Przegląd gongu: 6 rzeczy, które należy wiedzieć przed otwarciem konta

17 lutego 2021

Jeśli szukasz bankowości internetowej bez ukrytych opłat, wczesnych bezpośrednich wpłat i wolnych od opłat w rachunku bieżącym, możesz dać Chime szansę.

Oto, co musisz wiedzieć o Chime

W tym artykule przyjrzymy się, jak działa Chime, co odróżnia go od konkurencji, jak możesz uzyskać dostęp do swoich pieniędzy i nie tylko.

Ale zanim zaczniemy, oto przegląd zalet i wad Chime:

Recenzja gongu: spis treści
 • Co to jest Chime?
 • Jak otworzyć konto w Chime? Jak wypłacić pieniądze z Chime? Jak dodać pieniądze do mojego konta Chime? Jak działa funkcja wcześniejszej wpłaty bezpośredniej? Jak działają wolne od opłat w rachunku bieżącym? 1. Co to jest dzwonek?

  Chime oferuje bankowość mobilną bez oddziałów dla osób, które muszą zarządzać swoimi pieniędzmi w drodze.

  Oprócz wygody strategii bankowej ukierunkowanej na urządzenia mobilne, Chime wyeliminował wiele ukrytych opłat dla swoich klientów. Dzięki Chime nigdy nie zapłacisz żadnej z następujących kwot:

 • Opłaty miesięczne
 • Opłaty za debet (do 100 USD)Opłaty za transakcje zagraniczneI nie ma wymogu minimalnego saldaUbezpieczenie FDIC dla depozytów do 250 000 USD jest dostępne za pośrednictwem The Bancorp Bank i Stride Bank, z których oba obsługują pieniądze dla Chime za kulisami.

  2. Jak otworzyć konto w Chime?

  Są dwa rodzaje kont, które możesz otworzyć za pomocą Chime. Konto podstawowe nazywa się rachunkiem wydatków i jest dostarczane z kartą debetową Visa. Istnieje również opcjonalne konto oszczędnościowe, które obecnie opłaca 1,00% RRSO.

  Otwarcie konta w Chime jest łatwe. Zaczynasz od pobrania bezpłatnej aplikacji na Androida lub iOS.

  Następnie wystarczy wprowadzić następujące informacje:

  • Imię i nazwisko
  • E-mailAdres domowyNumer telefonuData urodzeniaNumer ubezpieczenia społecznegoJedną z fajnych rzeczy w Chime jest to, że jest to tak zwana „opcja bankowa drugiej szansy.

   Sektor bankowy ma własną wersję sprawozdawczości kredytowej, która nazywa się ChexSystems. Chociaż w rzeczywistości nie jest to biuro informacji kredytowej, ChexSystems prowadzi bazę danych zawierającą informacje o zamkniętych rachunkach czekowych i oszczędnościowych. Banki często konsultują się z ChexSystems przed przyjęciem nowych klientów.

   Jeśli masz złe oceny w swoim raporcie ChexSystem z przeszłości, możesz zostać pozbawiony możliwości otwarcia nowego konta w banku na okres do pięciu lat.

   Ale Chime nie potwierdzi twojego raportu ChexSystems. Możesz otworzyć u nich nowe konto, nawet jeśli nie masz dostępu do tradycyjnego systemu bankowego z powodu wcześniejszych błędów.

   W rzeczywistości około sześciu procent Amerykanów nie ma konta bankowego, ponieważ nie mogą otrzymać konta bankowego lub go nie chcą, według ostatnich danych Rezerwy Federalnej.

   Chime stanowi dobrą okazję dla osób, które nie mają konta, aby dostać się do systemu bankowego, jeśli chcą.

   Przynajmniej Chime służący jako opcja bankowa drugiej szansy jest dużym wyróżnikiem, którego tutaj w Zespole Clark nie widzieliśmy wśród wielu innych ofert bankowych, które omówiliśmy w przeszłości.

   3. Jak wypłacić pieniądze z Chime?

   Chime zapewnia łatwy dostęp do pieniędzy za pośrednictwem sieci MoneyPass i Visa Plus Alliance. Według Chime, te dwie sieci łącznie mogą pochwalić się ponad 38 000 bezpłatnych bankomatów w całym kraju.

   Oznacza to, że będziesz mieć dostęp do bankomatów w następujących lokalizacjach bankowych i detalicznych:

   • 7 jedenaście
   • Bi-LoHurtownia CostcoCVS PharmacySię udaćWybierz bankiWybierz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytoweCelWalgreensWinn-DixiePamiętaj, że jeśli korzystasz z bankomatu innego niż MoneyPass lub innego niż Alliance, zostaniesz obciążony opłatą przez zagranicznego operatora bankomatu. To dodatkowo do 2,50 dolara opłaty Chime pobierze opłatę za korzystanie z zagranicznego bankomatu.

    4. Jak dodać pieniądze do mojego konta Chime?

    Możesz dodać pieniądze do swojego konta Chime na jeden z kilku sposobów:

   • Bezpośredni depozyt od dostawcy listy płac
   • Przelew z połączonego zewnętrznego konta bankowegoMobilna wpłata czeku papierowegoDepozyt pieniężnyW przeciwieństwie do niektórych banków internetowych, Chime daje możliwość dokonania wpłaty gotówkowej w ponad 90 000 punktów sprzedaży detalicznej za pośrednictwem GreenDot.

    Jednak usługi przekazów pieniężnych innych firm, takie jak ta, „mogą nakładać własne opłaty i limity na podstawie poszczególnych transakcji, twierdzi Chime.

    5. Jak działa funkcja wczesnej wpłaty bezpośredniej?

    Kiedy jesteś z Chime, masz możliwość otrzymania bezpośredniego depozytu od swojego dostawcy listy płac do dwóch dni wcześniej.

    Co najważniejsze, tę funkcję wczesnej wpłaty bezpośredniej można łatwo aktywować. Chime po prostu przesyła Ci e-mailem wstępnie wypełniony formularz bezpośredniej wpłaty, który należy przekazać pracodawcy, aby mógł zacząć działać.

    Wczesny depozyt za pomocą Chime

    Oto drobny druk na obietnicy otrzymania wypłaty do 48 godzin wcześniej:

    „Szybszy dostęp do funduszy opiera się na porównaniu tradycyjnej polityki bankowej i deponowaniu czeków papierowych od pracodawców i agencji rządowych z depozytami składanymi elektronicznie. Bezpośrednia wpłata i wcześniejsza dostępność środków zależą od wsparcia płatnika w zakresie funkcji i czasu finansowania przez płatnika.

    Powinniśmy również zauważyć, że Chime nie jest jedynym bankiem oferującym wczesne bezpośrednie wpłaty. Niedawno pisaliśmy o Varo Bank, który ma tę samą funkcję.

    6. Jak działają bezpłatne kredyty w rachunku bieżącym?

    Chime oferuje bezpłatne kredyty w rachunku bieżącym do 100 USD przy zakupach kartą debetową.

    Korzystając z zastrzeżonego systemu o nazwie SpotMe, Chime umożliwia bezproblemową wpłatę w przyszłości w ramach ujemnego salda.

    Kiedy używasz SpotMe do darmowych debetów, zostaniesz zapytany, czy chcesz zostawić napiwek, aby pomóc „spłacić go dalej. Nie ma jednak żadnych zobowiązań i nie będziesz mieć zakazu korzystania ze SpotMe w przyszłości, jeśli nie zostawisz napiwku.

    Jedynym warunkiem korzystania ze SpotMe jest posiadanie miesięcznych bezpośrednich wpłat w wysokości 500 USD lub więcej.

    Końcowa myśl

    Chime prawdopodobnie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, jeśli:

    • Już czują się dobrze z bankowością wyłącznie mobilną
    • Chcesz mieć wcześniejszy dostęp do swoich pieniędzy w każdym okresie rozliczeniowymNie można otworzyć nowego konta w tradycyjnym banku z powodu błędów z przeszłościChcesz wyeliminować ze swojego życia opłaty za debet i inne opłatyJest jedno zastrzeżenie, o którym powinniśmy wspomnieć: jeśli jesteś przyzwyczajony do regularnych wpłat gotówkowych, prawdopodobnie posiadanie konta Chime będzie dla Ciebie zbyt drogie. Wynika to z opłat pobieranych przez osoby trzecie przy wpłacie gotówki.

     Ostatecznie, jeśli Chime nie działa dla Ciebie, inny bank internetowy może. Przeczytaj nasz artykuł o najlepszych bankach internetowych aby zobaczyć, co jest dostępne.

     W międzyczasie mogą Cię również zainteresować nasze artykuły na temat najlepszych bezpłatnych kont czekowych i najlepszych rachunków oszczędnościowych .

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy