Były mnister skarbu prezesem Taurona?  Informacje

  • ArcelorMittal wyłączy wielki piec przy krakowskiej hucie. Trzy scenariusze dla pracowników
  • Sekretarz siły USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • Spór naokoło Nord Stream 2. Publikatory: Gazprom grozi Danii pozwem
  • Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne"
  • "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Polska wstrzymała odbiór surowca

W poniedziałek Rada Nadzorcza Taurona ma rozważyć oddelegowanie Aleksandra Grada do kończącego kadencję zarządu - informuje RMF FM. Magdalena Rusinek, rzeczniczka Taurona, nie chce komentować tych informacji.

Zdaniem RMF FM, objęcie stanowiska w zarządzie ułatwiłoby byłemu ministrowi skarbu państwa po rządzie Donalda Tuska sięgnięcie po prezesurę energetycznego potentata. - Zmiany w zarządzie leża w kompetencjach Porady Nadzorczej - mówi tylko Rusinek.

Świeża posada b. ministra skarbu. Grad od lutego przy Tauronie

Jednak na to, że miałoby dojść do odwiedzenia zmiany na stanowisku prezesa Taurona, nie wskazują wypowiedzi obecnego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. - Bardzo dobrze oceniam prezesa Dariusza Luberę. Widać aktywność inwestycyjną korporacji i we współpracy spośród ośrodkami naukowymi. To dobrze prowadzona firma - mówił pod koniec stycznia Karpiński.

Kadencja obecnego zarządu zakończy się po tym, jak na przykład Walne Zgromadzenie akcjonariuszy zatwierdzi wyniki finansowe za 2013 rok. Te mają zostać opublikowane 18 marca. Po Walnym Zgromadzeniu Skarb Państwa ma 30, 06 proc. głosów, KGHM Polska Miedź SA - 10, 39 proc., ING Otwarty Fundusz Emerytalny - 5, 06 proc., pozostali inwestorzy indywidualni i instytucjonalni posiadają łącznie 54, 49 proc.

"Energiczny" kolekcjoner

Gdzie polski atom? Grad: trwają badania w dwóch lokalizacjach

12 lipca 2012 roku kalendarzowego Aleksander Grad został prezesem w spółkach-córkach Polskiej Stajnie Energetycznej, powołanych do adaptacji projektu jądrowego PGE Inwencja Jądrowa i PGE EJ1. W kwietniu 2013 roku, w wyniku zmian budowle PGE, pierwszą z tych spółek zlikwidowano, a Grad pozostał prezesem PGE EJ1.

Przed tygodniem, dzień na przyjęciu przez rząd Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, Gradobicie poinformował, że złożył rezygnację z dniem 31 stycznia. - Przyjęcie Programu Naszej Energetyki Jądrowej zmienia kierunek działalności prezesa w takowej formule jaką ja ją pełniłem. (... ) I dlatego od 1 02 zmieni się moja znaczenie z funkcji zarządczych na funkcje nadzorcze - tłumaczył wtedy rezygnację.

1 lutego Grad wszedł po skład rady nadzorczej spółki Tauron Polska Energia, potentata na południu Polski po branży energetycznej.

Popularny

500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program
500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program

Po rozszerzeniu programu 500 oraz na pierwsze dziecko, wraz ze świadczenia skorzysta 6, 8 mln dzieci, a tej koszt to ponad 31 mld zł w 2019 roku - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister…...

7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers
7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers

Chaotyczny Brexit, rozwiązanie Włoch z Unii Europejskiej, eskalacja wojen handlowych, lub chiński rynek mieszkaniowy - zagrożeń, które mogą spustoszyć rynek w 2019 r., nie brakuje. X-Trade Brokers podsumowało najistotniejsze elementy ryzyka…...

afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie
Afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie

- Tak błyskawicznie jak to możliwe miało nastąpić dokapitalizowanie spółki GetBack SA przez większościowego akcjonariusza tj. DNLD Holdings, albo w dodatku procesu powinni okazać się dopuszczeni inni inwestorzy - pisze w środowym…...

adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro
Adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro

W trakcie meczu Polska - Irlandia Płn. mogliśmy podziwiać nie wyłącznie styl gry piłkarzy, ale też styl trenera krajowej reprezentacji Adama Nawałki. Poprosiliśmy ekspertkę o ocenę, jakim sposobem Polak wypada na tle…...