Balcerowicz komentuje taśmy Kaczyńskiego po «Faktach po Faktach»

- Pierwszy sekretarz partii za PRL-u także był kryształowo uczciwy jak i również nie posiadał żadnego majątku, bowiem wszystko miał - w taki sposób odpowiedział dzięki pytanie o wizerunek Jarosława Kaczyńskiego były wicepremier jak i również minister finansów Leszek Balcerowicz w programie "Fakty na Faktach" w TVN24.

Głównym tematem rozmowy z byłym prezesem NBP dawny tzw. taśmy Kaczyńskiego. "Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek stenogram nagrania rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera jak i również dwóch innych osób.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek stenogram nagrania gadki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera i dwóch innych ludzi. (http://www.tvn24.pl)

- Z punktu widzenia zwykłego człowieka, jeżeli coś zamawiamy i uzyskujemy, a w gruncie rzeczy mówimy, iż nie zapłacimy, to wraz z moralnego punktu widzenia to jest oszustwo. Ludzie powinni się zastanowić nad tym, jacy ludzie powinni rządzić po Polsce. Coś więcej niż z punkciku widzenia kompetencji, które wyglądają fatalnie, ale z punktu widzenia elementarnej uczciwości a mianowicie stwierdził prof. Balcerowicz.

Odniósł się też w celu wizerunku prezesa PiS: a mianowicie Można powiedzieć, że 1-wszy sekretarz partii za PRL-u też był kryształowo uczciwy i nie posiadał żadnego zasobności, bo wszystko miał. Posiadał obstawę, miał kucharzy, posiadał wszystko. A nadto proch władzę.

Kancelaria prawnicza odcina się od Srebrzystej. "Nie jest i nie była jej klientem"

"To jest PRL"

Balcerowicz zwracał również uwagę dzięki inne nieprawidłowości. - Jeszcze poważniejsze jest to, iż widzimy co to świadczy własność przejęta przez polityków, czyli państwowa. To znaczy, że prezes banku przybywa do prezesa partii a mianowicie przecież to jest PRL - podkreślił.

Dodał też: - Banki trzeba chronić przed politykami. Ponieważ znajdą się tacy, jacy będą chcieli je użyć do umocnienia władzy. Namiętnością Kaczyńskiego jest władza. To jest bardzo złe, bo władza skoncentrowana w 1-ych rękach zawsze degeneruje jednostki. Jakie są jego instrumenty władzy? Dzięki wpływom politycznym doprowadził do tego, że zaistniał majątek partii. I ten majątek partii służył temu, by przechowywać ludzi, którzy wypadli z polityki. Nie jawi się być sprawą normalną, że ludzie, jacy w tej chwili kierują służbami specjalnymi, na czele z panami Kamińskim, Bejdą, Wąsikiem, byli związani wraz z PiS-em albo ze Srebrną. To jest kolosalny spór interesów.

Były prezes NBP wypowiedział się także na temat stylu rządzenia w Polsce. - Wówczas jest oligarchia. Gdy wydaje się być sprzężenie pieniędzy z polityką, by trwale rządzić jak i również mamy różnych oligarchów, którzy lubią przede wszystkim władzę. To jest przypadek Kaczyńskiego. W dużej mierze dlatego, że mężczyzna wszystko ma. Ochroniarzy, pojazdy, widocznie nie potrzebuje żaglowców. Najgorsi autokraci udają ascetów i najbardziej niebezpieczni będą chorzy na władzę. Po co są im potrzebne pieniądze? Żeby rządzić - zaznaczył.

Popularny

adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro
Adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro

W trakcie meczu Polska - Irlandia Płn. mogliśmy podziwiać nie wyłącznie styl gry piłkarzy, ale też styl trenera krajowej reprezentacji Adama Nawałki. Poprosiliśmy ekspertkę o ocenę, jakim sposobem Polak wypada na tle…...

afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie
Afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie

- Tak błyskawicznie jak to możliwe miało nastąpić dokapitalizowanie spółki GetBack SA przez większościowego akcjonariusza tj. DNLD Holdings, albo w dodatku procesu powinni okazać się dopuszczeni inni inwestorzy - pisze w środowym…...

7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers
7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers

Chaotyczny Brexit, rozwiązanie Włoch z Unii Europejskiej, eskalacja wojen handlowych, lub chiński rynek mieszkaniowy - zagrożeń, które mogą spustoszyć rynek w 2019 r., nie brakuje. X-Trade Brokers podsumowało najistotniejsze elementy ryzyka…...

500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program
500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program

Po rozszerzeniu programu 500 oraz na pierwsze dziecko, wraz ze świadczenia skorzysta 6, 8 mln dzieci, a tej koszt to ponad 31 mld zł w 2019 roku - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister…...