CD Projekt RED zapewnia oficjalne wsparcie modom do «Wiedźmina 3»  Tech

Studio CD Projekt RED udostępniło wielbicielom "Wiedźmina trzech: Dzikiego Gonu" pakiet programów umożliwiających modyfikowanie niektórych części gry, a tym samym tworzenie tzw. modów. Stwórcy "Wiedźmina" spodziewają się, hdy pozytywnie wpłynie to dzięki żywotność gry.

Zaledwie tydzień temu na wszystkich platformach ukazała się uaktualnienie 1. 08 wprowadzająca zbiór poprawek do zadań oraz usprawniająca niektóre z mechanizmów rozgrywki w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Z kolei udostępniony dziś pakiet "Modkit" ułatwi wielbicielom zabawy na jej samodzielne rozwijanie i opracowywanie na WINDOWSIE własnych modyfikacji - tak zwane. modów, będących jedną wraz z najważniejszych twórczych aktywności miłośników gier komputerowych.

"Wiedźmin 3" zwrócił się już w czasach premiery. W dwa tygodnie sprzedano cztery miliony kopii

Szerokie pole manewru

- Zwolennicy modowania od obecnie mogą fundnąć sobie w sprzęt umożliwiające modyfikację niektórych podzespołów gry "Wiedźmin 3: Nieposkromiony Gon". Zawarte w tych propozycji opcje importu i eksportu tekstur pozwolą graczom dzięki dowolne zmiany wyglądu pomieszczen w grze, a podmienianie siatek obiektów umożliwi przedłożenie zupełnie nowych modeli w miejsce tych już prawdziwych - powiedział Michał Janczewski z CD Projekt RED. - Dostęp do plików gry otwiera szerokie grunt manewru do modyfikacji mnóstwo innych komponentów gry – entuzjaści modowania będą mogli m. in. samodzielnie wdawać się w statystyki dostępnych przedmiotów i modyfikować ich własności - dodaje Janczewski.

Plik dostępny jest dzięki stronie Nexusmods. com, oficjalnym serwisie z modami do gry "Wiedźmin 3: Nieposkromiony Gon". Wydanie Modkitu stało się zapowiadane jeszcze przed premierą gry. Kontynuuje on kulturę REDkita, tj. pakietu narzędzi moderskich udostępnionego przez CD Projekt RED na wykorzystanie poprzedniej gry z linii pt. "Wiedźmin 2: Zabójcy królów".

- Niektóre najlepsze mody do "Wiedźmina 2" podsunęły nam plany na usprawnienia w "Wiedźminie 3" – mówią pełnomocnicy CD Projekt RED przy komentarzu dla branżowego portalu Gamespot, porównujący mody konstruowane przez zaangażowanych fanów wraz z oficjalnymi aktualizacjami udostępnianymi przez studio.

Ruszyła sprzedaż "Wiedźmina 3". Wówczas najbardziej oczekiwany tytuł roku

Znaczenie moddingu

- Sprzęt moderskie zdecydowanie wpływają dzięki długowieczność gry, ale wolimy o nich myśleć przede wszystkim jako o dodatkowym sposobie interakcji z ulubionym tytułem dla graczy - dorzucają, wskazując jednocześnie na przesłanie moddingu w procesie kupowania doświadczenia koniecznego do przyszłej pracy nad projektowaniem gier. Zdradzili również, że prowadzą rozmowy w sprawie przyrzeczenia dostępu do modów również nabywcom "Wiedźmina 3" po wersji na konsole.

Od momentu premiery "Wiedźmin 3" jest na czasie rozwijany zarówno przez kreatorów, jak i fanów. Ukazała się już cała seria oficjalnych aktualizacji (ostatnia 7 sierpnia) oraz liczne fanowskie modyfikacje gry. Po dotychczasowych darmowych aktualizacjach, w przyszłości mają się ukazać jeszcze dwa płatne rozszerzenia do odwiedzenia "Wiedźmina 3". Pierwsze z nich pt. "Serca z Kamienia" zapowiadane jest na październik br. Na początku 2016 CD Projekt RED zapowiada, że wyda "Krew i Wino”. Studio zamierza kontynuować wspieranie bestsellerowego tytułu, jednocześnie pracując nad następną dużą grą - "Cyberpunk 2077".

Popularny

12 listopada wolny od pracy. Handlowcy apelują by był dniem handlowym
12 listopada wolny od pracy. Handlowcy apelują by był dniem handlowym

Zakupy, podróż, wizyta po przychodni. Kto świętuje po poniedziałek? Zakupy dwunastu listopada. Jest decyzja największej sieci w Polsce Przychodnie, szpitale, apteki, szkoły. Jaki świętuje w poniedziałek? 12 listopada…...

3. sezon serialu «Detektyw» na HBO
3. sezon serialu «Detektyw» na HBO

Świetna wiadomość dla fanów serialu "Detektyw". Najprawdopodobniej powstanie trzeci sezon produkcji. Witryna Entertainment Weekly poinformował, hdy Nic Pizzolatto, twórca hitu HBO, napisał co w żadnym wypadku dwa pierwsze odcinki oryginalnej…...

15 osób i pięć firm na Krymie skonfiskowanych poprzez Rosję zostanie objętych sankcjami UE  Informacje
15 osób i pięć firm na Krymie skonfiskowanych poprzez Rosję zostanie objętych sankcjami UE Informacje

Nowe firmy otoczone unijnymi sankcjami. Za skład mostu na Krym Rosjanie odpowiedzą Amerykanom. Minister zapowiada wprowadzenie ceł Ekspert na temat rosyjskich gigantach: to nie wydaje się być działanie biznesowe. To detal działań…...

10-lecie marki iPhone. Co zaprezentuje Apple?
10-lecie marki iPhone. Co zaprezentuje Apple?

Samsung zbiera zasłużone gratulacje za smartfony Galaxy S8 i S8+, jednak jeśli potwierdzą się doniesienia odnośnie tematu nowych, jubileuszowych iPhone'ów, Koreańczycy powinni się bać. O tym, czego możemy spodziewać się po świeżych…...