Historia Sławomira Nowaka przestrogą. Ujrzyj zegarki posłów  Pieniądze

  • Dodatkowe posiedzenie Sejmu na sugestie PiS. "Nie chcemy robić tego w sposób nerwowy"
  • Posłowie chcą ustanowić kolejne państwowe święto. Jest propozycja
  • Nowe święto państwowe. Wydaje się być decyzja posłów
  • Pensja na rzecz pierwszej damy. "Jedna z najbardziej zapracowanych kobiet w kraju"
  • Pianino, metale różnobarwne, akcja klubu piłkarskiego. Dostrzeż, co mają posłowie

Były minister transportu Sławomir Nowak za nieujawnienie, przy oświadczeniach majątkowych, drogich zegarków zapłacił bardzo wysoką cenę i zniknął z życia publicznego. Dlatego w najświeższych oświadczeniach majątkowych posłowie ochoczo wpisują czasomierze warte przeszło 10 tys. złotych. Absolutnym rekordzistą pod tym względem jest Michał Kamiński z Platformy Obywatelskiej, który dzierży aż cztery takie zegarki.

Przypomnijmy, że na temat zegarkach głośno zrobiło się za sprawą ówczesnego ministra infrastruktury i budownictwa i posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nowaka.

W listopadzie 2014 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał Nowaka na 20 tys. zł grzywny za zatajenie zegarka o wartości ponad dziesięć tys. zł w oświadczeniach majątkowych. I choć przy ubiegłym roku sąd pozostałej instancji uchylił tamten osąd, to kariera byłego strategia PO zakończyła się.

Jak widać wnioski spośród tamtej historii wyciągają posłowie obecnej kadencji. Analizując ponieważ ich najnowsze oświadczenia majątkowe, nie zabraknie polityków, u wskazane jest możemy znaleźć luksusowe zegarki. Na liście są zarówno politycy PO, jak jak i również PiS czy Nowoczesnej.

Kto na liście?

Kaczyński wciąż wraz z długami, Petru z gigantycznymi oszczędnościami. Zobacz, co posiadają posłowie

Swoim zegarkiem pochwalił się poseł PO i były minister sportu w rządzie Ewy Kopacz a mianowicie Adam Korol. W oświadczeniu majątkowym wykazał zegarek Omega Kolekcja Olimpijska Pekin 2009. Jego wartość w zależności od bezela (okrągłego pierścienia - złotego lub stalowego) waha się między czternaście a 20 tys. zł.

W oświadczeniu majątkowym posła Prawa i Sprawiedliwości Maksa Kraczkowskiego pojawił się za to model Omega Seamaster 300m. Jego cena zaczyna się od 15 tys. złotych (dla podstawowych modeli). Elitarny zegarek ma również odrębny poseł PiS Michał Wojtkiewicz. Jak napisał, należący do odwiedzenia niego zegarek Omega wydaje się wart 15 tys. złotych.

Dwa zegarki posiada za to Jerzy Meystowicz z Nowoczesnej. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego to zegarki szwajcarskich producentów Rolex oraz Patek. Wyżej 10 tys. złotych godny jest również zegarek spółki IWC, który wykazał partyjny kolega Meystowicza, Marek Ruciński.

Były mistrz olimpijski, an obecnie poseł WEDŁUG Szymon Ziółkowski pochwalił się natomiast modelem Omega Seamaster. Brak jest wprawdzie skrupulatnych informacji o roku wytwórczości, kolorze, numerze serii, lecz należy szacować, że cena zegarka to ok. dwadzieścia tys. złotych.

Kamiński rekordzista

Wśród grupy posłów, która wykazała swoje zegarki w oświadczeniu majątkowym, zdecydowanym liderem jest jednak Michał Kamiński (zawieszony w warunkach członka PO). Nie jedynie ze względu na liczba, ale również wartość sprzętów. W złożonym przez niego dokumencie widnieje bowiem Paul Picot wart ok. 37 tys. złotych, a także trzy inne zegarki o wartości ok. 10 tys. zł każdy.

Przypomnijmy, że pierwszym z wyszukanych zegarków zainteresowało się skądinąd CBA. W lipcu ub. r. z braku znamion przestępstwa umorzono jednak śledztwo co do domniemanego zatajenia po oświadczeniach majątkowych Michała Kamińskiego zegarka wartego ok. 37 tys. zł.

Przedmiotem śledztwa było domniemane zatajanie prawdy w czterech oświadczeniach majątkowych, składanych od 2012 do 2014 r. marszałkowi Sejmu RP przez Kamińskiego jako posła do Parlamentu Europejskiego, poprzez nieumieszczenie przy nich informacji o mieniu ruchomości o wartości poniżej 10 tys. zł po postaci zegarka marki Paul Picot o wartości szacunkowej 37 tys. zł.

Popularny

elżbieta Bieńkowska o samochodach z silnikami diesla  Moto
Elżbieta Bieńkowska o samochodach z silnikami diesla Moto

Duży ruch przy autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się być propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Posiadali budować fragmenty A1…...

elektroniczną kradzież pieniędzy - cyberprzestępcy - metody ataku
Elektroniczną kradzież pieniędzy - cyberprzestępcy - metody ataku

Cyberprzestępcy są coraz bardziej innowacyjni, jeśli chodzi o elektroniczną kradzież pieniędzy. Teoretycznie najbardziej na atak podatne są małe i średnie firmy – operują większymi kwotami, niż klienci indywidualni, przy relatywnie niskim pułapie…...

emigracja do Wielkiej Brytanii. Powroty do Polski
Emigracja do Wielkiej Brytanii. Powroty do Polski

"Financial Times" opisał historię czwórki Polaków, którzy w ostatnich miesiącach zdecydowali się powrócić do kraju po kilku latach emigracji. Czy to fala powrotów ludzi, którzy studiowali i rozpoczynali swoje kariery po…...

ekspertka: jaja nadal drogie
Ekspertka: jaja nadal drogie

Ceny jaj trzymają się na wysokim szczeblu, czemu sprzyja popyt lokalny i silny popyt zagraniczny. Pod koniec listopada worek mosznowy były o 45 procent droższe niż przed rokiem - informuje ekspertka BGŻ…...