanie instytucji finansowej poprzez okłamanie wniosku może mieć poważne konsekwencje prawne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​na ogół nie będzie to problemem. Poza kilkoma ograniczonymi wyjątkami Twoje osobiste fundusze pożyczkowe należą do Ciebie, aby zrobić wszystko, z czym chcesz, a pożyczkodawcy nie przejmują się zbytnio tym, co planujesz zrobić z pożyczonymi pieniędzmi. Oznacza to, że możesz:

  • Zapłać za ulepszenia domu
  • Spłacaj i konsoliduj zadłużenie o wyższym oprocentowaniuPłać za wszystko, czego potrzebujesz lub chcesz kupić, na przykład za wakacje, wesele lub jakikolwiek inny duży zakup
Nie potrzebujesz pożyczki osobistej, która jest reklamowana jako mająca określony cel

Czasami zaciągasz pożyczkę osobistą z myślą o konkretnym celu. Na przykład możesz chcieć pożyczki osobistej na konsolidację zadłużenia lub sfinansowanie ślubu. Są pożyczkodawcy, którzy sprzedają pożyczki przeznaczone na te specjalistyczne cele. Możesz na przykład wyszukać „kredyt ślubny lub „kredyt na ulepszenie domu i znaleźć pożyczkodawców, którzy je oferują.

W większości te specjalnie reklamowane pożyczki to zwykłe pożyczki osobiste z fantazyjnym marketingiem. Nie musisz ograniczać się do pożyczki oferowanej na określoną rzecz tylko dlatego, że chcesz ją wykorzystać w tym celu. W rzeczywistości możesz znaleźć szerszą gamę pożyczkodawców oferujących ogólne pożyczki osobiste po lepszym oprocentowaniu, szukając różnych dostawców pożyczek, zamiast ograniczać się bez powodu.

Należy również zachować szczególną ostrożność w przypadku pożyczek sprzedawanych jako pożyczki konsolidacyjne, ponieważ czasami te pożyczki wymagają znacznie wyższych stawek lub opłat, ponieważ pożyczkodawcy żerują na ludziach, którzy próbują wyjść z zadłużenia. Ogólna pożyczka osobista z rozsądną stopą procentową może być najlepszym sposobem na spłatę innego zadłużenia, które masz zaciągnięte, aby uprościć proces spłaty i zmniejszyć koszty odsetek.

Na co nie powinieneś wykorzystywać pożyczki osobistej?

Chociaż możesz wykorzystać pożyczkę osobistą na prawie wszystko, co chcesz, prawdopodobnie są rzeczy, na które jej przeznaczenie jest złym pomysłem.

Ascent wybiera najlepsze kredyty konsolidacyjneChcesz szybciej spłacić dług? Zapoznaj się z naszą krótką listą najlepszych pożyczek osobistych do konsolidacji zadłużenia i obniż miesięczną ratę niższą stopą procentową.

Możesz również nie chcieć korzystać z pożyczki osobistej na zakup samochodu, ponieważ zamiast tego możesz uzyskać niższą stopę procentową od zabezpieczonej pożyczki samochodowej przeznaczonej na zakup pojazdu. Pożyczki samochodowe wykorzystują pojazd jako zabezpieczenie, a samochód może zostać przejęty, jeśli nie spłacisz pożyczki w terminie. Ponieważ ryzyko dla pożyczkodawcy jest mniejsze ze względu na fakt, że pojazd stanowi zabezpieczenie, pożyczki samochodowe zwykle obciążają mniejszą stopę procentową niż pożyczki osobiste, a także mogą być łatwiejsze do uzyskania.

Nie powinieneś też nigdy pożyczać pieniędzy, których nie możesz łatwo spłacić, i dobrze się zastanowić przed zaciągnięciem pożyczki osobistej na zakup, który nie jest konieczny. Chociaż możesz zaciągnąć osobistą pożyczkę na przykład na wakacje, prawdopodobnie nie jest to mądry plan, ponieważ wtedy będziesz płacić odsetki za wakacje i spłacać je przez długi czas. Może to być kosztowne i może wpłynąć na twoją zdolność do osiągnięcia innych celów finansowych. Zamiast tego powinieneś wziąć urlop, za który możesz zapłacić gotówką.

Mądrze decyduj się na zaciąganie pożyczek osobistych

Pożyczki osobiste możesz wykorzystać na wszystko, co chcesz, ale nie oznacza to, że powinieneś pożyczać na rzeczy, które nie są ważne. Z pożyczki osobistej warto skorzystać, jeśli chcesz skonsolidować zadłużenie lub jeśli potrzebujesz pożyczki na istotny zakup i możesz otrzymać pożyczkę po niższym oprocentowaniu niż z karty kredytowej.

Ale nie powinieneś pożyczać więcej niż potrzebujesz, nie powinieneś pożyczać na mniej istotne rzeczy, a czasami powinieneś zbadać inne opcje pożyczki, które mogą wiązać się z ochroną pożyczkobiorcy, której nie zapewniają pożyczki osobiste.

Nasze wybory najlepszych pożyczek osobistych na 2020 rok

Sprawdziliśmy rynek, aby przedstawić naszą krótką listę najlepszych dostawców pożyczek osobistych. Niezależnie od tego, czy chcesz szybciej spłacić dług, obniżając stopę procentową, czy też potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby dokonać dużego zakupu, te najlepsze w swojej klasie propozycje pomogą Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne zestawienie naszych najlepszych typów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy