Fundusze nieruchomości w Wielkiej Bratanii po Brexicie  Nieruchomości

Od poniedziałku już sześć funduszy inwestujących w brytyjskie nieruchomości zawiesiło możliwość umorzenia jednostek uczestnictwa i wypłaty sum powierzonych funduszowi. Domagają się owego klienci w obawie przed załamaniem na rynku nieruchomości po Brexicie.

Klienci zalali brytyjskie fundusze nieruchomości zleceniami, dotyczącymi umorzenia organizacji uczestnictwa. Broniąc się przed utratą płynności, fundusze zablokowały czasowo możliwość realizacji takich zleceń.

W środę decyzję taką podjął Henderson Global Investors, godzinę później o zawieszeniu wypłat poinformował Columbia Threadneedle. Również kasa Canada Life zawiesił swe dwie spółki Canlife Property i Canlife UK. Norma Life Investments UK Real Estate Fund zawiesił należności już w poniedziałek, dzień później za jego przykładem poszła konkurencja: Aviva Investments UK Property Trust.

Funt szuka dna po Brexicie. "Rośnie wynik kuli śniegowej"

Inwestorzy obawiają się utraty wartości brytyjskich nieruchomości po wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Obawy przed zapaścią w brytyjskim rynku pociągnęły po dół notowania funta, który to w środę spadł do odwiedzenia najniższego poziomu od 31 lat i w pewnym momencie wart był 1-wszą, 28 dol. Rynki pieniężne bliskie są paniki.

Obawy rosną

We wtorek Bank Anglii oznajmił, iż turbulencje w branży nieruchomości wówczas jeden z najważniejszych faktorów ryzyka dla finansowej stabilności Wielkiej Brytanii.

Eksperci od dawna ostrzegali, hdy jeśli dojdzie do Brexitu, to straty poniesie rynek nieruchomości. Wpłynie na to w szczególności relokacja wielu miejsc pracy na kontynent jak i również spadek atrakcyjności Londynu jako centrum finansowego. Firma Hometrack prognozowała w czerwcu, hdy spadki cen brytyjskich nieruchomości mogą sięgnąć 20 proc.

Na kilka dni przed referendum w kwestii przynależności Wysp do UE sieć agencji nieruchomości Foxtrons ogłosiła, że jej wyniki finansowe ucierpią z powodu Brexitu.

Popularny

będą podwyżki w Tesco. Średnio 130 złotych brutto miesięcznie
Będą podwyżki w Tesco. Średnio 130 złotych brutto miesięcznie

Nawet milion podwładnych może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz Czarny harmonogram dla gospodarki. "Ukraińcy zwyczajnie wybiorą Niemcy" Raport: Ludzie z polski wolą pracę w zagranicznych firmach Ponad 12 milionów dni niewykorzystanego…...

buty CEO firm technologicznych z Krzemowej Doliny
Buty CEO firm technologicznych z Krzemowej Doliny

Mieszkańcy Krzemowej Doliny nie będą znani ze specjalnej dbałości o modę - królują tam jeansy, t-shirt jak i również bluzy z kapturem. Ale nawet tam, gdzie ubiór nie ma wielkiego sensu…...

cASE: luka w VAT w naszym kraju spadła do 7, 2 proc. w 2018 roku
CASE: luka w VAT w naszym kraju spadła do 7, 2 proc. w 2018 roku

Luka po VAT w Polsce spadła z poziomu 14, siedmiu procent w 2017 dwanaście miesięcy do 7, 2 % w 2018 roku. Wówczas oznacza poziom 13, 12 miliarda złotych - poinformowało Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych…...

były mnister skarbu prezesem Taurona?  Informacje
Były mnister skarbu prezesem Taurona? Informacje

ArcelorMittal wyłączy wielki piec przy krakowskiej hucie. Trzy scenariusze dla pracowników Sekretarz siły USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór naokoło Nord Stream 2. Publikatory: Gazprom grozi Danii pozwem Zanieczyszczona…...