Były mnister skarbu prezesem Taurona?  Informacje

  • ArcelorMittal wyłączy wielki piec przy krakowskiej hucie. Trzy scenariusze dla pracowników
  • Sekretarz siły USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • Spór naokoło Nord Stream 2. Publikatory: Gazprom grozi Danii pozwem
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca

W poniedziałek Rada Nadzorcza Taurona ma rozważyć oddelegowanie Aleksandra Grada do kończącego kadencję zarządu - informuje RMF FM. Magdalena Rusinek, rzeczniczka Taurona, nie chce komentować tych informacji.

Zdaniem RMF FM, objęcie stanowiska w zarządzie ułatwiłoby byłemu ministrowi skarbu państwa po rządzie Donalda Tuska sięgnięcie po prezesurę energetycznego potentata. - Zmiany w zarządzie leża w kompetencjach Porady Nadzorczej - mówi tylko Rusinek.

Świeża posada b. ministra skarbu. Grad od lutego przy Tauronie

Jednak na to, że miałoby dojść do odwiedzenia zmiany na stanowisku prezesa Taurona, nie wskazują wypowiedzi obecnego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. - Bardzo dobrze oceniam prezesa Dariusza Luberę. Widać aktywność inwestycyjną korporacji i we współpracy spośród ośrodkami naukowymi. To dobrze prowadzona firma - mówił pod koniec stycznia Karpiński.

Kadencja obecnego zarządu zakończy się po tym, jak na przykład Walne Zgromadzenie akcjonariuszy zatwierdzi wyniki finansowe za 2013 rok. Te mają zostać opublikowane 18 marca. Po Walnym Zgromadzeniu Skarb Państwa ma 30, 06 proc. głosów, KGHM Polska Miedź SA - 10, 39 proc., ING Otwarty Fundusz Emerytalny - 5, 06 proc., pozostali inwestorzy indywidualni i instytucjonalni posiadają łącznie 54, 49 proc.

"Energiczny" kolekcjoner

Gdzie polski atom? Grad: trwają badania w dwóch lokalizacjach

12 lipca 2012 roku kalendarzowego Aleksander Grad został prezesem w spółkach-córkach Polskiej Stajnie Energetycznej, powołanych do adaptacji projektu jądrowego PGE Inwencja Jądrowa i PGE EJ1. W kwietniu 2013 roku, w wyniku zmian budowle PGE, pierwszą z tych spółek zlikwidowano, a Grad pozostał prezesem PGE EJ1.

Przed tygodniem, dzień na przyjęciu przez rząd Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, Gradobicie poinformował, że złożył rezygnację z dniem 31 stycznia. - Przyjęcie Programu Naszej Energetyki Jądrowej zmienia kierunek działalności prezesa w takowej formule jaką ja ją pełniłem. (... ) I dlatego od 1 02 zmieni się moja znaczenie z funkcji zarządczych na funkcje nadzorcze - tłumaczył wtedy rezygnację.

1 lutego Grad wszedł po skład rady nadzorczej spółki Tauron Polska Energia, potentata na południu Polski po branży energetycznej.

Popularny

balcerowicz komentuje taśmy Kaczyńskiego po «Faktach po Faktach»
Balcerowicz komentuje taśmy Kaczyńskiego po «Faktach po Faktach»

- Pierwszy sekretarz partii za PRL-u także był kryształowo uczciwy jak i również nie posiadał żadnego majątku, bowiem wszystko miał - w taki sposób odpowiedział dzięki pytanie o wizerunek Jarosława Kaczyńskiego…...

apple obniża ceny. Zmiana strategii cenowej
Apple obniża ceny. Zmiana strategii cenowej

Przez lata interesanci iPhone'ów, iPadów czy Maców narzekali na "podatek Apple". Czyli nadwyżkę pieniężną, którą należało uiścić za urządzenie i oprogramowanie tej spółki, choć u konkurencji było taniej. Apple zapracował…...

autonomiczne samochody - jak wyszkolić je moralnych wyborów?
Autonomiczne samochody - jak wyszkolić je moralnych wyborów?

Autonomiczne samochody mają w swoim założeniu radykalnie zmniejszyć liczbę wypadków, zwłaszcza tych zabójczych. Ale wszystkiego przewidzieć i zautomatyzować się nie da. Pytanie, jak zachowa się, a jak powinien oszczędzić się taki samochód…...

arkadiusz Szcześniak o prezydenckim projekcie ustawy frankowej  Pieniądze
Arkadiusz Szcześniak o prezydenckim projekcie ustawy frankowej Pieniądze

Raty kredytów frankowych potrafią wzrosnąć do rekordowego poziomu Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa…...