InPost zwalnia pracowników

Grupa InPost planuje przeprowadzić zwolnienia grupowe, które obejmą do odwiedzenia 1257 pracowników. Spółka pragnie ograniczyć działalność w obszarze przesyłek listowych, bo ciągła się ona nierentowna. Zwolnienia obejmą osoby pracujące w firmach InPost i Sprawdzony List.

- Odpowiednia informacja zostanie przekazana do właściwego Powiatowego Urzędu Pracy - napisała firma przy komunikacie. Nie podała na razie, jak duże gospodarności ma przynieść ograniczenie zatrudnienia. Ostateczna liczba zwolnionych zatrudnionych zostanie dopiero określona.

Dlaczego InPost zdecydował się na zwolnienia grupowe? Spółka poinformowała, że chce „dostosować posiadany potencjał i koszty do realiów i perspektyw rynkowych”. InPost postanowił ograniczyć przesyłanie listów jedynie do dużych miast i wypowiedział nierentowne umowy.

Wcześniej działalność w obszarze przesyłek listowych mocno rozwijał, zdobywając kolejne kontrakty. Największym z nich była umowa na dostarczanie przesyłek z sądów i prokuratur, która poczęła obowiązywać w 2014 roku kalendarzowego. InPost stracił ten lukratywny kontrakt na początku owego roku. Od marca przesyłki sądowe znów istnieją w rękach Poczty Polskiej.

InPost ze startą w I kwartale 2016 roku

Utrata tak dużego źródła przychodów negatywnie wpłynęła w wyniki InPostu. W I kwartale 2016 roku strata spółki na działalności listowej wyniosła 12 mln zł. To spowodowało, że zakończyła ona kwartał ze stratę netto na poziomie 12, 5 mln zł.

Grupa Integer. pl, do której należy InPost, zamierza teraz skoncentrować się na bardziej perspektywicznych obszarach biznesowych. Jakimś są Paczkomaty, które pozwalają na odbiór i dodawanie przesyłek w specjalnych skrytkach.

Urządzenia stworzone przez InPost działają w naszych miastach od 2009 roku. Korzystają z nich też klienci z Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Rosji czy Australii.

Wygrana batalia o znak „Paczkomat”

Tydzień temu InPost wygrał istotną batalię związaną z tymi urządzeniami. Poczta Polska domagała się unieważnienia znaku słowno-towarowego „Paczkomat”. Jednak kolegium orzekające przy Urzędzie Patentowym odrzuciło jej wniosek.

InPost kilka dni temu sprzedał też wszystkie udziały po firmie InPost Express, odpowiedzialnej za marketing i zbyt usług kurierskich. Za 110 mln zł kupiła je firma Logistics Venture.

Grupa Integer. pl wydaje się drugą co do skali grupą pocztową na terytorium polski. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: InPost zwolnienia Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Popularny

eBC przygotowuje się na wyjście Grecji ze strefy   Ze świata
EBC przygotowuje się na wyjście Grecji ze strefy Ze świata

Przedłużające się rokowania pomiędzy Atenami z ministrami finansów strefy euro ws. programu pomocowego sprawiły, iż Europejski Bank Centralny przygotowuje plan na wypadek rozwiązania Grecji z unii walutowej - pisze "Spiegel". Premier Grecji Aleksis…...

ekonomiści: linia kredytowa z MFW droga, ale raczej potrzebna  Ze świata
Ekonomiści: linia kredytowa z MFW droga, ale raczej potrzebna Ze świata

Według ekonomistów, linia finansowa z MFW może być traktowana jako polisa aktuarialna do wykorzystania w sytuacji nieprzewidzianych turbulencji. Są również opinie, że jest kobieta drogim i bardzo ograniczonym stabilizatorem finansów. Polska…...

eksperci: leki biopodobne to szansa dla polskiego przemysłu farmaceutycznego. Jesteśmy liderem  Informacje
Eksperci: leki biopodobne to szansa dla polskiego przemysłu farmaceutycznego. Jesteśmy liderem Informacje

Tzw. leki biopodobne są tak samo bezpieczne w użyciu i wykazują owe same korzyści terapeutyczne, jak biologiczne leki innowacyjne – powiedział we wtorek na konferencji w stolicy polski wiceminister stanu zdrowia Igor…...

dżihadyści zaatakowali największą iracką rafinerię. Co z cenami ropy?  Surowce
Dżihadyści zaatakowali największą iracką rafinerię. Co z cenami ropy? Surowce

"Ruch jest jeden jak i również banalny". PO apeluje do odwiedzenia rządu w sprawie opłat paliw Zanieczyszczona ropa z Rosji. "Działanie umyślne" "Zanieczyszczona" ropa z Rosji. Nasz kraj wstrzymała odbiór…...