Prognoza cen Bitcoin 2018: Czy powinieneś inwestować w Bitcoin?

Category: Zamiast Tego
17 lutego 2021

Prognoza cen Bitcoin 2018

Czy potrafisz wyobrazić sobie, że marna inwestycja w wysokości 50,00 USD zamieni się w gigantyczne 2,0 mln USD w ciągu niecałych ośmiu lat? Nie mogę! Ale stało się!

Najwcześniejsi inwestorzy odnotowali oszałamiający wzrost cen bitcoinów o 40 000%, odkąd ta kryptowaluta po raz pierwszy weszła do obiegu w 2009 r. Jeśli jesteś inwestorem Bitcoin i szukasz solidnej prognozy cen Bitcoin w 2018 r., Możesz być spokojny, ponieważ niektóre oczywiste wiatry mogą pchnąć ceny dalej na północy w nadchodzących latach. Mówię to niezależnie od tego, ile jeszcze wydarzeń o halvingu Bitcoina przychodzi i odchodzi.

Widzisz, ceny bitcoinów przeszły do ​​historii w tym roku. Ceny wzrosły do ​​rekordowych poziomów. Jest powód i wkrótce do tego dojdę.

Najpierw podajmy kredyt tam, gdzie jest należny. Założyciel Bitcoin, Satoshi Nakamoto, stworzył tę kryptowalutę w nadziei, że pewnego dnia zastąpi walutę fiducjarną. Aż do zeszłego roku ten pomysł wydawał się jedynie wytworem wyobraźni głupców. Prawdą jest, że osoby negatywnie nastawione od dawna potępiały praktyczność Bitcoina jako alternatywnego sposobu płatności. Ale, jak się okazuje, są po złej stronie historii.

Bitcoin zdołał wzbudzić duże zainteresowanie opinii publicznej na całym świecie. W rzeczywistości grono fanów błędów Bitcoin, które zgadzają się z ideą bezgranicznej, wolnorynkowej waluty nie kontrolowanej przez niewidzialne ręce żadnego banku centralnego lub rządu, rośnie wykładniczo.

Aby dać ci pomysł, do końca 2016 r. Prognoza ceny Bitcoinów na poziomie 2000 USD wydawała się absurdalnie wysoka. Ale dzisiaj cele cenowe na 2018 rok zostały podniesione do wartości pięciocyfrowych, a niektórzy podają nawet 13000 $ za bitcoin!

Jeśli uważasz, że ta liczba brzmi dziwnie, poczekaj, aż usłyszysz sześciocyfrową prognozę ceny Bitcoin na 2030 r.

Niektóre znane błędy Bitcoin przewidują, że cena Bitcoin osiągnie aż 500 000 $! Bez żartów!

Tak, 500 000 $ za jeden BTC w zaledwie 13 lat! W kategoriach absolutnych może się to wydawać dziwne, ale jeśli spojrzeć na to w ujęciu procentowym, to tylko około 21 000% wzrostu ceny – nieco ponad połowa niesamowitego 40 000% zwrotu, którego już byliśmy świadkami.

Przykładem jest fakt, że rynek jest już zalany mnóstwem dzikich prognoz cen Bitcoinów na 2018 rok. Nie zamierzam więc pójść w ich ślady i postawić kolejnej wysokiej ceny na wartość Bitcoina w przyszłości. Zamiast tego zastosuję inny obrót dla mojej analizy.

Zamiast prognozowaćcenybitcoinów w 2018 r., Zamierzam przewidziećpopytna bitcoiny na 2018 r. Miejmy nadzieję, że pomoże ci to skupić się na tych wysokich, czterocyfrowych prognozach cen bitcoinów.

Czy jest więcej korzyści z cen bitcoinów?

Moja jedna odpowiedź: tak!

Widzisz, w równaniu ceny podaży / popytu podaż bitcoinów jest stała. Nakamoto napisał kod Bitcoin w taki sposób, że tylko w sumie 21 milionów bitcoins będziekiedykolwiekwejść w obiegu. Do tej pory nieco ponad 16 milionów zostało odblokowanych z kodu i wprowadzonych do obiegu.

Gdy podaż nie jest widoczna, jedyną inną zmienną, która może zmienić ceny Bitcoinów, jest popyt. A popyt gwałtownie rośnie!

Możesz uznać mój banalny wybór czasownika za nieco wątpliwy, ale wysłuchaj mnie, a zrozumiesz, dlaczego ta prognoza ceny Bitcoin nie jest przesadą.

Najpierw ustalmy jeden fakt: aby popyt na Bitcoiny nadal wzrastał, przeciętni ludzie, tacy jak ty i ja, będą musieli otrzymać zachętę do zawierania transakcji w tej cyfrowej walucie. Pozwólcie, że przedstawię wam pomysł, jakie mogą być te zachęty.

 1. Ludzie będą mogli łatwo i szybko dokonywać płatności za towary i usługi za pomocą bitcoinów.
 2. Kraje zalegalizują i uregulują użycie Bitcoinów, a następnie zaczną opodatkować je jak walutę fiducjarną.Firmy zaczną akceptować Bitcoin jako formę płatności.Banki zaczną sprzedawać produkty i usługi finansowe oparte na Bitcoinie.Wszystkie te zachęty stworzą środowisko gospodarcze odpowiednie dla tej alternatywnej waluty, podobnej do waluty fiducjarnej.

  A co, jeśli powiem ci, że te zachęty zostały już rozpowszechnione w niektórych częściach świata?

  Aby dać ci wyobrażenie, Bitcoin jest już używany jako waluta w niektórych odległych częściach świata, takich jak rozległe wioski w Afganistanie i Somalii, gdzie jest niewiele banków komercyjnych. Podobnie, mieszkańcy ze znajomością technologii decydują się na przyjmowanie przekazów pieniężnych, aby uniknąć czasu oczekiwania i opłat bankowych związanych z przelewami walutowymi.

  W rozwiniętym świecie w ostatnich latach powstało miliard nowych start-upów Bitcoin. Nowe produkty i usługi oparte na Bitcoin są wprowadzane od czasu do czasu – takie jak portfele Bitcoin i aplikacje mobilne Bitcoin commerce – aby ułatwić początkującym Bitcoinerom transakcje w kryptowalutach.

  W międzyczasie wiele firm w USA – jak Expedia Inc (NASDAQ: EXPE) Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT) Overstock.com, Inc. (NASDAQ: OSTK) i DISH Network Corp (NASDAQ: DISH) również zaczął przyjmować bitcoiny jako akceptowalną płatność i liczba ta rośnie. Podobnie inne kraje podążają za tym przykładem. Weźmy na przykład Japonię, gdzie dwóch największych sprzedawców detalicznych w kraju zaczęło akceptować bitcoiny jako formę płatności.

  W ten sam sposób banki centralne i rządy w końcu stają się stroną rewolucji Bitcoin. Wiele banków centralnych oficjalnie zaakceptowało to jako legalną walutę. Kraje takie jak Rosja i Indie, które wcześniej zniechęcały do ​​jego używania, teraz otwierają się na niego. Rządy europejskie, takie jak Finlandia i Szwecja, wprowadziły formalne przepisy podobne do tych dotyczących waluty fiducjarnej, a także opodatkowują użycie Bitcoinów. W rzeczywistości szwedzki organ regulacyjny niedawno założył firmę, akceptując płatności wyłącznie w bitcoinach.

  Co ciekawe, popularne stają się również produkty i usługi bankowe zbudowane dla Bitcoin. Karty debetowe Bitcoin są już w obiegu, a teraz w Japonii powstają pierwsze w swoim rodzaju bankomaty Bitcoin.

  Co więcej, zainteresowanie walutą na rynku masowym rośnie, ponieważ ludzie szukają bezpiecznych inwestycji poza metalami szlachetnymi. Dodatkowo, Bitcoin przyciąga osoby dbające o prywatność, które nie lubią monitorować rządów i wścibskich firm.

  Poza Bitcoinem, inwestorzy kapitału wysokiego ryzyka na całym świecie kierują również ogromne fundusze do technologii blockchain Bitcoina. Potęgi technologiczne, takie jak International Business Machines Corp. (NYSE: IBM) i duże banki, takie jak Royal Bank of Canada (TSE: RY), również inwestują w koncepcję łańcucha blokowego Nakamoto.

  Podsumowując, Bitcoin po cichu wkrada się do głównego nurtu.

  Chodzi mi o to, że te zachęty stopniowo przyciągają więcej ludzi do tej kryptowaluty, ostatecznie kontynuując popychanie jej popytu w niebo, z których wszystko obiecuje bardzo optymistyczną prognozę ceny Bitcoin w 2018 roku.

  Krótko mówiąc, popyt rośnie, a podaż jest ograniczona. Jeśli pójdę na teorię ekonomiczną, sama mechanika podaży / popytu sugeruje, że ceny powinny nadal rosnąć.

  Patrzę na metaforyczną kryształową kulę przede mną (w rzeczywistości wykres cen Bitcoin) i wyraźny trend wzrostowy jest oczywisty. Cena bitcoina przekroczyła już próg 2000 USD, a kapitalizacja rynkowa Bitcoin przekroczyła 40 miliardów USD. Następny pit stop może kosztować 5000 $ nie później niż w 2018 roku. Więc miej oczy szeroko otwarte!

  Czy Halving Bitcoina wpłynie na ceny Bitcoinów?

  Koncepcja halvingu Bitcoina jest dość łatwa do zrozumienia. Nakamoto chciał mieć pewność, że nie można manipulować cenami bitcoinów. Więc nałożył na to pewne ograniczenia.

  Lubię nazywać Bitcoin cyfrowym odpowiednikiem złota. Podobieństwa między nimi są po prostu niesamowite.

  Podobnie jak złoto, bitcoiny muszą być również w przenośni „wydobywane, aby mogły zostać wprowadzone do obrotu gospodarczego. Wydobywanie bitcoinów oznacza dosłownie rozwiązywanie zagadek matematycznych, które stworzył Nakamoto, w celu odblokowania bitcoinów.

  Ale górnicy nie robią tego za darmo. Są nagradzani pensjami Bitcoin. Za każdą zagadkę matematyczną, którą rozwiązują, zachowują w nagrodę część odblokowanych bitcoinów.

  Jednak, jak sugeruje teoria ekonomiczna, im coraz więcej górników przybywa, ich odszkodowania muszą spadać. Tak więc mniej więcej co cztery lata, ilość bitcoinów wypuszczanych z każdego bloku Bitcoin (cyfrowy odpowiednik kopalni złota) i nagroda górników zmniejszy się o połowę. To właśnie jest znane jako halving bitcoina.

  Teraz halving bitcoina jest boogeymanem, który przeraża większość górników. Mówiąc prościej, zmniejszenie o połowę zagraża ich działalności wydobywczej.

  Dzieje się tak, ponieważ wydobywanie bitcoinów jest biznesem wymagającym dużego kapitału, podobnie jak wydobywanie złota. Kopacze bitcoinów muszą nie tylko inwestować w drogie komputery o superszybkiej mocy obliczeniowej, ale także płacić wysokie rachunki za energię elektryczną, aby serwery działały nieprzerwanie.

  Oczywiście, jeśli nie zerwą z tymi kosztami, zbankrutują. Tak więc, wraz ze spadkiem nagród, zmniejszy się motywacja do kopania, spadnie popyt i spadną ceny. Ponadto, przy większej podaży bitcoinów, ceny w naturalny sposób zmierzą się z presją spadkową.

  Oto migawka z dwóch ostatnich wydarzeń o połowę i jednego nadchodzącego. Kolejne wydarzenie o połowę spodziewane w 2020 r. Zmniejszy nagrodę za rozwiązywanie zagadek z około 12 bitcoinów do około sześciu bitcoinów.

  Nagroda po halvingu2512.56.25W teorii brzmi to jak problem. W praktyce jednak ostatnie dwa wydarzenia o połowę miały niewielki wpływ na ceny. Jakakolwiek niewielka korekta cen została zaobserwowana, została przeciwstawiona następującemu odwróceniu, ponieważ ceny bitcoinów osiągnęły nowe szczyty w kolejnych miesiącach.

  Czy więc halving bitcoina powinien przestraszyć Cię jako inwestora? Absolutnie nie!

  Podsumowanie prognozy cen bitcoinów w 2018 r

  Zwróć uwagę, że poparłem moje twierdzenie o wyższych cenach Bitcoin z wielu powodów, które przemawiają za rosnącym popytem na kryptowalutę. Jednak uczciwym ostrzeżeniem jest to, że moja prognoza cen Bitcoinów może okazać się błędna, jeśli popyt na bitcoiny niespodziewanie skieruje się na południe. Zrób więc swoje badania, zanim wskoczysz na modę Bitcoin.

  Niemniej jednak widzę znacznie większy wzrost cen Bitcoin w nadchodzących latach. Ponieważ ceny osiągają nowe kamienie milowe z dnia na dzień, przewiduję, że prędzej niż później zostanie osiągnięty próg 5000 USD.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

  Data o połowę 28 listopada 2012 9 lipca 2016 r 23 czerwca 2020 r. (Dane szacunkowe)