Ceny ropy spadają. Saudyjczycy przeciwni cięciom produkcji  Surowce

  • "Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sytuacji cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu w Polsce spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje następne poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo Saudyjczycy są przeciwni obniżeniu produkcji surowca - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, w giełdzie paliw NYMEX po Nowym Jorku, jest wyceniana po 45, 33 USD, po zniżce o 85 centów.

Brent po dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 81 centów aż do 48, 79 USD zbyt baryłkę.

Co postanawia o cenach?

Ropa coraz tańsza. Ale ma możliwość wystrzelić do "200 dolarów za baryłkę"

Prezes Saudi Arabia Oil Co. Khalid Al-Falih ocenił podczas narady w Rijadzie, że o sytuacji na rynkach paliw będzie decydować podaż jak i również popyt na ropę jak i również reguły gospodarcze.

Minister ropy Arabii Saudyjskiej Ali Al-Naimi spotkał się wraz z ambasadorami Rosji i Norwegii, aby przedyskutować sprawę ustabilizowania sytuacji na rynkach ropy.

Wcześniej Al-Naimi mówił, że to producenci ropy spoza OPEC powinni pierwsi obniżyć dostawy ropy.

- To interesujące, że Saudyjczycy często i mocno powtarzają swoje stanowisko w sprawie sytuacji na rynkach ropy - mówi Ric Spooner, główny strateg CMC Markets w Sydney. - Obecnie chyba nikt nie posiada iluzji na temat tego, jaką pozycję zajmuje Arabia Saudyjska jeśli chodzi na temat produkcję ropy - daje.

We wtorek ropa na NYMEX zdrożała o 1, 08 USD służące do 46, 23 USD za baryłkę. Różnica w notowaniach WTI i Brent kosztuje obecnie 3, 47 USD.

Popularny

apple obniża ceny. Zmiana strategii cenowej
Apple obniża ceny. Zmiana strategii cenowej

Przez lata interesanci iPhone'ów, iPadów czy Maców narzekali na "podatek Apple". Czyli nadwyżkę pieniężną, którą należało uiścić za urządzenie i oprogramowanie tej spółki, choć u konkurencji było taniej. Apple zapracował…...

arkadiusz Szcześniak o prezydenckim projekcie ustawy frankowej  Pieniądze
Arkadiusz Szcześniak o prezydenckim projekcie ustawy frankowej Pieniądze

Raty kredytów frankowych potrafią wzrosnąć do rekordowego poziomu Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa…...

autonomiczne samochody - jak wyszkolić je moralnych wyborów?
Autonomiczne samochody - jak wyszkolić je moralnych wyborów?

Autonomiczne samochody mają w swoim założeniu radykalnie zmniejszyć liczbę wypadków, zwłaszcza tych zabójczych. Ale wszystkiego przewidzieć i zautomatyzować się nie da. Pytanie, jak zachowa się, a jak powinien oszczędzić się taki samochód…...

ankieta: kierowcy wolą dbać na temat wygląd auta niż swoim stan techniczny  Moto
Ankieta: kierowcy wolą dbać na temat wygląd auta niż swoim stan techniczny Moto

Prawie 2-ie trzecie ankietowanych właścicieli aut myje swoje auta przeciętnie raz na dwa tygodnie. Rzadko natomiast kontrolują forma opon czy prawidłowe zestawienie świateł - wynika z ankiety, przeprowadzonej wśród parcypantów darmowych przeglądów…...