W jaki sposób pojedynczy bitcoin jest wart tysiące dolarów?

Category: Jaki Sposób
17 lutego 2021

W marcu 2010 r. Przedsiębiorczy, wczesny użytkownik Bitcoina o imieniu „SmokeTooMuch zaoferował sprzedaż 10 000 bitcoinów za 50 USD. Nikt nie skorzystał z ich oferty. W tamtym czasie Bitcoin był prawie nic wart przez ponad rok. Nie istniały rynki wymiany bitcoinów. Niewiele osób faktycznie wiedziało o kryptowalutach lub ich używało. Bitcoin istniał jako coś więcej niż naprawdę fajny pomysł i nic więcej.

Około maja i czerwca tego samego roku kryptowaluta stała się warta około 1 centa amerykańskiego. W miarę jak coraz więcej osób dowiadywało się o technologii kryptowalut, wartość Bitcoina rosła, aż wiosną 2011 r. Osiągnęła wartość jednego dolara.

Teraz Bitcoin jest wart około 2700 $. Oferta SmokeTooMuch za 50 dolarów byłaby dziś warta 27 milionów dolarów. Kryptowaluta odnotowała wzrosty, awarie i wszystko pomiędzy. Jednak w ostatnim miesiącu wartość kryptowaluty wzrosła o ponad 600 USD.

Ale jak ta nowa waluta wzrosła tak szybko w tak krótkim czasie. Jeszcze lepiej, dlaczego jest obecnie cenniejszy niż złoto?

1. Przyjęto kryptowalutę.Dzięki aplikacjom i giełdom, takim jak Coinbase, kupowanie kryptowalut jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Usługi te zwiększają również profil kryptowalut jako rentownych aktywów zbywalnych, podobnie jak inne waluty i papiery wartościowe. Wraz ze wzrostem dostępności i popularności rośnie popyt, za którym obecna podaż bitcoinów nie może nadążyć.

2. Inne kryptowaluty wzrosły.Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą w okolicy. Nowe zasady rządzące Litecoinem sprawiają, że wymiana jest szybsza i łatwiejsza. Ethereum, kolejna popularna kryptowaluta, niedawno podzieliła się na dwie różne waluty, podnosząc swój profil i obniżając cenę wejścia. Wraz ze wzrostem popularności Bitcoina, rosły też wszystkie kryptowaluty, które są tańsze niż 1 BTC.

3. Polityka powoduje, że ludzie odchodzą od tradycyjnych walut.Wybory w USA, brytyjskie głosowanie „Brexit i zaostrzone przepisy dotyczące chińskich pieniędzy skłoniły ludzi do rozważenia alternatywy dla waluty ich kraju. Ponieważ Bitcoin jest zdecentralizowany i nie jest zarządzany przez żaden kraj, nie jest podatny na poważne zmiany w wycenie, jeśli kraj zrobi coś, co może obniżyć wartość jego pieniędzy. Wiele osób używa kryptowaluty, aby chronić swoje pieniądze przed dewaluacją, a nawet używać ich tak, jak pieniędzy papierowych.

To nie są jedyne przyczyny wzrostu Bitcoina.Podobnie jak akcje, istnieje milion różnych czynników, które mogą wpływać na cenę Bitcoina. Na przykład popularna giełda kryptowalut Bitfinex ma problemy z przenoszeniem pieniędzy ze swojego tajwańskiego banku. Eksperci rzeczywiście uważają, że powoduje to wzrost wartości kryptowaluty zamiast spadku. Ta i wiele innych powiązanych wiadomości przyczynia się do szybkiej zmiany ceny Bitcoin.

Czy powinieneś inwestować w Bitcoin?Bitcoin jest teraz na najwyższym poziomie. Wielu inwestorów kryptowalut uważa, że ​​może się załamać, tak jak miało to miejsce w przeszłości. Jeśli to prawda, inwestowanie w kryptowaluty teraz może oznaczać utratę dużej części pierwotnej inwestycji. W tym samym czasie, kryptowaluta mógł nadążyć rośnie bez przerwy, które mogłyby uczynić inwestycja warta znacznie więcej niż wcześniej.

Jeśli chcesz grać bezpiecznie, możesz poczekać, aż cena Bitcoina spadnie, lub zainwestować w inną, tańszą kryptowalutę. Jeśli naprawdę chcesz zainwestować w kryptowalutę i myślisz, że może ona nadal bić rekordy, zawsze możesz kupić jakieś monety za pośrednictwem Coinbase.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy