10-lecie marki iPhone. Co zaprezentuje Apple?

Samsung zbiera zasłużone gratulacje za smartfony Galaxy S8 i S8+, jednak jeśli potwierdzą się doniesienia odnośnie tematu nowych, jubileuszowych iPhone'ów, Koreańczycy powinni się bać.

O tym, czego możemy spodziewać się po świeżych iPhone'ach, pisze Bloomberg. W dużej mierze potwierdza wówczas, co już nieoficjalnie wiedzieliśmy.

Rynek oczekuje, hdy Apple dokona czegoś znaczącego. Zeszłoroczny iPhone 7 był trzecim modelem z rzędu bez istotnych zmian przy kształcie bryły. Handel smartfonów składa się w ok. 2/3 przychodów Apple, jednak na firmę maleje coraz więcej krytyki za odtwórczość i brak wynalazków, do jakich przez czasy przyzwyczaiła klientów.

Trzy modele iPhone'ów

Tak, jak dotychczas, dwa modele zostaną odświeżone. Jednak ma im asystować trzeci model, zupełnie przeprojektowany, coś, co można przewrotnie nazwać prawdziwym iPhone'm wśród iPhone'ów.

Zgodnie wraz z doniesieniami, Apple ma wyposażyć go w ekran OLED, który oferuje bardziej wartościowe odwzorowanie kolorów niż dotychczas stosowane matryce IPS. Ma pokrywać większość frontu komórkowy. Apple testował różne prototypy, w tym o zaokrąglonych krawędziach lub ze szklanym tyłem, lecz najprawdopodobniej przeprojektowany iPhone będzie łączył szklany przód ze stalowym tyłem.

Przekątna ekranu posiada być nieco większa niźli w iPhone 7 Dodatkowo (5, 5 cala), ale dzięki zminimalizowaniu ramek, rozmiarowi samej bryły będzie bliżej do mniejszego iPhone'a 7 niż powiększonego modelu. Przycisk home ma pozostawać zamontowany niejako pod monitorem.

Jeśli to brzmi znajomo, powinno, bo dużo z tych nowości już z powodzeniem stosuje Samsung.

W latach 2012-2013 Samsung zbierał pochwały za zwiększanie rozmiaru ekranu smartfonów, kiedy Apple tkwił przy aktualnych 4-calowych ekranach. Koreańska firma górowała wówczas nad Apple.

Fortuna kołem się toczy

Fortuna zaczęła się odwracać od Samsunga, wówczas gdy Apple, wraz z premierą iPhone'a 6, zwiększył format ekranów. To znaczy, gdy upodobnił swoje telefony do rywalizacji, zaczął świętować nowe rekordy sprzedażowe.

Ze smartfonem Galaxy S8, Samsung znów przebił Apple pod kątem wzornictwa i innowacyjności.

Foto: BusinessInsider. com Samsung Galaxy S8 i S8+

Samsung zapewne będzie cieszył się dobrymi wynikami sprzedaży przez 6 czy 7 miesięcy - jako producent najładniejszego i najbardziej alternatywnego smartfona polski (jak dotąd).

Na razie Samsung pochwalił się, że przy ciągu tygodnia od uruchomienia przedsprzedaży, otrzymał 720 tys. zamówień. To wynik lepszy od oczekiwań firmy.

Jednak wraz z premierą nowego iPhone'a, ta przewaga nie będzie tak dostrzegalna i firmie trudno będzie ponownie urozmaicić swoje telefony komórkowe, by wyróżniały się na tle amerykańskiej konkurencji. Powiedzmy sobie szczerze, Apple to coś więcej niż marka, a raczej trochę pomiędzy marką i wiarą, dla wielu to jakiegoś rodzaju wyznacznik statusu, cokolwiek modnego, coś Premium za pośrednictwem duże P. Mając na uwadze podobny pułap cenowy iPhone'ów i Galaxy S, ów pierwsze dzięki marce jak i również systemowi operacyjnemu będą bardziej atrakcyjne z perspektywy klienta.

Ale nadchodząca przedstawienie premierowe Apple będzie też po pewnym sensie świętem Samsunga. Pierwsze przeprojektowane modele będą miały wyświetlacze OLED wytwarzane właśnie przez spółkę zależną Samsunga, gdyż inni dostawcy nie byli w stanie osiągnąć zapotrzebowania Apple w wymaganym terminie. Jak pisze Bloomberg, amerykański producent zamówił od Samsung Display 100 mln paneli OLED.

Popularny

gospodarka w Polsce zwalnia - złoty i obligacje reaguje
Gospodarka w Polsce zwalnia - złoty i obligacje reaguje

Znamy już końcowy odczyt GUS dotyczący wzrostu PKB w III kw. Nie zaakceptować to dobre wiadomości dla wicepremiera Mateusza Morawieckiego. System gospodarczy w Polsce zwalnia i to w najgorszy z możliwych sposobów.…...

15 osób i pięć firm na Krymie skonfiskowanych poprzez Rosję zostanie objętych sankcjami UE  Informacje
15 osób i pięć firm na Krymie skonfiskowanych poprzez Rosję zostanie objętych sankcjami UE Informacje

Nowe firmy otoczone unijnymi sankcjami. Za skład mostu na Krym Rosjanie odpowiedzą Amerykanom. Minister zapowiada wprowadzenie ceł Ekspert na temat rosyjskich gigantach: to nie wydaje się być działanie biznesowe. To detal działań…...