Będą podwyżki w Tesco. Średnio 130 złotych brutto miesięcznie

  • Nawet milion podwładnych może wyjechać z Polski. Czarny scenariusz
  • Czarny harmonogram dla gospodarki. "Ukraińcy zwyczajnie wybiorą Niemcy"
  • Raport: Ludzie z polski wolą pracę w zagranicznych firmach
  • Ponad 12 milionów dni niewykorzystanego urlopu. Samorządowcy wolą pieniądze
  • Projekt budżetu na 2019 rok w celu komisji sejmowych

Zarobki pracowników Tesco, czyli jakiejś z największych sieci handlowych w Polsce, od czerwca wzrosną. To kolejna podwyżka wynagrodzeń w ostatnim czasie. W ciągu kilku minionych miesięcy pensje wzrosły też w Biedronce i Lidlu.

W marcu tegoż roku Tesco wprowadziło zmiany w wynagrodzeniach pracowników, podwyższając je o 100 złotych brutto. Teraz zatrudnionych oczekuje kolejna podwyżka.

Wyższe zarobki

"Od lipca płace pracowników sklepów ponownie wzrosną, średnio o 130 złotych. W wyniku podwyżek najmniejsze wynagrodzenie dla osób wraz z co najmniej trzymiesięcznym stażem wzrasta do 2600 zł brutto na pełny etat – to nieco więcej niż 10 procent więcej niźli 12 miesięcy temu. Podwyżki otrzymają także pracownicy centrów dystrybucyjnych firmy" - poinformowali. pl przedstawiciele biura prasowego Tesco Polska.

Atrakcyjna sieć zamyka kolejne sklepiki w Polsce. "Musimy czasami podejmować trudne decyzje"

Obecnie w 400 sklepikach, centrach dystrybucji i biurach sieci pracuje łącznie w porządku. 24 tys. osób. Jak na przykład wyjaśnia Tesco, pracownicy objęci są programem świadczeń pozapłacowych, w skład którego trafia m. in. stała dziesięciu procentowa zniżka na zakupy, świąteczne karty podarunkowe bądź dofinansowanie do zajęć sportowych i pakietów medycznych.

Trzeba dodać, że równolegle Tesco stopniowo likwiduje sklepy, które przynoszą straty. Pod koniec maja sieć poinformowała o planach zamknięcia trzech jednostek: w Warszawie, Wrocławiu i Kaliszu.

Rywalizacja w pensje

Rywalizacja o podwładnych między największymi sieciami handlowymi trwa od dłuższego czasu. Od stycznia tego roku wzrosły wynagrodzenia w Biedronce.

Sieć sklepów - w zależności od stażu pracy, lokalizacji i stanowiska - podniosła wynagrodzenia od czasu 200 do 500 zł brutto i była to kolejna podwyżka, bo wcześniejsza miała miejsce w kwietniu 2017 roku. Pensja sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem roboty wzrosła wówczas z 2600 do 2750 złotych brutto.

Z kolei od momentu marca tego roku pensje w swoich sklepach zdecydował się podnieść Lidl, który zatrudnia obecnie ponad piętnasty tys. pracowników, a na terenie kraju posiada przeszło 600 sklepów.

Pracownicy sklepów Lidl zarabiają aktualnie od 2800 zł brutto do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. W tej chwili po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 2 950 zł brutto do 3750 zł brutto, a na dwóch latach stażu robocie od 3 150 zł brutto do 4050 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz połączonych z nią kosztów życia.

Pracownicy sieci aukcji Lidl mogą też rachować na bezpłatną prywatną opiekę medyczną, bony czy wyprawki dla pierwszoklasistów.

W 2017 roku pensje wzrosły także w sieciach Carrefour i Kaufland.

Popularny

bitcoin czy złoto? Goldman Sach typuje lepszą inwestycję
Bitcoin czy złoto? Goldman Sach typuje lepszą inwestycję

Według Goldman Bilstein złoto wygrywa z bitcoinem, jeśli weźmiemy pod atencję kilka charakterystycznych cech każdego pieniądza. - To strach i bogactwo od lat napędzają cenę kruszcu - piszą ekonomiści GS. Dlaczego?…...

bGK rozmawia o górnictwie spośród sektorem finansowym  Surowce
BGK rozmawia o górnictwie spośród sektorem finansowym Surowce

BGK wydaje się być zaangażowany w rozmowy ws. JSW, Katowickiego Holdingu Węglowego i Kompanii Węglowej wraz z najważniejszymi partnerami finansowymi a mianowicie mówi PAP prezes BGK Dariusz Kacprzyk. Szef instytucji finansowej…...

bIEC - dane o rynku pracy w Polsce
BIEC - dane o rynku pracy w Polsce

Klimat koniunktury w gałęzi przedsiębiorstw czy przepływ zatrudnionych i bezrobotnych wskazują dzięki dalszą poprawę na branży pracy. Wpływ zmiennych zapowiadających wzrost stopy bezrobocia wydaje się wręcz znikomy. W czerwcu stopa…...

bIG InfoMonitor: znów wzrosła ilość dłużników alimentacyjnych  Pieniądze
BIG InfoMonitor: znów wzrosła ilość dłużników alimentacyjnych Pieniądze

Po zauważalnych spadkach liczby dłużników alimentacyjnych w dwóch niedawnych miesiącach ubiegłego roku, po styczniu i lutym owego roku znów wzrosła cyfra opiekunów niepłacących na najmłodszych i zgłaszanych do Rejestru BIG InfoMonitor.…...