(NYSE: JPM) Siedziba główna JP Morgan Chase & Co.

Category: Kart Kredytowych
17 lutego 2021

Siedziba JP Morgan Chase & Co.

Adres: JP Morgan Chase & Co. mieści się przy 383 Madison Ave., Nowy Jork 10179-0001 Stany Zjednoczone.

Uzyskaj wskazówki

Obsługa klienta:

Telefon: +1 (212) 270-6000

Faks: +1 (302) 655-5049

Kontakty korporacyjne

Strona internetowa: www.jpmorganchase.com

Informacje o JP Morgan Chase & Co.

Czym jest JP Morgan Chase & Co.?

JP Morgan Chase & Co. to globalny holding usług finansowych, który zajmuje się głównie ogólnym zarządzaniem bankowym i bankowością inwestycyjną. Jest to największy bank w Stanach Zjednoczonych i obok Citigroup, Wells Fargo i Bank of America jest jednym z największych banków w Ameryce. JP Morgan Chase & Co. zgromadził aktywa o łącznej wartości 2,73 bln USD, co czyni go szóstym co do wielkości i wiodącym bankiem na świecie. Jest również najbardziej wartościowym bankiem na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

Czym zajmuje się JP Morgan Chase & Co.?Ta międzynarodowa firma finansowa angażuje się w szeroki zakres usług inwestycyjnych i bankowych. Jego działalność jest podzielona na cztery segmenty: (1) Bankowość detaliczna i społeczna (CCB), (2) Bankowość korporacyjna i inwestycyjna (CIB), (3) Bankowość komercyjna (CB) oraz (4) Zarządzanie aktywami i majątkiem (AWM).

W ramach CCB JP Morgan Chase & Co. oferuje usługi klientom i firmom za pośrednictwem bankomatów, bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej, depozytów, inwestycji, kart kredytowych i kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych. Oferuje również rozwiązania do zarządzania gotówką i płatności dla małych i średnich firm.

Pion CIB firmy zajmuje się m.in. strategią korporacyjną, bankowością inwestycyjną, usługami pozyskiwania kapitału, rozwiązaniami w zakresie zarządzania ryzykiem oraz zabezpieczeniami gotówkowymi. W przypadku bankowości komercyjnej JP Morgan Chase & Co. obsługuje korporacje, instytucje finansowe, inwestorów nieruchomości, organizacje non-profit i władze samorządowe oraz świadczy usługi finansowe, takie jak zarządzanie aktywami, usługi pożyczkowe i skarbowe oraz bankowość inwestycyjna.

Wreszcie, segment AWM koncentruje się na usługach zarządzania inwestycjami obejmującymi wiele aktywów, a także inwestycjach i zarządzaniu majątkiem dla klas aktywów funduszy rynku akcji.

Historia

JP Morgan Chase & Co. jest produktem utworzonego sojuszu ponad 1200 poprzednich dużych banków w Stanach Zjednoczonych od 1996 roku. Banki te obejmują między innymi JP Morgan Co., Chase Manhattan Bank, Bank One i Washington Mutual. Najstarszym bankiem należącym do tej instytucji jest Bank of Manhattan Company, który został założony w 1799 roku przez Aarona Burra. Dwa główne banki – Chase Manhattan Bank i JP Morgan & Co. – oba odegrały ważną rolę w sukcesie międzynarodowej instytucji finansowej.

Chase Manhattan Bank został założony w 1955 roku, po przejęciu Chase National Bank przez Bank of the Manhattan Company. Na jej czele stał David Rockefeller w latach 70. i 80. XX wieku, kiedy to firma stała się jedną z wiodących instytucji bankowych oferujących główne usługi w zakresie papierów wartościowych, detalicznych usług finansowych, kart kredytowych, pożyczek i skarbowości.

Z drugiej strony JP Morgan & Co. była najbardziej wpływową firmą finansową pod koniec XIX wieku. Stała się głównym dostawcą usług finansowych i skarbowych dla różnych instytucji prywatnych i publicznych, w szczególności dla United States Steel Corporation i dla samego rządu Stanów Zjednoczonych.

Te dwa główne banki ostatecznie połączyły się w 2000 roku.

Założyciele

Aaron Burr, który założył Bank of the Manhattan Company w 1799 r. I John Pierpont Morgan, ówczesny szef firmy bankowej JP Morgan & Co. w 1871 r., Obaj założyli firmę znaną obecnie jako JP Morgan Chase & Co.

profil firmy

JP Morgan Chase & Co. jest głównym dostawcą usług finansowych dla szerokiego zakresu zarządzania bankowego, który koncentruje się na bankowości inwestycyjnej, prywatnej i prywatnej bankowości majątkowej, zarządzaniu aktywami i usługach skarbowych. Jest to zarówno bank uniwersalny, jak i depozytariusz, który opiera się na zobowiązaniu do zapewniania wysokiego standardu „uczciwości, uczciwości i odpowiedzialności w połączeniu z prostą, ale oddaną misją służenia swoim klientom i wyborcom na całym świecie.

Globalna instytucja finansowa oferuje usługi zorganizowane w segmencie kapitału korporacyjnego i czterech pionach biznesowych: bankowości konsumenckiej i społecznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, bankowości komercyjnej i zarządzaniu aktywami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy