DiscoverEU. Darmowe bilety na wycieczka po Europie dla osiemnastolatków  Ze świata

Każdy osiemnastolatek wraz z Unii Europejskiej może zyskać bilet na podróż według Europie w terminie między 1 sierpnia 2019 zaś 31 stycznia 2020 roku. Komisja Europejska ogłosiła kolejną edycję konkursu DiscoverEU.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które urodziły się między 2 lipca 2000 (włącznie) do 1-wszą lipca 2001 roku (włącznie). Podróż może trwać maksymalnie 30 dni.

Zainteresowani udziałem mogą wysłać zgłoszenie za pośrednictwem strony Europejskiego Serwisie Młodzieżowego.

Chcieli odwiedzić Ateny. Przez pomyłkę trafili do miasteczka we Włoszech

Razem lub osobno

Laureaci mogą podróżować indywidualnie lub w grupie maksymalnie pięciu osób. Za bilety podczas podróży płaci Bruksela.

Aby dotrzeć spośród najodleglejszych i najtrudniej osiągalnych zakątków kontynentu, osiemnastolatkowie potrafią skorzystać również z odmiennych środków transportu - pomijając koleją - takich jakim sposobem autobus czy prom lub, w wyjątkowych przypadkach aeroplan. To umożliwi udział w projekcie młodym ludziom, jacy mieszkają na obszarach niełatwo dostępnych lub na wyspach.

Konkurs po raz główny zorganizowano w 2018 roku kalendarzowego i cieszył się mężczyzna ogromną popularnością. Dlatego przy tym roku organizowana wydaje się kolejna edycja DiscoverEU. Prawdopodobnie też będzie odbywać się w dwóch rundach.

Laureaci otrzymają informacje dotyczące miejsc, które warto zajrzeć i dziennik podróży, by na bieżąco zapisywać swoje odczucia. Podczas podróży uczestnicy mogą wziąć udział w uroczystościach organizowanych przez lokalne wspólnoty.

- Jestem dumny z tego, że poszerzamy DiscoverEU i dajemy możliwość młodym ludziom, by poznali bezpośrednio Europę. Mam nadzieję, że udział w projekcie DiscoverEU będzie dla nich inspiracją do zaangażowania się w działalność na rzecz lokalnej społeczności i do odwiedzenia pełnienia roli "ambasadorów" Świata. Że nie tylko zagłosują w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale również zachęcą do tego swoich rówieśników, że będą razem spośród nami budować spójne społeczeństwo. Ludzie młodzi są przyszłością Świata, an ich głos dzierży pierwszorzędne znaczenie – powiedział w czwartek komisarz UE Tibor Navracsics, który współgra za edukację, kulturę, ludzie młodzi i sport.

KE zorganizowała program po przy jednym spotkaniu pierwszy w czerwcu 2018 roku, a początkowy budżet wynosił 12 mln euro. Budżet na 2019 rok kalendarzowy wynosi już 16 mln euro. Dotychczas dzięki DiscoverEU około 30 tys. młodzieży ludzi odbyło podróż według Europie, odkrywając bogate spadek kulturowe tego kontynentu, poznając innych ludzi i kultury. W kolejnym rozdaniu po podróż po kontynencie wyruszy 20 tys. osiemnastolatków.

Każdemu państwu członkowskiemu przydzielono określoną liczbę biletów (Polsce 1482), a jeśli odrzucić zgłosi się odpowiednia liczba kandydatów, zostaną one przekazane innym państwom.

Zgłoszenia do 16 maja

Z pierwszej edycji DiscoverEU skorzystały tysiące młodych ludzi, którzy obecnie – jak zaznacza KE - tworzą całkiem dużą wspólnotę. Uczestnicy, którzy nie znali się uprzednio, nawiązali ze sobą kontakt za pomocą mediów społecznościowych i podróżowali w ekipach od miasta do miasta lub odwiedzali się przy swoich miejscach zamieszkania.

Zgłoszenia (wypełniony formularz, quiz, odpowiedź na pytanie dodatkowe), które w obecnej, 3 rundzie mają być wysyłane między 2 a 16 maja br., oceni specjalna komisja, która wybierze laureatów. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni o wynikach w lipcu 2019 roku.

KE planuje zorganizowanie czwartej obecnie rundy (czyli drugiej rundy drugiej edycji) konkursu zanim końcem 2019 roku.

W nowym długoterminowym budżecie UE na lata 2021–2027 KE zaproponowała przeznaczenie w program DiscoverEU 700 mln euro w ramach spodziewanego programu Erasmus. Jeżeli Parlament Europejski i Rada osiągną porozumienie w sprawie tej propozycji, w latach 2021–2027 w podróż po Europie wyruszy półtora miliona osiemnastolatków.

Popularny

burberry zmienia CEO i reorganizuje luksusowy biznes
Burberry zmienia CEO i reorganizuje luksusowy biznes

Marco Gobbetti, dotychczasowy szef francuskiej, luksusowej marki ubrań Celine, zastąpi Christophera Baileya na stanowisku prezesa jakiejś z najbardzije ekskluzywnych brytyjskich firm - Burberry. Jednocześnie wymieniono CFO (Chief Financial Officer) Carola Fairweathera…...

buty CEO firm technologicznych z Krzemowej Doliny
Buty CEO firm technologicznych z Krzemowej Doliny

Mieszkańcy Krzemowej Doliny nie będą znani ze specjalnej dbałości o modę - królują tam jeansy, t-shirt jak i również bluzy z kapturem. Ale nawet tam, gdzie ubiór nie ma wielkiego sensu…...

budżet 2017. Rząd przyjął projekt Szałamachy
Budżet 2017. Rząd przyjął projekt Szałamachy

300 oraz w nowej odsłonie. "Większa pewność co do swoim ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego projektu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad jednej, 6 miliarda. "Wzmocnią znamiennie nasze…...

były mnister skarbu prezesem Taurona?  Informacje
Były mnister skarbu prezesem Taurona? Informacje

ArcelorMittal wyłączy wielki piec przy krakowskiej hucie. Trzy scenariusze dla pracowników Sekretarz siły USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Spór naokoło Nord Stream 2. Publikatory: Gazprom grozi Danii pozwem Zanieczyszczona…...