Adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro

W trakcie meczu Polska - Irlandia Płn. mogliśmy podziwiać nie wyłącznie styl gry piłkarzy, ale też styl trenera krajowej reprezentacji Adama Nawałki. Poprosiliśmy ekspertkę o ocenę, jakim sposobem Polak wypada na tle trenerów najlepszych drużyn przy Europie.

Gdy pytałem różnych znajomych, jakie mają pierwsze wrażenie, gdy patrzą na Nawałkę, odpowiadali 2 słowami: spokój i sala. I faktycznie, nawet intuicyjnie można wyczuć, że wizerunek trenera narodowej drużyny jest bardzo spójny.

Postanowiliśmy go zestawić z wizerunkiem trenerów pięciu najlepszych drużyn w Europie. Są to kolejno:

Joachim Loew (Niemcy)

Foto: pixathlon / Rudel/REPORTER / East News

Antonio Conte (Włochy)

Foto: imago/Insidefoto/EAST NEWS / East News

Vicente del Bosque (Hiszpania)

Foto: East News

Roy Hodgson (Anglia)

Foto: Kieran McManus / BPI/EAST NEWS / East Wiadomość

Fernando Santos (Portugalia)

Foto: imago/Xinhua / East Wiadomość

Adam Nawałka (Polska)

Foto: Marek Lasyk / Reporter

Włoski styl Nawałki

- Jeśli jakiś człowiek zastanawiał się, jak prezentuje się styl włoski, eleganckich lokatorów Mediolanu - to wydaje się właśnie Adam Nawałka a mianowicie mówi dla BI Nasze państwo stylistka Magda Jagnicka, która obecnie pracuje dla magazynu "Glamour" i współpracuje wraz z działem concierge Noble Banku w kwestii stylizowania odbiorców VIP. Okładki z jej stylizacjami pojawiały się w największych branżowych pismach, m. in. "Vogue'u" czy "Harper's Bazaar", na sesjach pomagała ubrać m. in. Anję Rubik, na co dzień doradzała Edycie Górniak bądź Annie Lewandowskiej.

Jagnicka zaznacza, że do tej pory wśród topowych trenerów narodowych drużyn największą inspiracją był Niemiec Joachim Loew, znany z dobrze skrojonych koszul i braku kurtki. Loew daje się też pamiętać jako trener, który to np. dłubie w nosie, a takie zachowanie chociażby przy najlepszym ubiorze niełatwo uznać za eleganckie i z klasą. - To dobrze wystylizowany flejtuch a mianowicie podkreśla Jagnicka.

Stylistka z pięciu wybranych za pośrednictwem nas trenerów wyróżniła wciąż managera Włoch Antonio Conte. - Za doskonałe krawiectwo, jego garnitury z kamizelkami są genialne. Ale, na nieszczęście, ciągle zakłada to samo - wskazuje Jagnicka.

Z kolei brytyjscy trenerzy, opowiada stylistka, często odrzucić potrafią rozstać się z krawatami - nieraz "ohydnymi" i "niemodnymi". Można wówczas było oglądać podczas meczu Polska - Irlandia Płn. u Michaela O'Neilla, a także u trenera Anglii Roya Hodgsona. Nawałka nie w każdej sytuacji nosi krawaty, ale jeżeli już, to po prostu robi to dobrze.

Foto: Michał Lepecki / Agencja Czasopismo

Spokój, prestiż, elegancja

Polscy trenerzy, na nieszczęście, kojarzyli się do naszej pory głównie z ortalionowymi dresami. Nawałka kompletnie kontestuje temu stereotypowi, jakim sposobem wyjaśnia Magda Jagnicka:

U niego elegancja wydaje się naturalna. Nie ma jakichś wymyślnych stylizacji, jak Krychowiak, który często bawi się modą i uwielbia znane marki i trendy, ale stawia na starą, dobrą klasykę. Adam Nawałka wówczas najlepszy przykład na wówczas, że ubiór pozwala kogoś ocenić: u niego widać dyscyplinę, konsekwencję, ale i europejskość, otwarty umysł.

Nasza rozmówczyni zaznacza, że widać, iż polski trener posiada "sprawdzone patenty na stylizacje": koszula pod swetrem lub z podwiniętymi rękawami, bez wątpienia uszyta na miarę, w dodatku dopasowane garnitury, szalik wówczas gdy robi się chłodniej.

Foto: AA/ABACA / East News

- Na ważnych meczach jest elegancki, zawsze posiada dobrze skrojony garnitur. Zaś na treningach pozwala osobiście na sportowy szyk, poprzez pikowane kamizelki czy koszulki polo - ocenia Magda Jagnicka.

Foto: Kuba Atys / Agencja Gazeta

Stylistka podkreśla jednak, że w przypadku Nawałki nie sam ubiór decyduje o mocy swoim wizerunku. - Wygląda, jakim sposobem wyjęty z Włoch, z wysportowaną sylwetką, nieco szpakowatymi włosami, zawsze dobrze zaczesanymi. Ma w sobie charyzmę, ale nie showmana jak wspomniany Krychowiak, tylko równego lidera, widać u jego pełną klasę - akcentuje Jagnicka. I dodaje: a mianowicie Nawet w reklamie telewizyjnej wygląda lepiej niż występujący tam celebryci.

Foto: Michał Lepecki / Agencja Czasopismo Tagi: piłka nożna Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz z złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Wystarczy bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie

Popularny

500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program
500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program

Po rozszerzeniu programu 500 oraz na pierwsze dziecko, wraz ze świadczenia skorzysta 6, 8 mln dzieci, a tej koszt to ponad 31 mld zł w 2019 roku - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister…...

10-lecie marki iPhone. Co zaprezentuje Apple?
10-lecie marki iPhone. Co zaprezentuje Apple?

Samsung zbiera zasłużone gratulacje za smartfony Galaxy S8 i S8+, jednak jeśli potwierdzą się doniesienia odnośnie tematu nowych, jubileuszowych iPhone'ów, Koreańczycy powinni się bać. O tym, czego możemy spodziewać się po świeżych…...

15 osób i pięć firm na Krymie skonfiskowanych poprzez Rosję zostanie objętych sankcjami UE  Informacje
15 osób i pięć firm na Krymie skonfiskowanych poprzez Rosję zostanie objętych sankcjami UE Informacje

Nowe firmy otoczone unijnymi sankcjami. Za skład mostu na Krym Rosjanie odpowiedzą Amerykanom. Minister zapowiada wprowadzenie ceł Ekspert na temat rosyjskich gigantach: to nie wydaje się być działanie biznesowe. To detal działań…...

7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers
7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers

Chaotyczny Brexit, rozwiązanie Włoch z Unii Europejskiej, eskalacja wojen handlowych, lub chiński rynek mieszkaniowy - zagrożeń, które mogą spustoszyć rynek w 2019 r., nie brakuje. X-Trade Brokers podsumowało najistotniejsze elementy ryzyka…...