Tokeny kryptograficzne

Category: Który Jest
17 lutego 2021

Co to są kryptowaluty?

Kryptowaluta, altcoiny i tokeny kryptograficzne są często błędnie używane zamiennie w świecie wirtualnych walut. Jednak kryptowaluta jest nadzbiorem, a altcoiny i tokeny kryptograficzne to jej dwie kategorie podzbiorów.

Kryptowaluta to standardowa waluta używana do dokonywania lub otrzymywania płatności w łańcuchu blokowym, a najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin.

Altcoiny to różne alternatywne kryptowaluty, które zostały uruchomione po ogromnym sukcesie osiągniętym przez Bitcoin. Termin oznacza alternatywne monety – to znaczy inne niż bitcoiny. Zostały uruchomione jako ulepszone substytuty bitcoina z roszczeniami do przezwyciężenia niektórych problemów związanych z bitcoinem. Litecoin, Bitcoin Cash, Namecoin i Dogecoin to typowe przykłady altcoinów. Chociaż każdy z nich miał różne poziomy sukcesu, żadnemu nie udało się zdobyć popularności podobnej do bitcoina.

Tokeny kryptograficzne reprezentują konkretny wymienny i zbywalny zasób lub narzędzie utworzone w ramach początkowej oferty monet (ICO), które często znajduje się w łańcuchu bloków.

Kluczowe wnioski
 • Kryptowaluty to waluty cyfrowe używane do ułatwiania transakcji (dokonywania i otrzymywania płatności) w łańcuchu bloków.
 • Altcoiny i tokeny kryptograficzne to rodzaje kryptowalut o różnych funkcjach.Tokeny kryptograficzne to rodzaj kryptowaluty, która reprezentuje zasób lub określone zastosowanie i znajduje się na ich łańcuchu blokowym.Utworzone w ramach pierwszej oferty monet (ICO), tokeny kryptograficzne są często używane do zbierania funduszy na sprzedaż zbiorową.Zrozumienie tokenów kryptograficznych

  Tokeny kryptograficzne, nazywane również aktywami kryptograficznymi, to specjalne rodzaje tokenów wirtualnej waluty, które znajdują się we własnych łańcuchach bloków i reprezentują zasób lub narzędzie. Najczęściej służą do zbierania funduszy na sprzedaż zbiorową, ale mogą też zastąpić inne rzeczy.

  Na przykład można mieć token kryptograficzny, który reprezentuje x liczbę punktów lojalnościowych klientów w łańcuchu bloków, który jest używany do zarządzania takimi szczegółami w sieci detalicznej. Może istnieć inny token kryptograficzny, który upoważnia posiadacza tokenu do oglądania 10 godzin treści przesyłanych strumieniowo w łańcuchu bloków do udostępniania wideo. Inny token kryptograficzny może nawet reprezentować inne kryptowaluty, takie jak token kryptograficzny równy 15 bitcoinom na konkretnym łańcuchu bloków. Takie tokeny kryptograficzne można handlować i przenosić między różnymi uczestnikami łańcucha blokowego.

  Zasadniczo kryptowaluty i altcoiny są określonymi walutami wirtualnymi, które mają własne dedykowane łańcuchy bloków i są używane głównie jako medium do płatności cyfrowych. Z drugiej strony tokeny kryptograficzne działają na szczycie łańcucha bloków, który działa jako medium do tworzenia i wykonywania zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów, a tokeny służą do ułatwiania transakcji.

  Tokeny kryptograficzne są zwykle tworzone, dystrybuowane, sprzedawane i rozprowadzane w ramach standardowego procesu oferowania początkowych monet (ICO), który obejmuje finansowanie społecznościowe w celu finansowania rozwoju projektu.

  Te kryptowaluty często służą jako jednostki transakcyjne w łańcuchach bloków, które są tworzone przy użyciu standardowych szablonów, takich jak sieć Ethereum, która umożliwia użytkownikowi tworzenie tokenów. Takie łańcuchy bloków działają w oparciu o koncepcję inteligentnych kontraktów lub zdecentralizowanych aplikacji, w których programowalny, samowykonujący się kod jest używany do przetwarzania i zarządzania różnymi transakcjami zachodzącymi w łańcuchu bloków.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy