Balcerowicz komentuje taśmy Kaczyńskiego po «Faktach po Faktach»

- Pierwszy sekretarz partii za PRL-u także był kryształowo uczciwy jak i również nie posiadał żadnego majątku, bowiem wszystko miał - w taki sposób odpowiedział dzięki pytanie o wizerunek Jarosława Kaczyńskiego były wicepremier jak i również minister finansów Leszek Balcerowicz w programie "Fakty na Faktach" w TVN24.

Głównym tematem rozmowy z byłym prezesem NBP dawny tzw. taśmy Kaczyńskiego. "Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek stenogram nagrania rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera jak i również dwóch innych osób.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek stenogram nagrania gadki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera i dwóch innych ludzi. (http://www.tvn24.pl)

- Z punktu widzenia zwykłego człowieka, jeżeli coś zamawiamy i uzyskujemy, a w gruncie rzeczy mówimy, iż nie zapłacimy, to wraz z moralnego punktu widzenia to jest oszustwo. Ludzie powinni się zastanowić nad tym, jacy ludzie powinni rządzić po Polsce. Coś więcej niż z punkciku widzenia kompetencji, które wyglądają fatalnie, ale z punktu widzenia elementarnej uczciwości a mianowicie stwierdził prof. Balcerowicz.

Odniósł się też w celu wizerunku prezesa PiS: a mianowicie Można powiedzieć, że 1-wszy sekretarz partii za PRL-u też był kryształowo uczciwy i nie posiadał żadnego zasobności, bo wszystko miał. Posiadał obstawę, miał kucharzy, posiadał wszystko. A nadto proch władzę.

Kancelaria prawnicza odcina się od Srebrzystej. "Nie jest i nie była jej klientem"

"To jest PRL"

Balcerowicz zwracał również uwagę dzięki inne nieprawidłowości. - Jeszcze poważniejsze jest to, iż widzimy co to świadczy własność przejęta przez polityków, czyli państwowa. To znaczy, że prezes banku przybywa do prezesa partii a mianowicie przecież to jest PRL - podkreślił.

Dodał też: - Banki trzeba chronić przed politykami. Ponieważ znajdą się tacy, jacy będą chcieli je użyć do umocnienia władzy. Namiętnością Kaczyńskiego jest władza. To jest bardzo złe, bo władza skoncentrowana w 1-ych rękach zawsze degeneruje jednostki. Jakie są jego instrumenty władzy? Dzięki wpływom politycznym doprowadził do tego, że zaistniał majątek partii. I ten majątek partii służył temu, by przechowywać ludzi, którzy wypadli z polityki. Nie jawi się być sprawą normalną, że ludzie, jacy w tej chwili kierują służbami specjalnymi, na czele z panami Kamińskim, Bejdą, Wąsikiem, byli związani wraz z PiS-em albo ze Srebrną. To jest kolosalny spór interesów.

Były prezes NBP wypowiedział się także na temat stylu rządzenia w Polsce. - Wówczas jest oligarchia. Gdy wydaje się być sprzężenie pieniędzy z polityką, by trwale rządzić jak i również mamy różnych oligarchów, którzy lubią przede wszystkim władzę. To jest przypadek Kaczyńskiego. W dużej mierze dlatego, że mężczyzna wszystko ma. Ochroniarzy, pojazdy, widocznie nie potrzebuje żaglowców. Najgorsi autokraci udają ascetów i najbardziej niebezpieczni będą chorzy na władzę. Po co są im potrzebne pieniądze? Żeby rządzić - zaznaczył.

Popularny

ankieta: kierowcy wolą dbać na temat wygląd auta niż swoim stan techniczny  Moto
Ankieta: kierowcy wolą dbać na temat wygląd auta niż swoim stan techniczny Moto

Prawie 2-ie trzecie ankietowanych właścicieli aut myje swoje auta przeciętnie raz na dwa tygodnie. Rzadko natomiast kontrolują forma opon czy prawidłowe zestawienie świateł - wynika z ankiety, przeprowadzonej wśród parcypantów darmowych przeglądów…...

arkadiusz Szcześniak o prezydenckim projekcie ustawy frankowej  Pieniądze
Arkadiusz Szcześniak o prezydenckim projekcie ustawy frankowej Pieniądze

Raty kredytów frankowych potrafią wzrosnąć do rekordowego poziomu Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą periodu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa…...

apple obniża ceny. Zmiana strategii cenowej
Apple obniża ceny. Zmiana strategii cenowej

Przez lata interesanci iPhone'ów, iPadów czy Maców narzekali na "podatek Apple". Czyli nadwyżkę pieniężną, którą należało uiścić za urządzenie i oprogramowanie tej spółki, choć u konkurencji było taniej. Apple zapracował…...

autonomiczne samochody - jak wyszkolić je moralnych wyborów?
Autonomiczne samochody - jak wyszkolić je moralnych wyborów?

Autonomiczne samochody mają w swoim założeniu radykalnie zmniejszyć liczbę wypadków, zwłaszcza tych zabójczych. Ale wszystkiego przewidzieć i zautomatyzować się nie da. Pytanie, jak zachowa się, a jak powinien oszczędzić się taki samochód…...