VA Loans & For Sale By Owner (FSBO) Homes

Category: Zwłaszcza Jeśli
17 lutego 2021

Rozpocznij swoją podróż po pożyczce w domu

Dom oznaczony etykietą Do sprzedaży przez właściciela (FSBO) jest dokładnie tym – nieruchomością dostępną do zakupu, która jest sprzedawana przez właściciela domu, a nie przez agenta nieruchomości.

Dla kupujących domy z VA ważne jest, aby zrozumieć potencjalne wyzwania i korzyści, które mogą wyniknąć z podejścia FSBO.

Potencjalne zalety FSBO

Kupno nieruchomości FSBO może również przynieść korzyści.

Jednym z nich jest potencjalna zdolność wylądowania bardzo dużo.

FSBO mają zazwyczaj niższą medianę ceny sprzedaży niż domy sprzedawane przez pośredników w obrocie nieruchomościami. Każdy rynek nieruchomości i mieszkań jest inny, ale ogólnie uważa się, że sprzedawcy FSBO nie „wyceniają prowizji pośrednika w obrocie nieruchomościami. W przypadku domu o wartości 200 000 USD prowizja w wysokości 6% może dodać 12 000 USD do ceny wywoławczej.

Ale pamiętaj, że część losowania wielu sprzedawców FSBO polega na maksymalizacji zysków. Nie ma gwarancji, że sprzedawca zawrze umowę.

Kolejną zaletą jest to, że niektórym kupującym i sprzedającym łatwiej jest współpracować bezpośrednio ze sobą, zamiast korzystać z pośrednika. Ale bądź ostrożny. „Samodzielne działanie nie jest dobrym wyborem dla każdego kupującego i sprzedawcy. Zakup domu prawdopodobnie będzie największą inwestycją finansową kupującego.

Potencjalne wyzwania FSBO

Dobrzy agenci aukcji pomagają właścicielom domów uzyskać obiektywny punkt widzenia. Agenci pomagają sprzedawcom zrozumieć, jak trendy na rynku lokalnym, dostępne zasoby i cechy domu powinny wpływać na ceny. Ta wiedza pomaga właścicielom odpowiednio wycenić domy i przyciągnąć odpowiedniego nabywcę.

Ale w przypadku sprzedaży FSBO sprzedawcy nie mają przewagi w postaci opinii osoby z zewnątrz. Ten brak obiektywizmu może łatwo zniweczyć szanse na udaną sprzedaż. Sprzedawcy mogą odmówić porzucenia emocjonalnych przywiązań, zwłaszcza jeśli chodzi o ceny. Ceny nieruchomości mogą być zbyt wysokie i mogą pozostawać na rynku miesiącami. Kupujący mogą stracić cierpliwość wobec nieelastycznych sprzedawców i udać się gdzie indziej.

Sprzedaż nieruchomości to nie tylko otwarte domy i reklama. To transakcje prawne i podatkowe.

Sprzedawcy FSBO mogą nie być świadomi odpowiednich wymogów prawnych dotyczących sprzedaży domu. Lub mogą nie wiedzieć, jak najlepiej radzić sobie z typowymi wyzwaniami związanymi z transakcjami dotyczącymi nieruchomości, takimi jak ujawnienie informacji o sprzedającym, problemy z inspekcją, problemy z wyceną i usterki związane z ubezpieczeniem tytułu.

Jest też kwestia prowizji. Typowa transakcja dotycząca nieruchomości obejmuje dwóch agentów nieruchomości: agenta wystawiającego (lub sprzedającego) i agenta kupującego. W większości przypadków, gdy nieruchomość jest sprzedawana, sprzedawca płaci prowizję, która jest dzielona między dwóch agentów. Wartość procentowa może się różnić w zależności od wielu czynników, ale typowe szacunki to od 5 do 6 procent ceny zakupu.

W przypadku transakcji FSBO sytuacja może wyglądać inaczej. W rzeczywistości jednym z najczęstszych powodów, dla których właściciele domów idą drogą FSBO, jest zminimalizowanie prowizji dla agentów. Kupujący VA i ich agenci mogą chcieć otrzymać pisemne informacje od sprzedawcy dotyczące płatności prowizji przed sformalizowaniem oferty zakupu.

Ogólnie rzecz biorąc, potencjalni nabywcy domów podpiszą umowę kupna-brokera ze swoim agentem nieruchomości, która obejmuje transakcje FSBO. W niektórych przypadkach mogą one zobowiązywać kupującego do zapłacenia prowizji agentowi, jeśli sprzedawca odmówi. Ale pożyczki VA oferują tutaj ważne zabezpieczenie: VA zakazuje pożyczkobiorcom płacenia opłat za pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

Wskazówki dotyczące prowadzenia FSBO

Myślisz o ominięciu tradycyjnego rynku? Gotowy na znalezienie swojego fantastycznego FSBO?

Oto trzy wskazówki, które warto wziąć pod uwagę:

Zatrudnij agenta kupującego

Tylko dlatego, że sprzedający nie jest reprezentowany przez agenta nieruchomości, nie oznacza, że ​​kupujący nie może nim być. Prawie zawsze w interesie kupującego jest wynajęcie agenta nieruchomości przed zakupem. Jeśli korzystasz z pożyczki VA, pamiętaj, że prowizję Twojego agenta musi zapłacić sprzedawca. Przed podpisaniem umowy kupna upewnij się, że sprzedawca i agent są w pełni świadomi tego faktu.

Uzyskaj CMA przed złożeniem oferty

Niezależnie od tego, czy kupują FSBO, czy nieruchomość notowaną na liście agentów, wszyscy kupujący powinni uzyskać analizę rynku konkurencji (CMA) przed złożeniem oferty. CMA to krótki raport dotyczący wartości innych domów w okolicy, który jest świetnym narzędziem do określenia uczciwej ceny nieruchomości. Jeśli cena katalogowa FSBO jest znacznie wyższa od wartości CMA, możesz być w stanie targować się z właścicielem. Agent kupującego powinien przeprowadzić CMA przed złożeniem oferty.

Nie pomijaj inspekcji!

Decydując się na złożenie oferty, nie zapomnij dodać do umowy warunku inspekcji. Ta mała luka daje kupującym możliwość rezygnacji i umożliwia renegocjacje ze sprzedawcą, jeśli inspektor wykryje problemy z nieruchomością. Kupujący jest zazwyczaj odpowiedzialny za zamówienie i opłacenie kontroli. Według Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast zazwyczaj koszt profesjonalnej inspekcji waha się od 300 do 500 dolarów.

Pomyśl o tym w ten sposób: dom prawdopodobnie będzie największym pojedynczym zakupem w Twoim życiu. Dlaczego nie uzyskać jak największej ilości informacji o tym zakupie?

Nie pozwól, aby wyzwania związane ze sprzedażą FSBO ograniczały Twoje możliwości. Nie powinieneś uciekać od tej wspaniałej wiktoriańskiej ulicy z napisem „FSBO na podwórku. Po prostu przygotuj się na to, co przyniesie przyszłość, dzięki dogłębnemu zrozumieniu procesu FSBO.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy