CEO Google, Microsoftu, Apple i Facebooka krytykują dekret Trumpa

Donald Trump nie powinna liczyć na wsparcie szefów największych firm technologicznych na rzecz wprowadzonego przez siebie zakazu wjazdu do USA, który to dotyczy obywateli 7 państw islamskich. Szefowie Google’a, Microsoftu, Apple’a czy Facebooka przekonują, że imigracja przynosi rzetelne skutki dla ich przedsiębiorstw i całego kraju.

Podpisany w piątek zarządzenie zawiesza przyjmowanie przez Stany Zjednoczone uchodźców z Jordani oraz przyjmowanie uchodźców z innych krajów na 120 dni. Przewiduje także wstrzymanie przez 90 dni wydawania amerykańskich wiz obywatelom państw muzułmańskich mających problemy z terroryzmem jak Irak, Iran, Syria, Sudan, Libia, Jemen i Somalia. Mimo rozporządzenia, sądy w USA zezwoliły na "tymczasowy" pobyt obywatelom tych państw, którym w tej chwili udało wylądować na amerykańskich lotniskach.

Google wzywa pracowników do powrotu do odwiedzenia USA

Google podjął już funkcjonowania w sprawie piątkowego rozporządzenia. CEO firmy Sundar Pichai wezwał pracowników spółki, których potrafią dotyczyć nowe regulacje do "natychmiastowego powrotu" do Stanów Zjednoczonych. Z tej informacji wynika, że rozporządzenia może mieć wpływ na przynajmniej 187 osób pracowników przez technologicznego giganta.

- Martwimy się wpływem tych regulacji i potencjalnych propozycji, które mogłyby nakładać ograniczenia na pracowników Google’a i ich rodziny lub mogłyby zatrzymać świetnw talenty poza USA - napisał Pichai w liście do pracowników, ktry ujawnił "The Wall Street Journal". - Czujemy ból, widząc, ile naszych kolegów kosztuje to rozporządzenie -dodał.

Microsoft również poinformował, że zapewni wsparcie prawne wszystkim pracowników, którzy mogą zostać objęci przez nowe regulacje. List do wszystkich zatrudnionych przy firmie wysłał jej dyrektor ds. obsługi prawnej Brad Smith:

Wierzymy, iż przepisy imigracyjne mogą jak i również powinny chronić społeczeństwo, nie zaakceptować odbierając mu prawa do wolności wypowiedzi czy wolności religijnej. Wierzymy w znaczeniu ochrony prawdziwych uchodźców, jakich życie może być zagrożone.

- Jako imigrant i jednocześnie jako CEO widzę pozytywny wpływ jaki imigracja ma dla nas, dla naszego kraju jak i również dla całego świata. Będziemy nadal popierać tenże ważny temat - napisał w przedmowie do wiadomości Satya Nadella, szef Microsoftu, który urodził się po Indiach.

Cook: Apple nie istniałby bez imigrantów

- To nie jest polityka, którą wspieramy – tak dekret Trumpa określił CEO Apple’a Tim Cook. Po e-mailu wysłanych do każdego pracowników firmy podkreślił, że Apple nie istniałby jak i również nie rozwijał się bez imigrantów.

Apple wydaje się być otwarty na każdego a mianowicie bez względu na to skąd pochodzi, jakim języczkiem mówi, kogo kocha, ani co wyznaje. Nasi pracownicy należą do najbardziej uzdolniony na świecie, nasz zespół tworzą ludzie ze wszystkich zakątków świata.

Osobisty wpis na temat rozporządzenia Donalda Trumpa zamieścił Mark Zuckerberg, szef Facebooka:

Poszerzanie kręgu ściganych jednostek o tych, którzy nie są realnym zagrożeniem, uczyni Amerykę mniej bezpieczną przez skierowanie naszych zasobów odrzucić tam gdzie trzeba. Miliony osób nieposiadających odpowiednich aktów, które nie są zagrożeniem, będą żyć w strachu.

Zuckerberg przypomniał, iż jego dziadkowie pochodzą spośród Niemiec, Austrii i Lokalny, a rodzice jego małżonki Priscilli - z Chin i Wietnamu. - Stany Zjednoczone są narodem imigrantów jak i również powinniśmy być z owego dumni - napisał szef Facebooka.

Popularny

bank Pekao SA - efekty finansowe w pierwszym półroczu 2017
Bank Pekao SA - efekty finansowe w pierwszym półroczu 2017

Grupa Banku Pekao SA w drugim kwartale 2017 r. zanotowała mniejszy zysk rdr. Spadł spośród 690, 5 mln złotych do 535, 1 mln zł. Zysk banku wyraził się jednak 2 proc.…...

bankowcy przedstawili nowe propozycje na rzecz «frankowiczów»  Pieniądze
Bankowcy przedstawili nowe propozycje na rzecz «frankowiczów» Pieniądze

Raty kredytów frankowych mogą wzrosnąć do rekordowego poziomu Coraz mniej kredytów we frankach Przegląd prasy. Frankowiczom ciężko wygrać z bankami Przewalutowanie kredytów we frankach. Cymański: po kursie zaciągnięcia wówczas nierealne Pomoc…...

belle Epoque - serial przy TVN
Belle Epoque - serial przy TVN

Nie naprawdę dawno świat oszalał dzięki punkcie seriali kostiumowych. Sukcesem mogła pochwalić się choćby produkcja "Downtown Abbey" czy niedawno zrealizowany przez Netfliksa serial "The Crown". W Polsce tego rodzaju tytułów próżno…...

bartłomiej Misiewicz zrezygnował z członkostwa w PiS
Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z członkostwa w PiS

Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z członkostwa w PIS po tym, jak na przykład w czwartek 13 04 zebrała się specjalna, partyjna komisja, mająca ocenić tej sytuację. Były rzecznik MON podkreślał, że…...