COP21: do 2030 roku 20 proc. pojazdów elektrycznych  Tech

  • Dość wymówek i manipulacji koncernów! Płomienne przemówienie Leonardo di Caprio
  • Czysta energia, prawidłowy zysk. Pierwsza wyspa samowystarczalna energetycznie
  • Premier podpisała układ klimatyczne. "Nie uderza w naszą gospodarkę"
  • Początek ukończenia ery węgla. O jakie możliwości chodzi w porozumieniu klimatycznym?
  • KE przedstawiła dalsze kroki po szczycie po Paryżu. Ekolodzy zawiedzeni

By ograniczyć wzrost publicznych temperatur do 2 rzędów Celsjusza, do 2030 r. co najmniej 20 proc. wszystkich pojazdów musi stanowić napędzanych elektrycznie - poinformowała na szczycie klimatycznym ONZ w Paryżu francuska minister siły Segolene Royal.

- Niestety transport odgrywa istotną rolę w emisji gazów cieplarnianych, stanowi 23 procent ich globalnego poziomu, pragniemy więc zachęcać do dobrowolnych inicjatyw dotyczących elektrycznej mobilności – powiedziała na rady w Paryżu francuska minister ekologii, trwałego rozwoju i energii.

Porozumienie producentów

Porsche pojedzie na prądzie. Zobacz niesamowite maluch niemieckiego producenta

Poinformowała o paryskiej deklaracji 20 organizacji na rzecz elektromobilności i przeciwdziałania zmianom klimatu. Deklarację podpisały m. in.: Tesla Motors, Michelin Nissan-Renault, UNEP, IEA.

- Mamy wspólną wizję wysiłków, jakie trzeba wydać, by elektromobilność poszła do odwiedzenia przodu – zaznaczyła minister.

- Do 2030 r. co najmniej dwadzieścia proc. globalnej floty samochodów musi być napędzana elektrycznie. Chodzi o samochody, autobusy i ciężarówki. Widziałam, że wczoraj Nowy Jork ogłosił, że będą mieli raz za razem więcej elektrycznych pojazdów – dodała.

Do dwadzieścia proc.

Elektryczne wozy będą musiały stanowić dwadzieścia proc. całej floty do 2030 r., by zredukować wzrost globalnych temperatur do 2 stopni Celsjusza. Asystować musi temu niskoemisyjna produkcja energii elektrycznej.

Na szczycie klimatycznym w Paryżu przedstawiciele sektora transportu zaprezentowali 10 inicjatyw dotyczących tak zwanym. elektromobilności, które mają zmniejszyć emisję i budować więcej zrównoważone systemy transportowe.

Motoryzacyjny ekowyścig. Jaki go wygrał: samochód w wodór czy na baterię?

Przewiduje się, że zainteresowanie na transport publiczny i transport ładunków będzie rósł gwałtownie, zwłaszcza w gospodarkach wschodzących i rozwijających się.

- Mimo to prognozy przewidują, że możliwa wydaje się być 50-procentowa redukcja emisji CO2 w transporcie do 2050 roku w stosunku do stanu "business as usual" i to bez podkopywania zrównoważonego progresu gospodarczego – czytamy po informacji prasowej po narady.

Jedną z zaprezentowanych w czwartek inicjatyw jest Global Fuel Economy Initiative (GFEI), do której przystąpiło 40 krajów. Inicjatywa ta zmierza do podwojenia efektywności paliwowej floty lekkich samochodów do 2050 r.

Inna uruchomiona w czwartek inicjatywa to MobiliseYourCity, jakiej celem jest wsparcie setka miast i 20 państwa rozwijających się, by do odwiedzenia 2020 roku wdrożyły zamiary zrównoważonego rozwoju transportu publicznego.

Popularny

15 osób i pięć firm na Krymie skonfiskowanych poprzez Rosję zostanie objętych sankcjami UE  Informacje
15 osób i pięć firm na Krymie skonfiskowanych poprzez Rosję zostanie objętych sankcjami UE Informacje

Nowe firmy otoczone unijnymi sankcjami. Za skład mostu na Krym Rosjanie odpowiedzą Amerykanom. Minister zapowiada wprowadzenie ceł Ekspert na temat rosyjskich gigantach: to nie wydaje się być działanie biznesowe. To detal działań…...

3. sezon serialu «Detektyw» na HBO
3. sezon serialu «Detektyw» na HBO

Świetna wiadomość dla fanów serialu "Detektyw". Najprawdopodobniej powstanie trzeci sezon produkcji. Witryna Entertainment Weekly poinformował, hdy Nic Pizzolatto, twórca hitu HBO, napisał co w żadnym wypadku dwa pierwsze odcinki oryginalnej…...

12 listopada wolny od pracy. Handlowcy apelują by był dniem handlowym
12 listopada wolny od pracy. Handlowcy apelują by był dniem handlowym

Zakupy, podróż, wizyta po przychodni. Kto świętuje po poniedziałek? Zakupy dwunastu listopada. Jest decyzja największej sieci w Polsce Przychodnie, szpitale, apteki, szkoły. Jaki świętuje w poniedziałek? 12 listopada…...

co to jest ICO? Sądowe aspekty kryptowalut, tokenów jak i również coinów
Co to jest ICO? Sądowe aspekty kryptowalut, tokenów jak i również coinów

- Initial Coin Offering (ICO), czyli pierwsza publiczna oferta konkretnego tokena to nowy sposób pozyskiwania oszczędności bazujący na technologii blockchain. Jego niekwestionowaną zaletą jest możliwość pozyskania dużego kapitału po bardzo krótkim czasie, bez konieczności…...