Google nie usunie aplikacji Absher ze sklepu Google Play

Google odmówił zresetowania ze swojego sklepu saudyjskiej aplikacji rządowej Absher, która pozwala mężczyznom śledzić damy i kontrolować ich podróże. Firma zaznaczyła, że zastosowanie spełnia wszystkie warunki jak i również zasady.

Decyzja pozostała przekazana przez Google do odwiedzenia biura reprezentantki Jackie Speier z Partii Demokratycznej. Speier wraz z innymi członkami Kongresu napisała pod koniec lutego do firmy spośród żądaniem usunięcia usługi. Zdaniem polityków podpisanych pod listem Google i Apple są "współwinni opresji Saudyjek" spośród powodu oferowania aplikacji w ich sklepach. Apple przekazał Speier, że firma wciąż przeprowadza ocenę aplikacji Absher.

Kongresmenka Jackie Speier powiedziała redakcji Insidera, iż "odpowiedzi otrzymane do tego momentu od momentu Apple’a i Google’a będą wielce niesatysfakcjonujące".

Aplikacja Absher dostępna na Androida i iOS

Większość funkcji Absher wydaje się niegroźna i przypomina owe, które znaleźć możemy dzięki stronach rządowych innych królestw. System ułatwia m. in. opłacenie mandatów czy odnowienie prawa jazdy. Wewnątrz odnaleźć możemy też informacje na temat kobiet mieszkających przy Arabii Saudyjskiej. Saudyjscy mężczyźni mogą za pośrednictwem Absher ustalać, kiedy kobiety będące pod ich opieką mogą opuszczać kraj i gdzie mogą podróżować. Kilka kliknięć dzieli mężczyzn od przyznania lub cofnięcia takich pozwoleń.

Foto: Absher Przy tych polach opiekun może zaznaczyć dokąd i na jak długo udać potrafią się kobiety

Obecnie kandydaturę wciąż można pobrać dzięki urządzenia z systemami Mobilne i iOS.

– Firmy nie tylko mają możliwość do działania, ale robiły tak już po przeszłości, usuwając dla przykładu kandydaturę Living Hope Ministries, jaka zachęcała użytkowników do "nawracania" osób ze środowiska LGBTQ. Uznano wtedy, że spośród powodu aplikacji komuś być może wydarzyć się krzywda – tłumaczy Speier.

Ułatwianie przetrzymywania kobiet ubiegających się o azyl oraz próbujących uciec przed nadużyciami i kontrolą w strategia jednoznaczny powoduje szkody. Wspólnie z moimi koleżankami i kolegami dalej będziemy zajmować się tą kwestią – dodała kongresmenka Speier.

W regulaminie dotyczącym aplikacji publikowanych w oddziale Google Play czytamy:

Zabronione jest publikowanie aplikacji promujących przemoc lub szerzących nienawiść do poszczególnych osób lub grup osób z powodu ich pochodzenia rasowego lub etnicznego, religii, niepełnosprawności, płci, wieku, narodowości, statusu weterana, orientacji seksualnej, płci, tożsamości płciowej lub innego aspektu wiążącego się wraz z systematyczną dyskryminacją lub marginalizacją.

Popularny

frankowicze. Prof. Adam Glapiński na temat kredytach walutowych
Frankowicze. Prof. Adam Glapiński na temat kredytach walutowych

Raty kredytów frankowych mają możliwość wzrosnąć do rekordowego poziomu Złe wieści dla frankowiczów. Oprocentowanie najwyższe od czterech lat Coraz mniej kredytów we frankach Prawie trzy lata bez ustawy w sprawie frankowiczów.…...

fotoradary będą dokładniejsze, więcej pewnych mandatów
Fotoradary będą dokładniejsze, więcej pewnych mandatów

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest oferta ministerstwa GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary za zawracanie…...

firmy zajmujące się elektrośmieciami na temat ustawie o odpadach
Firmy zajmujące się elektrośmieciami na temat ustawie o odpadach

Organizacja zrzeszająca przedsiębiorców pochłaniających się zbieraniem i przetwarzaniem elektroodpadów alarmuje, że jeśli do procedowanej w Sejmie ustawy o odpadach nie zostaną wprowadzone zmiany, gałęzi tej grozi likwidacja. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Gwarancji…...

francuski La Banque Postale pozyskuje licencję mBanku
Francuski La Banque Postale pozyskuje licencję mBanku

Francuski La Banque Postale kupił licencję dzięki bankowość elektroniczną i mobilną mBanku. To pierwszy taki projekt w polskim kuli ziemskiej finansów. - Rozpoczynamy oryginalny rozdział w dziejach naszej bankowości - chwali się…...