Google chce wrócić do Chin  Tech

Google zamierza jeszcze tej wiosny wrócić na chiński sektor, po pięciu latach nieobecności - podaje Reuters, powołując się informacje serwisu multimedialnego "The Information".

Gigant z Mountain View mierzy na uzyskanie zgody od chińskiego rządu na inwestycja chińskiej wersji swojej aplikacji Google Play - sklepiku, w którym można znaleźć ulubioną muzykę, filmy, lektury oraz aplikacje i zabawy na system android - poinformował "The Information", powołując się dzięki osoby zaznajomione z planem.

Koncern planuje również rozszerzyć w Państwie Środeczka wsparcie dla systemu Mobilne na urządzenia typu "wearable", czyli takie, które można nosić na sobie.

Samoprowadzący pojazd jest groźny. Bo wydaje się być zbyt... bezpieczny

Nie na rzecz wszystkich

Jak czytamy, Google zapewnił chińskie władze, hdy będzie przestrzegać lokalnych przepisów prawa oraz zablokuje przy platformie Google Play aplikacje komputerowe zakazane przez chiński rząd - powiedziała jedna wraz z osób wtajemniczona w wejście firmy do Chin.

Sklep Google Play dzierży działać tylko urządzeniach z konkretną wersją systemu Mobilne i tylko na tego rodzaju, które spełniają wymagania chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technik Informatycznych.

Google planuje również zachęcić producentów telefonów, aby uaktualnili smartfony z Androidem do najnowszej wersji systemu operacyjnego - poinformowało źródło "The Information".

Pięć długich lat

Chińskie władze konsekwentnie kontrolują sieć za pomocą tzw. Wielkiej Zapory Sieciowej. To właśnie w tym tle pięć lat temu wybuchł konflikt na linii Google - Chiny. W połowie stycznia 2010 roku amerykański koncern poinformował, że zaatakowali go chińscy hakerzy. W odniesieniu do to postępowanie, przedstawiciele Google zrezygnowali z cenzurowania wyszukiwarki. Dla władz chińskich ten wariant był nie do przyjęcia, dlatego też ostatecznie Google zdecydował się na przeniesienie nieocenzurowanej chińskojęzycznej wersji do Hong Kongu.

Popularny

cEO Google, Microsoftu, Apple i Facebooka krytykują dekret Trumpa
CEO Google, Microsoftu, Apple i Facebooka krytykują dekret Trumpa

Donald Trump nie powinna liczyć na wsparcie szefów największych firm technologicznych na rzecz wprowadzonego przez siebie zakazu wjazdu do USA, który to dotyczy obywateli 7 państw islamskich. Szefowie Google’a, Microsoftu, Apple’a czy…...

ceny ropy spadają. Saudyjczycy przeciwni cięciom produkcji  Surowce
Ceny ropy spadają. Saudyjczycy przeciwni cięciom produkcji Surowce

"Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu w sytuacji cen paliw Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne" "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca Połowa ropy…...

ceny masła rosną. Będzie dziesięć zł za kostkę?
Ceny masła rosną. Będzie dziesięć zł za kostkę?

Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

ceny paliw na stacjach
Ceny paliw na stacjach

Zapowiadają się obniżki cen na stacjach benzynowych. Analitycy portalu e-petrol. pl prognozują, hdy w przyszłym tygodniu średnie ceny benzyn 98 jak i również 95, oleju napędowego i gazu spadną od…...