Zapytaj Carolyn Warren

Category: Możesz Użyć
17 lutego 2021

Ekspert ds. Kredytów hipotecznych i kredytów odpowie na Twoje pytania

Co nabywcy domów powinni wiedzieć o „kredycie sprzedawcy

Homebuyers: Możesz wykorzystać kredyt sprzedawcy na swoją korzyść. Oto zasady i wymagania w krótkiej, szybkiej formie.

Kredyt sprzedawcy lub wkład sprzedawcy to pieniądze, które sprzedawca daje Ci na pokrycie kosztów zamknięcia. Sprzedawca może pokryć część lub całość kosztów zamknięcia, w tym podatki od nieruchomości i ubezpieczenie od zagrożeń osobistych / od ognia. Jeśli sprzedający pokryje wszystkie koszty zamknięcia, zapłacisz tylko zaliczkę.

Zgodnie z prawem sprzedawca nie może zapłacić żadnej zaliczki.

Jeśli sprzedawca otrzyma dodatkowe pieniądze po pokryciu wszystkich kosztów zamknięcia, dodatkowe pieniądze pozostają w kieszeni sprzedawcy. Kupujący dom nie mogą otrzymać od sprzedawcy gotówki, nawet jednego dolara.

Jeśli po pokryciu wszystkich kosztów zamknięcia są dodatkowe pieniądze z kredytu sprzedawcy, poproś urzędnika ds. Pożyczki o wykorzystanie tych pieniędzy na odkupienie stopy procentowej. Jeśli dostępna jest wystarczająca ilość gotówki, możesz zapłacić nią za punkt lub nawet pół punktu (punkt to punkt procentowy, a są to odsetki płacone z góry), aby uzyskać niższe oprocentowanie.

Jeśli sprzedawca płaci za twoje opłaty pożyczkodawcy, to pożyczkodawca nie widzi powodu, aby zrzec się lub obniżać wszelkie opłaty śmieciowe, które może mieć, ponieważ i tak za nie nie płacisz.

Jak uzyskać kredyt sprzedawcy

Aby otrzymać kredyt sprzedawcy, należy go uwzględnić w umowie kupna-sprzedaży. Dlatego poprosisz swojego agenta nieruchomości o wynegocjowanie tego za Ciebie. Jest to część negocjacji ceny domu. Pożyczkodawca nie prowadzi negocjacji w sprawie kredytu sprzedawcy.

Kwota kredytu sprzedawcy powinna być wyrażona w dolarach, na przykład „sprzedawca wpłaci 5000 USD na poczet kosztów zamknięcia kupującego, w tym przedpłaty. Lub, kredyt może brzmieć mniej więcej tak: „Sprzedawca zapłaci wszystkie koszty zamknięcia kupującego, w tym przedpłaty, do maksymalnie XX USD. Kredytu nie należy podawać w procentach. Jeśli zostanie to określone w ten sposób, pożyczkodawca będzie wymagał aneksu do umowy kupna, który będzie zawierał dokładną kwotę w dolarach, co spowoduje więcej czasu i kłopotów później.

(Przedpłaty = podatki od nieruchomości, ubezpieczenie właścicieli domów / od zagrożeń / od pożaru i odsetki zapłacone z góry).

Ciekawa strategia, której możesz użyć

Kiedy nadejdzie raport z inspekcji nieruchomości, zostaną ujawnione wady i potrzebne naprawy. Jest to druga okazja dla kupującego do domu, aby poprosić o kredyt sprzedawcy. Jeśli sprzedawca nie chce wykonać naprawy, może zamiast tego zaproponować zaliczenie Ci gotówki na pokrycie kosztów zamknięcia. Pozwala to na zachowanie własnej gotówki, dzięki czemu można ją wykorzystać do naprawy po zamknięciu. Jeśli jesteś typem majsterkowicza, który lubi wykonywać własne naprawy, możesz w ten sposób wyjść na przód finansowo.

Na wynos: Porozmawiaj o kredycie sprzedawcy zarówno z agentem nieruchomości, jak i urzędnikiem ds. Twój agent pomoże Ci w jego zdobyciu, a urzędnik ds. Pożyczki pomoże Ci wykorzystać go w jak najlepszy sposób. Pamiętaj, że w przypadku kredytu kupieckiego nie możesz wypłacić gotówki z transakcji (jest to dozwolone tylko w przypadku refinansowania, gdy pożyczkobiorca już posiada nieruchomość).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy