Ceny ropy spadają. Saudyjczycy przeciwni cięciom produkcji  Surowce

  • "Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sytuacji cen paliw
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca
  • Połowa ropy dla Orlenu w Polsce spoza Rosji
  • Cena ropy szybko pokonuje następne poziomy. Powodów jest "całkiem sporo"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo Saudyjczycy są przeciwni obniżeniu produkcji surowca - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, w giełdzie paliw NYMEX po Nowym Jorku, jest wyceniana po 45, 33 USD, po zniżce o 85 centów.

Brent po dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 81 centów aż do 48, 79 USD zbyt baryłkę.

Co postanawia o cenach?

Ropa coraz tańsza. Ale ma możliwość wystrzelić do "200 dolarów za baryłkę"

Prezes Saudi Arabia Oil Co. Khalid Al-Falih ocenił podczas narady w Rijadzie, że o sytuacji na rynkach paliw będzie decydować podaż jak i również popyt na ropę jak i również reguły gospodarcze.

Minister ropy Arabii Saudyjskiej Ali Al-Naimi spotkał się wraz z ambasadorami Rosji i Norwegii, aby przedyskutować sprawę ustabilizowania sytuacji na rynkach ropy.

Wcześniej Al-Naimi mówił, że to producenci ropy spoza OPEC powinni pierwsi obniżyć dostawy ropy.

- To interesujące, że Saudyjczycy często i mocno powtarzają swoje stanowisko w sprawie sytuacji na rynkach ropy - mówi Ric Spooner, główny strateg CMC Markets w Sydney. - Obecnie chyba nikt nie posiada iluzji na temat tego, jaką pozycję zajmuje Arabia Saudyjska jeśli chodzi na temat produkcję ropy - daje.

We wtorek ropa na NYMEX zdrożała o 1, 08 USD służące do 46, 23 USD za baryłkę. Różnica w notowaniach WTI i Brent kosztuje obecnie 3, 47 USD.

Popularny

bGK rozmawia o górnictwie spośród sektorem finansowym  Surowce
BGK rozmawia o górnictwie spośród sektorem finansowym Surowce

BGK wydaje się być zaangażowany w rozmowy ws. JSW, Katowickiego Holdingu Węglowego i Kompanii Węglowej wraz z najważniejszymi partnerami finansowymi a mianowicie mówi PAP prezes BGK Dariusz Kacprzyk. Szef instytucji finansowej…...

bIEC - dane o rynku pracy w Polsce
BIEC - dane o rynku pracy w Polsce

Klimat koniunktury w gałęzi przedsiębiorstw czy przepływ zatrudnionych i bezrobotnych wskazują dzięki dalszą poprawę na branży pracy. Wpływ zmiennych zapowiadających wzrost stopy bezrobocia wydaje się wręcz znikomy. W czerwcu stopa…...

bIG InfoMonitor: znów wzrosła ilość dłużników alimentacyjnych  Pieniądze
BIG InfoMonitor: znów wzrosła ilość dłużników alimentacyjnych Pieniądze

Po zauważalnych spadkach liczby dłużników alimentacyjnych w dwóch niedawnych miesiącach ubiegłego roku, po styczniu i lutym owego roku znów wzrosła cyfra opiekunów niepłacących na najmłodszych i zgłaszanych do Rejestru BIG InfoMonitor.…...

belle Epoque - serial przy TVN
Belle Epoque - serial przy TVN

Nie naprawdę dawno świat oszalał dzięki punkcie seriali kostiumowych. Sukcesem mogła pochwalić się choćby produkcja "Downtown Abbey" czy niedawno zrealizowany przez Netfliksa serial "The Crown". W Polsce tego rodzaju tytułów próżno…...