Coraz większe problemy Rosji. Warsztaty dolara przekroczył 81 rubli  Pieniądze

  • Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto kreowanie rur na rosyjskich wodach
  • Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem
  • "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują oryginalne narzędzie nacisku na Gazprom
  • Moskwa chce "wykluczyć albo zmniejszyć opady". Zapłaci za to krocie
  • Rosja podniesie ilość lat emerytalny, ale będą poprawki. Putin ma nową propozycję dla kobiet

Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę zaporę 82 rubli, bijąc następujące rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w nawiązaniu z kolejnymi spadkami cen ropy.

Poprzednie rekordy na giełdzie w Moskwie padały w dniach paniki walutowej pod koniec 2014 roku. 16 grudnia 2014 roku za 1 USD płacono 80, 1 RUB. W środę kurs dolara sięgnął tych poziomów, zaś po południu przekroczył barierę 81 rubli po przy jednym spotkaniu pierwszy od denominacji spośród 1998 roku. Następnie na temat godz. 20. 05 (18. 05 czasu polskiego) wzniósł się do poziomu 82, 03 RUB.

Tania ropa bije w Kreml. Rubel najsłabszy po historii

Wpływ ropy

Dziennik "Wiedomosti" cytuje w środę agencję Bloomberg, która - powołując się na specjalistów - oceniła, iż Pula Rosji może powrócić do odwiedzenia wsparcia rubla interwencjami walutowymi przy kursie 90 RUB za 1 USD. Niektóre osoby eksperci uznali, iż jakimś progiem jest już stopień 80 rubli za dolara.

Tymczasem szefowa instytucji finansowej centralnego Elwira Nabiullina oświadczyła, że bank będzie interweniować dopiero, gdy dostrzeże niebezpieczeństwo dla stabilności finansowej. a mianowicie Takiego ryzyka teraz nie ma - powiedziała.

Zdaniem ekspertów obecne wyczerpanie rosyjskiej waluty jest produktem dalszego spadku cen ropy. Po wtorkowych wzrostach cena ropy Brent w kontraktach na marzec na giełdzie w Londynie spadła do 27, 84 USD zbyt baryłkę.

W wycenie analityków w Moskwie według uchyleniu sankcji przeciwko Iranowi pasmo wahań notowań "czarnego złota" wynosić będzie 25-30 USD za baryłkę.

Najniższy kurs

Bank Rosji w poniedziałek ustalił kurs rubla do dolara w 78, 67 RUB. Znaczyło to najniższy kurs rosyjskiej waluty wobec amerykańskiej po najnowszej historii Rosji, uwzględniając dokonaną przez centralny pula Federacji Rosyjskiej w 1998 roku denominację rubla. W środę bank podwyższył oficjalne kursy dolara i € do poziomu 79, 46 rubla za dolara jak i również 87, 03 rubla zbyt euro.

Popularny

apple obniża ceny. Zmiana strategii cenowej
Apple obniża ceny. Zmiana strategii cenowej

Przez lata interesanci iPhone'ów, iPadów czy Maców narzekali na "podatek Apple". Czyli nadwyżkę pieniężną, którą należało uiścić za urządzenie i oprogramowanie tej spółki, choć u konkurencji było taniej. Apple zapracował…...

balcerowicz komentuje taśmy Kaczyńskiego po «Faktach po Faktach»
Balcerowicz komentuje taśmy Kaczyńskiego po «Faktach po Faktach»

- Pierwszy sekretarz partii za PRL-u także był kryształowo uczciwy jak i również nie posiadał żadnego majątku, bowiem wszystko miał - w taki sposób odpowiedział dzięki pytanie o wizerunek Jarosława Kaczyńskiego…...

autonomiczne samochody - jak wyszkolić je moralnych wyborów?
Autonomiczne samochody - jak wyszkolić je moralnych wyborów?

Autonomiczne samochody mają w swoim założeniu radykalnie zmniejszyć liczbę wypadków, zwłaszcza tych zabójczych. Ale wszystkiego przewidzieć i zautomatyzować się nie da. Pytanie, jak zachowa się, a jak powinien oszczędzić się taki samochód…...

arkadiusz Szcześniak o prezydenckim projekcie ustawy frankowej  Pieniądze
Arkadiusz Szcześniak o prezydenckim projekcie ustawy frankowej Pieniądze

Raty kredytów frankowych potrafią wzrosnąć do rekordowego poziomu Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa…...