Będą podwyżki w Tesco. Średnio 130 złotych brutto miesięcznie

  • Nawet milion podwładnych może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz
  • Czarny harmonogram dla gospodarki. "Ukraińcy zwyczajnie wybiorą Niemcy"
  • Raport: Ludzie z polski wolą pracę w zagranicznych firmach
  • Ponad 12 milionów dni niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy wolą pieniądze
  • Projekt budżetu na 2019 rok w celu komisji sejmowych

Zarobki pracowników Tesco, czyli jakiejś z największych sieci handlowych w Polsce, od czerwca wzrosną. To kolejna podwyżka wynagrodzeń w ostatnim czasie. W ciągu kilku minionych miesięcy pensje wzrosły też w Biedronce i Lidlu.

W marcu tegoż roku Tesco wprowadziło zmiany w wynagrodzeniach pracowników, podwyższając je o 100 złotych brutto. Teraz zatrudnionych oczekuje kolejna podwyżka.

Wyższe zarobki

"Od lipca płace pracowników sklepów ponownie wzrosną, średnio o 130 złotych. W wyniku podwyżek najmniejsze wynagrodzenie dla osób wraz z co najmniej trzymiesięcznym stażem wzrasta do 2600 zł brutto na pełny etat – to nieco więcej niż 10 procent więcej niźli 12 miesięcy temu. Podwyżki otrzymają także pracownicy centrów dystrybucyjnych firmy" - poinformowali. pl przedstawiciele biura prasowego Tesco Polska.

Atrakcyjna sieć zamyka kolejne sklepiki w Polsce. "Musimy czasami podejmować trudne decyzje"

Obecnie w 400 sklepikach, centrach dystrybucji i biurach sieci pracuje łącznie w porządku. 24 tys. osób. Jak na przykład wyjaśnia Tesco, pracownicy objęci są programem świadczeń pozapłacowych, w skład którego trafia m. in. stała dziesięciu procentowa zniżka na zakupy, świąteczne karty podarunkowe bądź dofinansowanie do zajęć sportowych i pakietów medycznych.

Trzeba dodać, że równolegle Tesco stopniowo likwiduje sklepy, które przynoszą straty. Pod koniec maja sieć poinformowała o planach zamknięcia trzech jednostek: w Warszawie, Wrocławiu i Kaliszu.

Rywalizacja w pensje

Rywalizacja o podwładnych między największymi sieciami handlowymi trwa od dłuższego czasu. Od stycznia tego roku wzrosły wynagrodzenia w Biedronce.

Sieć sklepów - w zależności od stażu pracy, lokalizacji i stanowiska - podniosła wynagrodzenia od czasu 200 do 500 zł brutto i była to kolejna podwyżka, bo wcześniejsza miała miejsce w kwietniu 2017 roku. Pensja sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem roboty wzrosła wówczas z 2600 do 2750 złotych brutto.

Z kolei od momentu marca tego roku pensje w swoich sklepach zdecydował się podnieść Lidl, który zatrudnia obecnie ponad piętnasty tys. pracowników, a na terenie kraju posiada przeszło 600 sklepów.

Pracownicy sklepów Lidl zarabiają aktualnie od 2800 zł brutto do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. W tej chwili po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 2 950 zł brutto do 3750 zł brutto, a na dwóch latach stażu robocie od 3 150 zł brutto do 4050 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz połączonych z nią kosztów życia.

Pracownicy sieci aukcji Lidl mogą też rachować na bezpłatną prywatną opiekę medyczną, bony czy wyprawki dla pierwszoklasistów.

W 2017 roku pensje wzrosły także w sieciach Carrefour i Kaufland.

Popularny

afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie
Afera GetBack. Kąkolewski wydaje oświadczenie

- Tak błyskawicznie jak to możliwe miało nastąpić dokapitalizowanie spółki GetBack SA przez większościowego akcjonariusza tj. DNLD Holdings, albo w dodatku procesu powinni okazać się dopuszczeni inni inwestorzy - pisze w środowym…...

500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program
500 plus na pierwsze maluch. Ile będzie kosztował program

Po rozszerzeniu programu 500 oraz na pierwsze dziecko, wraz ze świadczenia skorzysta 6, 8 mln dzieci, a tej koszt to ponad 31 mld zł w 2019 roku - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister…...

7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers
7 zagrożeń gospodarczych - raport X-Trade Brokers

Chaotyczny Brexit, rozwiązanie Włoch z Unii Europejskiej, eskalacja wojen handlowych, lub chiński rynek mieszkaniowy - zagrożeń, które mogą spustoszyć rynek w 2019 r., nie brakuje. X-Trade Brokers podsumowało najistotniejsze elementy ryzyka…...

adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro
Adam Nawałka jedny z najlepiej ubranych trenerów na Euro

W trakcie meczu Polska - Irlandia Płn. mogliśmy podziwiać nie wyłącznie styl gry piłkarzy, ale też styl trenera krajowej reprezentacji Adama Nawałki. Poprosiliśmy ekspertkę o ocenę, jakim sposobem Polak wypada na tle…...