Oprocentowanie pożyczek VA na dzień 7 października 2020 r

Category: Dzięki Czemu
17 lutego 2021

Zobacz notowania oprocentowania kredytu hipotecznego dla Twojego domu

Klikając „Zobacz stawki, zostaniesz przekierowany do naszej ostatecznej firmy macierzystej, LendingTree. W oparciu o Twoją zdolność kredytową możesz zostać dopasowany do maksymalnie pięciu różnych pożyczkodawców.

Aktualny oprocentowanie kredytu hipotecznego VA

Obecne stawki VA wynoszą średnio 3,67% w skali kraju i zmieniły się o 1,32% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. To nie jest RRSO i nie uwzględnia żadnych kosztów zamknięcia ani opłat.

Aktualne stawki pożyczek VA online

Główną zaletą pożyczek VA jest to, o ile zmniejsza to koszty początkowe, a nie tylko o to, ile oszczędzasz na odsetkach. Szacowane powyżej miesięczne płatności zakładają zaliczkę w wysokości 5%, ale w wielu przypadkach możesz kwalifikować się do finansowania VA, które nie wymaga żadnej zaliczki. Jednak tylko kwalifikujący się członkowie sił zbrojnych i ich rodziny mogą ubiegać się o pożyczkę dla VA. Jeśli nie jesteś uprawnionym wnioskodawcą VA, możesz również rozważyć pożyczkę FHA, która oferuje porównywalne warunki.

Podczas gdy pożyczki VA oferują drastyczne zmniejszenie wymaganej zaliczki na dom, wnioskodawcy nadal są odpowiedzialni za uiszczenie opłaty za finansowanie VA w celu pokrycia kosztów programu gwarancji hipotecznych Veterans Administration. Wpłacenie zaliczki może obniżyć opłatę za finansowanie VA, więc sprawdź swoje opcje i upewnij się, że rozliczyłeś się z takich dodatkowych kosztów, zanim wybierzesz pożyczkodawcę hipotecznego na podstawie samej oferty o niskim oprocentowaniu.

na bezpiecznej stronie LendingTree. NMLS # 1136: obowiązują warunki i postanowienia

Prognoza oprocentowania kredytu hipotecznego VA: spadek stopy procentowej, surowsze zatwierdzenia i większe pożyczki

Ostatnie oprocentowanie kredytów hipotecznych ogólnie spadło, a oprocentowanie kredytów VA spadło wraz z oprocentowaniem konwencjonalnych kredytów hipotecznych. Jednocześnie odpowiednio spadł odsetek zatwierdzeń pożyczek VA, prawdopodobnie z powodu surowszych standardów gwarantowania emisji. Stawki VA nadal są stale niższe niż konwencjonalne kredyty hipoteczne.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło do historycznie niskiego poziomu w 2008 r. Dzięki stymulującym działaniom Rezerwy Federalnej. Po krótkim okresie wzrostu stóp w 2018 r. Stopy procentowe ponownie spadły w połowie 2019 r., A oprocentowanie kredytów hipotecznych podążało za nimi. W wyniku tego pożyczki VA spadły, a pożyczkobiorcy mogą uznać to za optymalny czas na uzyskanie lub refinansowanie pożyczki VA. Nie jest jasne, jak długo może trwać ten tymczasowy okres niskich stóp procentowych, więc warto wcześniej niż później zbadać opcje pożyczki.

Najnowsze stawki pożyczek VA

Średnia stopa pożyczki VAŚredni oprocentowanie kredytu hipotecznego na 30 latRóżnicaListopad 2019

Wrzesień 2019

Sierpień 2019

Lipiec 2019

Czerwiec 2019

Maja 2019

Kwiecień 2019

Marzec 2019

Luty 2019

Styczeń 2019

Grudzień 2018

Listopad 2018

Października 2018 r

3,67% 4,04% -0,37%
3,68% 3,94% -0,26%
3,69% 3,93% -0,24%
3,82% 4,07% -0,25%
3,96% 4,20% -0,24%
4,20% 4,41% -0,21%
4,31% 4,52% -0,21%
4,41% 4,62% -0,21%
4,56% 4,79% -0,23%
4,66% 4,88% -0,22%
4,83% 5,04% -0,21%
5,01% 5,19% -0,18%
4,99% 5,17% -0,18%
4,83% 5,03% -0,20%

W 2018 r. Oprocentowanie kredytów VA było średnio o 18-20 punktów bazowych niższe niż przeciętne oprocentowanie konwencjonalnych kredytów hipotecznych. Najnowsze dane pokazują, że spread ten nieco się rozszerzył na początku 2019 r., A stawki pożyczek VA w marcu były aż o 0,23% niższe niż porównywalne pożyczki konwencjonalne. Niskie stopy procentowe nie są główną zaletą programu pożyczek VA – to byłaby opcja niskiego wkładu własnego – ale na razie najlepsi pożyczkodawcy VA nadal oferują nieco lepsze oprocentowanie pożyczek VA niż inne opcje hipoteczne.

Poprawa wskaźników akceptacji pożyczek VA

Z drugiej strony uzyskanie zgody na pożyczkę VA stało się łatwiejsze niż w poprzednich latach. Średni wskaźnik zamykania wniosków pożyczkowych VA wzrósł w tym roku do 73%, w porównaniu z 56% w 2014 r. I zaledwie 65% w 2018 r.

Wnioski o zakup VA konsekwentnie odnotowują wyższe wskaźniki akceptacji niż wnioski o refinansowanie: trzy na cztery pożyczki na zakup kończą się, podczas gdy tylko około 66% refinansowania VA jest w stanie zamknąć. W rzeczywistości wnioski o refinansowanie pożyczki VA były przyjmowane na niższym poziomie niż wnioski o refinansowanie innych rodzajów pożyczek mieszkaniowych, z wyjątkiem pożyczek FHA. Ogólnie rzecz biorąc, dane sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, że uzyskasz zgodę na zakup pożyczki na zakup VA niż w przypadku standardowego kredytu hipotecznego, ale mniej prawdopodobne jest, że uzyskasz zgodę na refinansowanie VA w porównaniu do zwykłego refinansowania.

Jednocześnie typowa ocena kredytowa FICO wnioskodawców, którzy pomyślnie przeszli procedurę VA, wynosi około 708, przy czym średnie wskaźniki zadłużenia do dochodów (DTI) i współczynniki LTV również pozostają niezmienione. Statystyki te wskazują na niewielką zmianę kwalifikacji wnioskodawców, którym udało się uzyskać pożyczki mieszkaniowe VA pod względem poziomu kredytów i zadłużenia. Te cechy dotyczą zarówno zakupów, jak i refinansowania.

Średnia kwota pożyczki VA wzrosła

Wydaje się, że typowa pożyczka VA jest nadal uzyskiwana w większych dolarach. To prawdopodobnie wskazuje na ogólny wzrost cen mieszkań. Jednak mediana ceny domów zakupionych z finansowaniem VA w większości pozostawała poniżej mediany ceny domów zakupionych z innymi rodzajami kredytów hipotecznych.

W październiku 2017 r. – najnowsze dostępne dane – mediana ceny sprzedaży domu kupionego na pożyczkę VA wyniosła 306 000 USD. Chociaż liczba ta była znacznie niższa niż ogólna mediana ceny sprzedaży 328,600 USD w tym samym okresie, pozostaje ona wyższa niż typowe wartości nieruchomości w wielu częściach Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że pożyczka VA nadal jest rozsądną opcją dla weteranów i członków służby gdzie chcą kupić dom.

Jednak rosnące kwoty pożyczek VA są również częściowo spowodowane agresywnym wzrostem cen domów na wielu droższych obecnie rynkach amerykańskich. Kupujący domy kosztuje więcej, aby uzyskać taką samą jakość i powierzchnię domu, niż kilka lat temu. Chociaż oznacza to, że względna siła nabywcza pożyczek VA nie wzrosła aż tak bardzo, korzyść z braku zaliczki jest nadal główną korzyścią finansową dla weteranów i żołnierzy.

Oprocentowanie najwyżej ocenianych pożyczkodawców VA

Wniosek o pożyczkę VA zawiera szereg elementów, które nie są wymagane w przypadku standardowego kredytu hipotecznego, dlatego ważne jest, aby znaleźć pożyczkodawców, którzy specjalizują się w obsłudze pożyczek VA i priorytetowo traktują zadowolenie klientów. Jeśli wolisz rozpocząć wyszukiwanie pożyczki VA w oparciu o jakość świadczonych usług, a nie najniższe stawki, rozważ sprawdzenie poniższych pożyczkodawców.

Najlepsi pożyczkodawcy VA pod względem zadowolenia klientów

Moc znamionowa JD 2017Oprocentowanie pożyczki na 30 lat VAVeterans United

USAA

Navy Federal Credit Union

Federalna Unia Kredytowa Pentagon

889 3,5%
859 3,375%
829 3,0%
3,5%

Oceny pożyczkodawców przedstawione w badaniu satysfakcji z pierwotnych kredytów hipotecznych JD Power są oparte na odpowiedziach klientów na takie czynniki, jak proces składania wniosków, wybór produktów i zamknięcie kredytu. To, w jaki sposób różni pożyczkodawcy radzą sobie z wymaganiami dotyczącymi wniosków, jakie oferują specjalne opcje i jak długo trwa proces finansowania, to pytania, które często są pomijane na rzecz porównania stóp procentowych i RRSO. Warto o tym pamiętać podczas pierwszej rozmowy z pożyczkodawcą.

Powyższe oprocentowanie kredytu hipotecznego może się regularnie zmieniać i opierać się na określonych założeniach dotyczących liczby punktów dyskontowych lub opłat początkowych płaconych za pożyczkę VA. Jednak każdy z tych pożyczkodawców ma ugruntowaną reputację w zakresie świadczenia ponadprzeciętnej obsługi klienta w zatłoczonej branży. Oprócz Veterans United, wszyscy ci pożyczkodawcy oferują również inne produkty, takie jak rachunki czekowe i karty kredytowe, dzięki czemu są wygodnym, kompleksowym rozwiązaniem finansowym dla weteranów lub rodzin aktywnych zawodowo.

Chris jest menedżerem produktu w ValuePenguin z wieloletnim doświadczeniem w odpowiadaniu na krytyczne pytania dotyczące kredytów hipotecznych i ubezpieczeń domów. Spędza czas na ocenie ubezpieczycieli i funkcji polis, aby zrozumieć, gdzie konsumenci mogą znaleźć najbardziej opłacalną ochronę. Chris wniósł swoje spostrzeżenia do New York Times i wielu innych publikacji.

Uwaga redakcyjna: treść tego artykułu oparta jest wyłącznie na opiniach i zaleceniach autora. Nie został sprawdzony, zlecony ani w inny sposób zatwierdzony przez żadnego z naszych partnerów sieciowych.

na bezpiecznej stronie LendingTree. NMLS # 1136: obowiązują warunki i postanowienia

na bezpiecznej stronie LendingTree. NMLS # 1136: obowiązują warunki i postanowienia

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy