Poniższe pozycje w Twoim raporcie kredytowym

17 lutego 2021
Ostatnia aktualizacja 6 grudnia 2018 r
 • Facebook
 • ŚwiergotLinkedInBuforPosiadanie wszystkich kont lub linii handlowych w dobrej kondycji jest idealnym raportem. Jednak są chwile, w których możesz zobaczyć obraźliwą pozycję w swoim raporcie. Może to być spowodowane pomyłką lub twoimi własnymi działaniami.

  Uwaga: zawsze zaleca się częste i regularne przeglądanie raportu.

  Analiza raportu kredytowego może początkowo wydawać się trudnym zadaniem. Jednak nauka rozumienia tego, co czytasz, odgrywa kluczową rolę w lepszym przeglądzie i monitorowaniu raportu.

  Niezrozumienie ważnych informacji może skutkować wyższymi stopami procentowymi, odmową kredytu lub możliwości finansowania, a nawet odmową pracy. Niektórzy pracodawcy traktują Twój kredyt jako część kwalifikacji zawodowych.

  Będziesz chciał, aby Twój raport kredytowy był w doskonałej formie w każdej sytuacji, w której Twój rekord zostanie zweryfikowany w celu ustalenia kredytu lub oferty pracy.

  W tym artykule poinformuję Cię, jakich przedmiotów szukać. Wyjaśnię, co należy zrobić, aby uniknąć obraźliwych znaków.

  Obraźliwe wpisy: co to jest?Elementy raportu, które są szkodliwe dla uzyskania dobrej zdolności kredytowej, są znane jako obraźliwe lub szkodliwe . Obraźliwe linie handlowe lub raporty to elementy, które identyfikują Cię jako osobę narażoną na ryzyko kredytowe lub osobę, która nie reguluje terminowo swoich rachunków.

  Elementy poniżające to te wady, których chcesz uniknąć za wszelką cenę. Pojawiają się jak trądzik w raporcie kredytowym i są prawie równie trudne do pozbycia się.

  Możesz się zastanawiać, co stanowi obraźliwy przedmiot. Istnieje kilka elementów, które mogą pojawić się w raporcie kredytowym jako obraźliwe. Powinieneś zapoznać się z tym, czym one są i jak występują, aby ograniczyć wszelkie możliwości przedostania się do Twojego raportu kredytowego.

  Pozycje odstraszające często wynikają z braku płatności . Może pochodzić z odnawialnej linii kredytowej, takiej jak karta kredytowa.

  Mogą to być również pożyczki osobiste na samochód i pożyczki studenckie. Historie spłat kredytu hipotecznego mogą również zawierać obraźliwe elementy, takie jak opóźnienia w płatnościach i opóźnienia w płatnościach.

  Niezapłacenie rachunku za samochód w terminie może skutkować zgłoszeniem opóźnienia w płatności, ale może również skutkować odzyskaniem własności, jeśli zaniedbasz dokonanie płatności przez dłuższy okres czasu.

  Poniżej znajdziesz różne obraźliwe pozycje oraz ich opis w historii kredytowej.

  Wykluczenie: duże „FKupiłeś swój dom, teraz żyjesz w amerykańskim śnie. Kilka lat później nadeszły ciężkie czasy.

  Zalegasz ze spłatami kredytu hipotecznego. Z jakiegoś powodu nie udaje Ci się dojść do porozumienia z pożyczkodawcą. Teraz bank jest właścicielem Twojego domu, a zapis o braku płatności pozostaje z tobą.

  Rekord jest teraz w twoim raporcie kredytowym przez 7 lat.

  Ponieważ ta obraźliwa rzecz bezpośrednio wiąże się z dobrobytem twojej rodziny, a pożyczki są na duże sumy, wykluczenie wystaje jak bolący kciuk i maluje obraz, któremu nie można ufać, że zapłacisz za najbardziej podstawowe ludzkie potrzeby: schronienie.

  Foreclosures nie należy traktować jako końca drogi, chociaż nie należy spodziewać się, że w najbliższym czasie uzyskasz kolejny kredyt hipoteczny na swoje nazwisko. Wynajęcie domu lub mieszkania też może być trudne. Niektórzy wynajmujący sprawdzą Twoją zdolność kredytową przed podpisaniem umowy najmu.

  Zanim wykluczenie zrujnuje Twoje zapisy, powinieneś poszukać pomocy u pożyczkodawcy lub programu zapobiegania przejęciu w swoim stanie. Po zapaści mieszkaniowej w 2008 r. Spowodowanej pożyczkami na śmieci, rząd podjął kroki w celu zapewnienia, że ​​konsumenci kupują niedrogie domy i otrzymują porady, których potrzebują przed zaakceptowaniem kredytu hipotecznego.

  Przed zakupem domu uczestniczyłem w kilku zajęciach z kupowania domu, na których otrzymałem certyfikat. Następnie pokazali pożyczkodawcy zaświadczenie jako narzędzie wskazujące na gotowość do zakupu.

  Zaległe płatności: najczęstszeOpóźnione płatności są prawdopodobnie najczęstszymi obraźliwymi pozycjami w raporcie zdolności kredytowej. Pozycje związane z opóźnieniem w płatnościach wynikają z braku zapłaty w terminie lub z powodu otrzymania płatności przez firmę później niż w końcowej dacie cyklu rozliczeniowego.

  Ponieważ opóźnienia w płatnościach mogą się zdarzyć w dowolnym miejscu w siedmioletnim okresie raportowania, możesz je zobaczyć na koncie, które ma status dodatni „Płacisz zgodnie z ustaleniami. Nie daj się zwieść myśleniu, że przyszli pożyczkodawcy nie szukają opóźnionych płatności na kontach o tym statusie.

  Widziałem ten status w moim raporcie kredytowym dotyczącym moich kredytów studenckich. Kiedy moje konto pożyczki studenckiej było zaległe, w moim raporcie kredytowym każde konto pożyczki studenckiej było obraźliwe. Po skontaktowaniu się z pożyczkodawcą i agencją windykacyjną udało mi się stworzyć plan płatności, aby usunąć domyślne konto.

  Po usunięciu statusu niewypłacalności i ponownym wejściu do szkoły z pożyczką w statusie odroczonym, zaktualizowali moje linie handlowe do „płaci zgodnie z ustaleniami. Zaległe płatności pozostały, co pokazuje, że byłem spóźniony o 30+, 60+, 90+ i 120+ dni.

  Trzydziestodniowe opóźnienie zazwyczaj oznacza, że ​​nie dotrzymałeś terminu jednej płatności. Jednorazowe zdarzenie może nie wpłynąć zbyt mocno na raport. Sześćdziesiąt dni spóźnienia i później gwarantuje dwucyfrowy spadek wyniku.

  Opóźnione płatności pozostają w Twoim raporcie przez siedem lat, więc staraj się za wszelką cenę unikać opóźnień w płatnościach. Spróbuj skontaktować się z pożyczkodawcą, aby opracować plan płatności aby uniknąć zgłaszania opóźnień w płatnościach.

  Kolekcje w Twoim raporcieZ reguły, jeśli nie spłacisz swojego konta w terminie przez kilka cykli rozliczeniowych, Twoje konto przejdzie do windykacji. Pierwotny wierzyciel lub dostawca usług podejmie kilka prób pobrania od Ciebie należnej płatności. Może to być listownie, telefonicznie lub e-mailem.

  Jeśli nie uda Ci się opracować planu płatności, aby zapobiec próbie odbioru, możesz utknąć z agencją windykacyjną, która dzwoni pod wszystkie Twoje numery telefonów i wysyła przerażające listy.

  Agencje windykacyjne mogą zgłosić windykację bez nazwiska pierwotnego wierzyciela. Uważaj, ponieważ może to być postrzegane jako taktyka, aby do nich zadzwonić.

  Według Credit.com agencje windykacyjne powinny umieszczać nazwisko pierwotnego wierzyciela na uwłaczającej tradycji.

  Były chwile, kiedy nie wiedziałem, od kogo firma windykacyjna kupiła mój dług. Przeprowadziłbym własne badania, aby zidentyfikować, zanim zadzwonię.

  Współpraca z agencjami windykacyjnymi była dla mnie ogromnym zadaniem. Wydawało się, że użyją taktyki zastraszania, aby skłonić mnie do dokonywania płatności, przestawiając zegar ostatniej aktywności na raporcie kredytowym.

  Czasami firma windykacyjna współpracuje z pierwotnym wierzycielem w celu rozwiązania problemu z płatnością. Innym razem wierzyciel rezygnuje z prób windykacji i sprzedaje konto za grosze za dolara.

  W takim przypadku pożyczkobiorca ma tendencję do myślenia, że ​​wyszedł z lasu, ale tak naprawdę nie jest to powód do radości.

  Szarża: podwójne zagrożenieKiedy firma odpisuje rachunki jako nieściągalne długi, tworzy nową pozycję dla innej agencji windykacyjnej, aby zarabiać pieniądze. Firmy mają konta księgowe, które służą do zgłaszania nieściągalnych długów, których nie można pobrać.

  Kiedy firma zgłasza niezapłaconą kwotę na konto złego długu, zazwyczaj sprzedaje konto, aby zarobić pieniądze na męce.

  Wierzyciele spłacą zadłużenie, a agencje windykacyjne po znacznie niższej cenie, doradzając Ci spłatę całej kwoty.

  Zarówno linia handlowa odpisów, jak i nowe konto windykacyjne są teraz widoczne w raporcie kredytowym . Twój wynik będzie nosowy, ponieważ oba te typy kont są bardzo negatywne.

  Pamiętam, że miałem odpis i pobranie ze starej studenckiej karty kredytowej. Data pierwszego zalegania z płatnością przypadała na około pięć lat przed pojawieniem się rachunku windykacyjnego.

  Zauważyłem, że kiedy konto odpisowe zsunęło się z mojego raportu, tak samo stało się z pobraniem – na dobre. Nawet jeśli masz dwa konta na jeden dług, to pierwsza data usunięcia łączy się z oboma , w zależności od wieku konta.

  W przypadku ataku nie odważyłem się go dotknąć. Zatrudniłem firmę zajmującą się naprawą kredytów, taką jak Sky Blue, aby pomogła w usunięciu obciążenia i windykacji.

  Firmie naprawczej nie udało się dokonać obciążenia, ale udało się ją usunąć. Zgodziliśmy się, żeby odpisał się.

  PrzejęcieOdebranie ci nieruchomości z powodu braku płatności może być kłopotliwe i niewygodne, ponieważ twój wierzyciel wydaje się zapominać o innych dokonanych na czas płatnościach, ale brak płatności jest szkodliwy dla firmy, tak jak przejęcie jest niekorzystne dla twojej zdolności kredytowej.

  Przejęcia są obraźliwe w twoim raporcie i pokazują, że jesteś bardziej ryzykowny nawet z zabezpieczonym długiem . Zabezpieczone długi to te zabezpieczone dodatkowymi pieniędzmi (kaucją) lub majątkiem. Niezabezpieczony dług (podobnie jak karty kredytowe) opiera się na dobrej wierze, że będziesz regularnie dokonywać płatności na czas.

  Możesz zapobiec przejęciom poprzez obszerną komunikację z pierwotnym wierzycielem. Zwłaszcza odzyskanie samochodu umożliwia przeprowadzanie aukcji w celu odzyskania pieniędzy i opłat związanych z zaległymi płatnościami.

  Jeśli sprzedadzą Twój pojazd za kwotę wyższą niż pozostała kwota, którą jesteś winien, możesz być w stanie uniknąć przejęcia, które wpłynie na Twój raport. Gdy w Twoim raporcie pojawi się obraźliwe przejęcie, może uniemożliwić Ci uzyskanie kolejnego kredytu samochodowego lub zaciągnięcie pożyczki o wyjątkowo wysokim oprocentowaniu.

  Zastawy podatkoweBrak płacenia podatków może skutkować zastawem na Twojej nieruchomości na należne kwoty. Agencje federalne i stanowe, takie jak IRS i urzędy skarbowe , stosują tę taktykę, aby zmotywować podatników do forsowania należnej im gotówki.

  Zastawy podatkowe są podobne do przejęć, ponieważ trafiają do Twojego raportu kredytowego i mogą zająć Twoją nieruchomość, aby spłacić dług. Mogą również zlikwidować zastawy na aukcji, gdy przejęta nieruchomość zostanie sprzedana, tworząc fundusze na pokrycie długu.

  Zastawy podatkowe mogą pozostać na Twoim raporcie kredytowym przez ostatnie siedem lat , co jest podobne do federalnych pożyczek studenckich. Federalne pożyczki studenckie nie podlegają przedawnieniu , więc przysługują do chwili śmierci lub umorzenia z innego powodu. Salda zastawu podatkowego są należne rządowi do czasu pełnej zapłaty lub do Twojej śmierci.

  Może to mieć negatywny wpływ na Twój kredyt, ale według raportu USA Today niektóre zastawy mogą nie wpłynąć na Twój wynik, jeśli informacje nie zawierają nazwiska i adresu podatnika.

  Wyroki cywilneZałóżmy na przykład, że codziennie otrzymujesz wezwania do kilku wierzycieli. Nie masz środków na spłatę długu, więc je ignorujesz. Po kilku miesiącach wierzyciel przestaje dzwonić.

  Odczuwasz ulgę, że nie musisz już unikać wezwania firmy kredytowej. Potem, pewnego dnia, otwierasz drzwi i pojawia się ktoś, kto wręczy Ci nakaz sądowy aby stawić się w sądzie lub odpowiedzieć na pozew przeciwko tobie.

  To, czego możesz doświadczyć, to pozew cywilny zainicjowany przez wierzyciela, którego zignorowałeś. Teraz musisz porozmawiać ze swoim wierzycielem.

  Musisz dojść do porozumienia w sądzie, a jeśli przegrasz, wyrok trafi do Twojego raportu kredytowego.

  Negatywne osądy mogą również zaszkodzić złej ocenie kredytowej. Może to łączyć się z innymi obraźliwymi informacjami na temat konta, w tym z opóźnionymi płatnościami i przejęciem mienia.

  Upadłość: brzydka ostatnia deska ratunkuCzasami możesz nie być w stanie dokonać płatności, a Twoje finanse są bardzo napięte. Możesz czuć, że toniesz w długach, bez możliwości od czasu do czasu łapania powietrza.

  Może się wydawać, że jedyną opcją jest ogłoszenie upadłości. Istnieją dwa rodzaje upadłości, o które możesz złożyć wniosek. Jednak początkowo musisz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

  Ostrzegamy, że pożyczki studenckie, alimenty, alimenty i orzeczenia o odpowiedzialności za obrażenia ciała / śmierć nie mogą zostać umorzone w przypadku upadłości. Dlatego nie wybieraj tej opcji, aby rozwiązać tego rodzaju długi (i unikaj typowych oszustw).

  Rozdział 7Pierwszy rodzaj upadłości, który możesz ogłosić, to rozdział 7. W rozdziale 7 utracisz majątek niewykupiony w celu spłaty zadłużenia wobec wierzycieli. Mienie niezwolnione obejmuje drugie domy, drogie ubrania i biżuterię oraz cenne zbiory, takie jak znaczki i monety.

  Wierzyciele będą musieli zaprzestać agresywnych metod windykacji, czyli dzwonić do domu kilka razy dziennie, ale w ten sposób stracisz część luksusów.

  Możesz rozwiązać proces z rozdziału 7, który można rozwiązać w ciągu kilku miesięcy. Jednak uwłaczające konsekwencje pozostają w twoim raporcie kredytowym przez okres do dziesięciu lat . W międzyczasie możesz uzyskać nowy kredyt, ale po znacznie wyższej stawce.

  Rozdział 13Oświadczenie na podstawie rozdziału 13 pozwala na zatrzymanie większości majątku, w przeciwieństwie do oświadczenia na podstawie rozdziału 7. Zgodnie z postanowieniami dotyczącymi upadłości na podstawie rozdziału 13 zawierasz plan spłat, który może trwać do pięciu lat , spłacając swoich wierzycieli.

  Rozdział 13 zezwala na wykorzystanie swojego dochodu uznaniowego do spłaty uzgodnionej kwoty wszystkim wierzycielom w celu spłaty zadłużenia. Twój dochód uznaniowy to pieniądze, które masz do dyspozycji po spłaceniu zobowiązań, takich jak alimenty, kredyt hipoteczny i inne środki niezbędne do utrzymania domu.

  W tym czasie trudno będzie o nowy kredyt. Twój raport kredytowy będzie odzwierciedlał Twoje zgłoszenie na podstawie Rozdziału 13 i uwzględnione rachunki. Konta zaległe przed złożeniem wniosku znikną z Twojego raportu siedem lat po tym, jak po raz pierwszy stały się zaległe.

  Konta, które miały dobrą opinię przed złożeniem wniosku, pozostaną w raporcie kredytowym siedem lat po złożeniu wniosku. Nieściągalny dług zniknie z Twojego rejestru po zakończeniu planu płatności.

  WniosekJak wspomniano powyżej, istnieje wiele form obraźliwych elementów, które mogą siać spustoszenie w Twoim raporcie kredytowym. Musisz być czujny w terminowym opłacaniu rachunków, częstym sprawdzaniu raportu i rozwiązywaniu wszelkich problemów, które mogą się pojawić.

  Jeśli zdarzy się, że zauważysz obraźliwe elementy w swoim zgłoszeniu, powinieneś natychmiast spróbować usunąć element, jeśli jest on niedokładny lub zgłasza się dłużej niż powinien. Możesz zyskać szybki start, korzystając z wiedzy renomowanej firmy naprawczej.

  Szukając firmy, którą chcesz wybrać, poszukaj kluczowych wskaźników wydajności, takich jak typy usuniętych kont, liczbę usuniętych i ogólna ocena obsługi klienta. Pomoże to lepiej ocenić, w jaki sposób firma zajmująca się naprawami kredytów będzie pomagać w usunięciu obraźliwego przedmiotu.

  Kiedy znalazłem uwłaczające opóźnienia w płatnościach i windykacji w moim raporcie kredytowym, nie wiedziałem, co robić. Natychmiast zorientowałem się, co robić i to było dość przytłaczające. Zdecydowałem się zatrudnić firmę zajmującą się naprawami kredytów, aby wykonać prace związane z nogami i w ciągu miesiąca (standardowy czas odpowiedzi) trzy obraźliwe pozycje zniknęły z mojego raportu kredytowego.

  Możesz także zdecydować się na samodzielne usunięcie przedmiotów . Jest to możliwe, ale musisz zbadać przepisy konsumenckie dotyczące kredytów i agencji sporządzających sprawozdania kredytowe.

  O Shantal Darby

  Shantal przez lata rozwijała pasję do zarządzania kredytami i długiem, dążąc do uporządkowania własnego kredytu. Udostępnia informacje na temat umiejętności kredytowych i zadłużenia, pomagając otaczającym ją osobom osiągnąć ich własne cele kredytowe. Posiada tytuł MBA na Louisiana State University w Shreveport oraz licencjat z zarządzania biznesem na Saint Leo University w Saint Leo na Florydzie.

  Zostaw odpowiedź Anuluj odpowiedźTa strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy