Borys Budka i Michał Wójcik o 500 plus w «Faktach po Faktach»

  • 500 plus także na pierwsze dziecko. Jest postanowienie komisji senackiej
  • Osiem odmian w programie 500 plus
  • Zmiany w 500 dodatkowo. Projekt ma trafić "w przyszłym tygodniu" do Sejmu
  • Trzecie urodziny 500 oraz. "Od pierwszego lipca rusza nowa odsłona"
  • Szereg odmian w 500 plus. Resort pokazał projekt

- Nikt nie zlikwiduje programu 500 plus. Co większą ilość, zapewnimy, że ten program będzie programem sprawiedliwym, natomiast nie wyłącznie demagogicznym - mówił w "Faktach po Faktach" były minister sprawiedliwości Borys Budka (PO). a mianowicie Majstrowanie przy tym systemie to jest dziś wielki znak zapytania dla wielu milionów Polaków - dodał z kolei wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (PiS).

W sobotnich "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pytał o zamiary programowe NA. Między innymi o wówczas, czy Platforma Obywatelska planuje zlikwidować program 500 plus, jeżeli wygra kolejne wybory.

Musisz złożyć konkluzja, żeby nadal otrzymywać 500 plus. Sprawdź, kiedy to zrobić

"Język populizmu i demagogii"

- Wielokrotnie obecna władza konstytucję złamała, złamała zasadę równości, między pozostałymi przy programie 500 oraz. Pominięto blisko trzy miliony polskich dzieci - odparł polityk PO. - PiS potrafi wyłącznie mówić językiem populizmu i demagogii a mianowicie dodał.

- Nikt nie zlikwiduje programu pięć stów plus. Co więcej, zapewnimy, że ten program będzie programem sprawiedliwym, a nie wyłącznie demagogicznym - tłumaczył Budka.

Jak dodał, PO program zamieni "w program demograficzny". - Na tyle wzmocnimy te instrumenty, by nie było sytuacji takiej, że rynek roboty będzie tak naprawdę cierpiał na tym, że jakiś człowiek nie potrafi dobrego aplikacji zaprojektować - mówił Borys Budka.

"Nie zabierzemy programu 500 plus"

- Mogę uspokoić wszystkie Polki i wszystkich Polaków, iż nikt nie zabierze programu 500 plus tym, którzy najbardziej go potrzebują. Co więcej, otrzymają to również rodziny, jakie mają tylko jedno dziecko - zaznaczył.

Spore zmiany przy 500 plus. Resort potrzebuje uszczelnić oprogramowanie

Jednak na rzecz Michała Wójcika, program 500 plus "to jest kwestia niejasna". - Grzegorz Schetyna najpierw przed wyborami powiedział, że nie stać Polski na ten program, następnie po wyborach mówił, hdy rozszerzycie ten program w każde dziecko, potem w wywiadzie dla Radia Zet, że nie stać budżetu na każde dziecko. Majstrowanie przy tym programie to jest dziś wielki sygnał zapytania dla wielu mln Polaków - wyjaśniał.

- Mam prawo mu (Borysowi Budce - red. ) nie wierzyć, bo jego lider mówi coś odrębnego - zaznaczył polityk PiS.

Rodzina 500 Plus

Program Rodzina 500 dodatkowo ruszył w kwietniu zeszłego roku. Przewiduje wypłatę zaświadczania wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i każde kolejne milusiński do 18 lat.

W mniej zamożnych rodzinach (w których dochód na osobę wynosi nie większą ilość wiadomości niż 800 zł netto lub 1200 zł netto w przypadku rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi), świadczenie przysługuje również na pierwsze dziecko.

Rodzina pięćset plus

Odtwórz: Minister rodziny o kosztach programu Bliscy 500 plus na pierwsze dziecko Minister rodziny na temat kosztach programu Rodzina 500 plus na pierwsze maluch Fot. tvn24

Popularny

500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program
500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program

Po rozszerzeniu programu 500 oraz na pierwsze dziecko, wraz ze świadczenia skorzysta 6, 8 mln dzieci, a tej koszt to ponad 31 mld zł w 2019 roku - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister…...

afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie
Afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie

- Tak błyskawicznie jak to możliwe miało nastąpić dokapitalizowanie spółki GetBack SA przez większościowego akcjonariusza tj. DNLD Holdings, albo w dodatku procesu powinni okazać się dopuszczeni inni inwestorzy - pisze w środowym…...

7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers
7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers

Chaotyczny Brexit, rozwiązanie Włoch z Unii Europejskiej, eskalacja wojen handlowych, lub chiński rynek mieszkaniowy - zagrożeń, które mogą spustoszyć rynek w 2019 r., nie brakuje. X-Trade Brokers podsumowało najistotniejsze elementy ryzyka…...

adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro
Adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro

W trakcie meczu Polska - Irlandia Płn. mogliśmy podziwiać nie wyłącznie styl gry piłkarzy, ale też styl trenera krajowej reprezentacji Adama Nawałki. Poprosiliśmy ekspertkę o ocenę, jakim sposobem Polak wypada na tle…...