Wsparcie! Giełda jest w dół

Category: Twojego Konta
17 lutego 2021

Rady dotyczące obsługi dużych spadków na giełdzie

 • Dzielić
 • KołekE-mailHinterhaus Productions / Getty Images

  Kiedy rynek znajduje się w cyklu spadkowym, normalne jest, że niepokoją się twoje 401 (k) lub inne inwestycje emerytalne.

  Czy powinieneś się martwić tym, co zrobił dziś rynek? Odpowiedź zależy od kilku czynników, w tym od zbliżenia się do emerytury, tolerancji na ryzyko oraz umiejętności i doświadczenia w zakresie analizy akcji.

  Inwestorzy długoterminowi i spadki na giełdzie

  Jeśli masz więcej niż 10-15 lat od przejścia na emeryturę i inwestowania długoterminowego, prawdopodobnie nie musisz się martwić o to, co rynek robi w danym dniu.

  Kluczem do długoterminowego inwestowania jest wcześniejsze określenie tolerancji na ryzyko i zbudowanie portfela, z którym czujesz się komfortowo. Nazywa się to alokacją aktywów, a kiedy już się na tym zdecydujesz, nie musisz się martwić, chyba że Twoja alokacja całkowicie się nie powiedzie.

  Wielu specjalistów finansowych powie Ci, że alokacja aktywów i regularne równoważenie portfela to najlepsza strategia długoterminowa. Jest mniej denerwujący.

  Zamiast losowo śledzić rynek, możesz raz w roku ustawić datę, aby sprawdzić, czy Twoje portfolio jest nadal zgodne z Twoimi celami. Jeśli nie, to zrównoważyć.

  Ponowne zbilansowanie polega na sprzedaży zwycięskich inwestycji, aby przeznaczyć więcej pieniędzy na inwestycje, które spadły, znane również jako kupowanie po niskich cenach i sprzedawanie drogich.

  Załóżmy, że masz portfel składający się w 70% z akcji i 30% z obligacji. Jeśli obligacje mają wspaniały rok, a akcje spadną, saldo się zmieni. Jeśli obligacje zaczną stanowić 37% do 63% akcji, możesz przeznaczyć więcej pieniędzy na akcje w celu przywrócenia równowagi.

  Jeśli postępujesz zgodnie z tą strategią, tak naprawdę nie zwracasz uwagi na rynek przez resztę roku. Wzrosty i spadki będą się zdarzać, ale jeśli alokacja aktywów będzie zgodna z celem, możesz przetrwać wahania rynkowe. Wcześniejsze 

  Co zrobić, jeśli jesteś krótkoterminowym inwestorem

  Możesz mieć większy procent w inwestycjach o stałym dochodzie lub dywidendach, próbując zwiększyć dochód, który wytwarza Twój portfel. Ale kiedy już uzyskasz alokację, która Ci odpowiada, strategia równoważenia jest taka sama, jak podejście długoterminowe.

  Spróbuj sprawdzić swoje portfolio częściej niż raz w roku. Robiąc to, możesz zdecydować się na ruch, jeśli rynek spadnie o więcej niż ustalony procent lub wartość w dolarach. Nazywa się to „wyzwalaczem.

  Niektóre domy maklerskie umożliwiają ustawienie alertów wyzwalających za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub e-mail i skontaktują się z Tobą w przypadku zmiany ceny, więc nie musisz o tym myśleć do tego czasu.

  Jedną z odwiecznych zasad alokacji aktywów w portfelu krótkoterminowym jest odejmowanie wieku od 100, umieszczając swój wiek na obligacjach, a resztę na akcjach. Może to zadziałać w przypadku konserwatywnych inwestorów krótkoterminowych. Wcześniejsze 

  To, jakie ryzyko chcesz podjąć w przypadku akcji, zależy od Twojego apetytu na wzrost i tolerancji na ryzyko. W Internecie można znaleźć wiele kalkulatorów tolerancji ryzyka, a administrator 401 (k) prawdopodobnie ma narzędzia, które mogą Ci pomóc.

  Możesz również rozważyć, czy chcesz zachować część akcji swojego portfela w jednym funduszu indeksowym o szerokim rynku, czy też podzielić swoje aktywa między fundusze inwestycyjne lub ETF, które reprezentują różne segmenty rynku i wielkości oraz poszczególne akcje.

  Inwestorzy krótkoterminowi i spadki na giełdzie

  Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy krótkoterminowi lubią codziennie obserwować giełdę. Większość ludzi tego nie robi. Ale jeśli to kochasz, możesz zarabiać na krótkoterminowym kupowaniu i sprzedawaniu pojedynczych akcji i innych papierów wartościowych.

  Nie ryzykuj swoich pieniędzy z emerytury na krótkoterminowe inwestycje, dopóki nie będziesz bardzo pewny siebie, ponieważ potencjalne straty są bardziej prawdopodobne niż to, co zobaczyłby inwestor długoterminowy.

  Aby uniknąć narażania kont emerytalnych na ryzyko, możesz zbudować portfel „fajnych pieniędzy do handlu akcjami. Sfinansowałbyś ten portfel pieniędzmi, których nie masz nic przeciwko utracie i które są oddzielone od twojego konta emerytalnego.

  Inną krótkoterminową strategią obarczoną wysokim ryzykiem jest próba zmiany czasu na rynku. Inwestorzy, którzy odnoszą największe sukcesy, zazwyczaj kupują, a nie sprzedają po spadkach rynkowych.

  Oczywiście wszystko zależy od kondycji firmy stojącej za akcją. Aktywni handlowcy powinni nauczyć się analizować akcje w oparciu o podstawy biznesu. Jeśli firma ma dobre perspektywy długoterminowe i ma dobrą wartość, kupowanie jej, gdy jest tania, jest jak znalezienie świetnej okazji.

  Prawdziwi inwestorzy krótkoterminowi lub „jednodniowi stosują różne sztuczki, takie jak krótkie akcje i wykonywanie wielu ruchów w ciągu dnia. Ponownie, jeśli naprawdę nie wiesz, co robisz, możesz stracić dużo pieniędzy, próbując tego dokonać (i nawet jeśli wiesz, co robisz), zwłaszcza jeśli używasz dźwigni finansowej lub długu do handlu akcjami. Te transakcje mają również konsekwencje podatkowe.

  Konkluzja, gdy giełda spadaJeśli dzieli Cię dekada lub więcej do emerytury, prawdopodobnie jesteś w stanie przetrwać spadki na giełdzie ze względu na alokację aktywów i plan długoterminowy.

  Konserwatywni krótkoterminowi inwestorzy mogą nie odczuć ukłucia na rynku tak bardzo, jak bardziej agresywni inwestorzy.

  Inwestorzy krótkoterminowi mogą stawić czoła największym stratom podczas załamania na rynku, ponieważ ich wybory inwestycyjne zwykle narażają ich na wyższe poziomy ryzyka.

  Balance nie zapewnia usług i porad podatkowych, inwestycyjnych ani finansowych. Informacje są przedstawiane bez uwzględnienia celów inwestycyjnych, tolerancji na ryzyko lub sytuacji finansowej konkretnego inwestora i mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem obejmującym możliwą utratę kapitału.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy