Facebook prezentuje trendy na następujące 10 lat  Tech

  • Kiepskie wyniki Facebooka. Akcje zanurkowały
  • Technologiczni giganci a przyczynki. Ile trafiło do polskiego fiskusa?
  • "Guardian": Do Cambridge Analytica trafiły także prywatne wiadomości użytkowników Facebooka
  • Szef Facebooka przyznaje. Jego dane też wyciekły do Cambridge Analytica
  • "To był mój błąd". Zuckerberg przeprosi przed Kongresem. Jest oświadczenie

Uruchomienie wielofunkcyjnej platformy Messengera, szybki rozwój sztucznej inteligencji i rosnąca popularność VR towarzysząca miniaturyzacji ustrojstw - to zdaniem Firma Zuckerberga najważniejsze trendy dzięki najbliższe 10 lat.

Zuckerberg zapowiedział w San Francisco w czasie konferencji F8 Meetup - Nasza klasa Developer Conference - iż celem Facebooka w przeciągu najbliższych pięciu lat jest poszerzenie funkcjonalności Messengera a także dalsze prace nad rozwojem sztucznej inteligencji.

Zadeklarował też zamiar stworzenia sztuczne inteligencji o zdolnościach kognitywnych lepszych od człowieka. Podkreślił jednocześnie zaangażowanie korporacji po działania dla walki wraz z wykluczeniem cyfrowym.

Nasza klasa na wojennej ścieżce wraz ze Snapchatem. Kolejny cios

Dyskusja

Największe zainteresowanie po czasie konferencji wzbudziła jednak dyskusja wokół technologii VR, video 360 st., i ich potencjalnych zastosowań. Kierownik Facebooka odparł zarzut, jakoby okulary izolowały jednostkę od rzeczywistości, określając technologię VR - paradoksalnie - "najbardziej społeczną". Co więcej, Facebook rozszerzył funkcjonalność gogli Oculus Rift o kontrolery na temat nazwie Touch, umożliwiające użytkowanie w wirtualnej rzeczywistości wraz z rąk.

Prognozy Zuckerberga popierają eksperci. Według analityków Goldman Sachs dochód ze sprzedaży okularów do wirtualnej rzeczywistości w 2016 roku wyniesie około 900 milionów USD, a w przeciągu najbliższej dekady szybki postęp wartości oprogramowania i akcesoriów przekroczy wartość rynku tv.

Dynamiczny rozwój

- Rynek wirtualnej rzeczywistości powinno się do jednych z najdynamiczniej rozwijających się rynków. Wówczas z nim branża technologiczna wiąże największe nadzieje - uważa Michał Siedlecki z revery. - Możliwości wykorzystywania technologii VR w branży jest nieskończenie wiele. Wirtualna rzeczywistość może sprawdzić się w rozrywce, turystyce, lub motoryzacji. Dlatego spodziewamy się stopniowego odchodzenia inwestorów od czasu klasycznych form usług w rzecz wizualizacji i zbytu wrażeń. Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie tego typu technologią".

Rzeczywiście, nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której - interesując się zakupem jeszcze nie wybudowanego mieszkania - zwiedzamy je wirtualnie za pośrednictwem okularów i specjalnego oprogramowania. Podobnie jest w przypadku zabawy. Możliwość obejrzenia koncertu bądź meczu piłkarskiego „z pierwszego rzędu” dzięki zastosowaniu video 360 st. stanie się później powszechnie dostępna. Zuckerberg podkreślił, że o sukcesie technologii przesądzi świadomość klientów, że kupno np. telewizora może stanowić wydatek rzędu 1 dolara, na stosowną aplikację.

Konferencja

F8 Meetup - Facebook Developer Conference to jedno z najważniejszych wydarzeń w gałęzi informatycznej, na które zapraszani są przedstawiciele najbardziej pionierskich firm na świecie. W czasie odbywającego się corocznie eventu prezentowane są najnowsze rozwiązania i trendy wyznaczające nurt działań na najbliższe okres.

Snapchat tvn24. pl

Popularny

500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program
500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program

Po rozszerzeniu programu 500 oraz na pierwsze dziecko, wraz ze świadczenia skorzysta 6, 8 mln dzieci, a tej koszt to ponad 31 mld zł w 2019 roku - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister…...

adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro
Adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro

W trakcie meczu Polska - Irlandia Płn. mogliśmy podziwiać nie wyłącznie styl gry piłkarzy, ale też styl trenera krajowej reprezentacji Adama Nawałki. Poprosiliśmy ekspertkę o ocenę, jakim sposobem Polak wypada na tle…...

7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers
7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers

Chaotyczny Brexit, rozwiązanie Włoch z Unii Europejskiej, eskalacja wojen handlowych, lub chiński rynek mieszkaniowy - zagrożeń, które mogą spustoszyć rynek w 2019 r., nie brakuje. X-Trade Brokers podsumowało najistotniejsze elementy ryzyka…...

afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie
Afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie

- Tak błyskawicznie jak to możliwe miało nastąpić dokapitalizowanie spółki GetBack SA przez większościowego akcjonariusza tj. DNLD Holdings, albo w dodatku procesu powinni okazać się dopuszczeni inni inwestorzy - pisze w środowym…...