Borys Budka i Michał Wójcik o 500 plus w «Faktach po Faktach»

  • 500 plus także na pierwsze dziecko. Jest postanowienie komisji senackiej
  • Osiem odmian w programie 500 plus
  • Zmiany w 500 dodatkowo. Projekt ma trafić "w przyszłym tygodniu" do Sejmu
  • Trzecie urodziny 500 oraz. "Od pierwszego lipca rusza nowa odsłona"
  • Szereg odmian w 500 plus. Resort pokazał projekt

- Nikt nie zlikwiduje programu 500 plus. Co większą ilość, zapewnimy, że ten program będzie programem sprawiedliwym, natomiast nie wyłącznie demagogicznym - mówił w "Faktach po Faktach" były minister sprawiedliwości Borys Budka (PO). a mianowicie Majstrowanie przy tym systemie to jest dziś wielki znak zapytania dla wielu milionów Polaków - dodał z kolei wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (PiS).

W sobotnich "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik pytał o zamiary programowe NA. Między innymi o wówczas, czy Platforma Obywatelska planuje zlikwidować program 500 plus, jeżeli wygra kolejne wybory.

Musisz złożyć konkluzja, żeby nadal otrzymywać 500 plus. Sprawdź, kiedy to zrobić

"Język populizmu i demagogii"

- Wielokrotnie obecna władza konstytucję złamała, złamała zasadę równości, między pozostałymi przy programie 500 oraz. Pominięto blisko trzy miliony polskich dzieci - odparł polityk PO. - PiS potrafi wyłącznie mówić językiem populizmu i demagogii a mianowicie dodał.

- Nikt nie zlikwiduje programu pięć stów plus. Co więcej, zapewnimy, że ten program będzie programem sprawiedliwym, a nie wyłącznie demagogicznym - tłumaczył Budka.

Jak dodał, PO program zamieni "w program demograficzny". - Na tyle wzmocnimy te instrumenty, by nie było sytuacji takiej, że rynek roboty będzie tak naprawdę cierpiał na tym, że jakiś człowiek nie potrafi dobrego aplikacji zaprojektować - mówił Borys Budka.

"Nie zabierzemy programu 500 plus"

- Mogę uspokoić wszystkie Polki i wszystkich Polaków, iż nikt nie zabierze programu 500 plus tym, którzy najbardziej go potrzebują. Co więcej, otrzymają to również rodziny, jakie mają tylko jedno dziecko - zaznaczył.

Spore zmiany przy 500 plus. Resort potrzebuje uszczelnić oprogramowanie

Jednak na rzecz Michała Wójcika, program 500 plus "to jest kwestia niejasna". - Grzegorz Schetyna najpierw przed wyborami powiedział, że nie stać Polski na ten program, następnie po wyborach mówił, hdy rozszerzycie ten program w każde dziecko, potem w wywiadzie dla Radia Zet, że nie stać budżetu na każde dziecko. Majstrowanie przy tym programie to jest dziś wielki sygnał zapytania dla wielu mln Polaków - wyjaśniał.

- Mam prawo mu (Borysowi Budce - red. ) nie wierzyć, bo jego lider mówi coś odrębnego - zaznaczył polityk PiS.

Rodzina 500 Plus

Program Rodzina 500 dodatkowo ruszył w kwietniu zeszłego roku. Przewiduje wypłatę zaświadczania wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i każde kolejne milusiński do 18 lat.

W mniej zamożnych rodzinach (w których dochód na osobę wynosi nie większą ilość wiadomości niż 800 zł netto lub 1200 zł netto w przypadku rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi), świadczenie przysługuje również na pierwsze dziecko.

Rodzina pięćset plus

Odtwórz: Minister rodziny o kosztach programu Bliscy 500 plus na pierwsze dziecko Minister rodziny na temat kosztach programu Rodzina 500 plus na pierwsze maluch Fot. tvn24

Popularny

bartłomiej Misiewicz zrezygnował z członkostwa w PiS
Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z członkostwa w PiS

Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z członkostwa w PIS po tym, jak na przykład w czwartek 13 04 zebrała się specjalna, partyjna komisja, mająca ocenić tej sytuację. Były rzecznik MON podkreślał, że…...

bGK rozmawia o górnictwie spośród sektorem finansowym  Surowce
BGK rozmawia o górnictwie spośród sektorem finansowym Surowce

BGK wydaje się być zaangażowany w rozmowy ws. JSW, Katowickiego Holdingu Węglowego i Kompanii Węglowej wraz z najważniejszymi partnerami finansowymi a mianowicie mówi PAP prezes BGK Dariusz Kacprzyk. Szef instytucji finansowej…...

bIEC - dane o rynku pracy w Polsce
BIEC - dane o rynku pracy w Polsce

Klimat koniunktury w gałęzi przedsiębiorstw czy przepływ zatrudnionych i bezrobotnych wskazują dzięki dalszą poprawę na branży pracy. Wpływ zmiennych zapowiadających wzrost stopy bezrobocia wydaje się wręcz znikomy. W czerwcu stopa…...

belle Epoque - serial przy TVN
Belle Epoque - serial przy TVN

Nie naprawdę dawno świat oszalał dzięki punkcie seriali kostiumowych. Sukcesem mogła pochwalić się choćby produkcja "Downtown Abbey" czy niedawno zrealizowany przez Netfliksa serial "The Crown". W Polsce tego rodzaju tytułów próżno…...