Grecja rozmawia z wierzycielami. Tematyką nietrafione kredyty banków  Ze świata

  • Drony pomagają wojować z oszustami podatkowymi
  • Ateny zakończyły program pomocowy. Grecy dalecy od świętowania
  • Pierwsza taka wyspa w obszarze. Władze stawiają na "zielone zasilanie"
  • Janis Warufakis po TVN24 BiS: "Udają, iż kryzys się skończył. Greckiego długu nie da się spłacić"
  • Ciasto "jak włosy anielskie". Przysmaki greckiej kuchni

Główny temat kontynuowanych w czwartek rozmów rządu Grecji z wierzycielami egzystują nietrafione kredyty greckich banków, an eksperci oceniają, iż chodzi tu o więcej niż 120 mld euro, które nie są spłacane - poinformowało greckie radio narodowe.

Według niego zobrazowane Atenom przez międzynarodowych kredytodawców warunki uruchomienia nowego systemu pomocowego obejmują także zniesienie ulg podatkowych dla rolników i podwyższenie wieku emerytalnego, a ponadto ograniczenie upoważnienia do strajku i liberalizację rynku pracy.

Grecja wkrótce porozumie się spośród wierzycielami. Cipras: jesteśmy niedaleko

Nowy kredyt?

Grecka prasa finansowa wyraziła w czwartek obawy, hdy kraj będzie potrzebował nowego kredytu pomostowego, gdyż na osiągnięcie porozumienia z wierzycielami jest coraz mniej czasu. 20 sierpnia Grecja musi zwrócić Europejskiemu Bankowi Centralnemu 3, 2 mld euro.

Otwarta w poniedziałek po ponad miesięcznej przerwie ateńska giełda odnotowała po czwartek niewielki wzrost na trzech dniach spadków, an akcje niektórych banków poszły w górę po utraceniu przez cały ich sektor od początku tygodnia ponad 63 proc. jego rynkowej wartości.

Traci rynek bankowy

Łączny wskaźnik kursów akcji banków obniżył się o 3, 6 proc., przy czym w przypadku Alpha Bank spadek wyniósł 26, 8 proc., a Piraeus Bank 16, 7 proc. Natomiast akcje Eurobanku jak i również National Bank of Greece poszły w górę właściwie o 7, 7 jak i również 9, 5 proc.

Główny wskaźnik ateńskiej giełdy, na której akcje banków stanowią około 20 proc. całego ich wolumenu, wzrósł od chwili otwarcia umowy w czwartek o 0, 2 proc.

Popularny

giełda po wypowiedzi Xi Jinpinga ws. wojny handlowej USA-Chiny
Giełda po wypowiedzi Xi Jinpinga ws. wojny handlowej USA-Chiny

Rynki finansowe wzięły głęboki oddech po wystąpieniu prezydenta Chin XI Jinpinga na Boao Forum, nazywanym chińskim Davos. Opowiedział się on przeciwko izolacjonizmowi politycznemu i gospodarczemu Państwa Środeczka, dając do zrozumienia…...

gDDKiA oddała odcinek S5 Poznań - Wrocław między Lesznem a Radomickiem
GDDKiA oddała odcinek S5 Poznań - Wrocław między Lesznem a Radomickiem

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach w prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli konstruować fragmenty A1 i S3 Surowe kary za cofanie…...

gazprom «obniży cenę gazu zbytnio dzierżawę gazociągów»  Informacje
Gazprom «obniży cenę gazu zbytnio dzierżawę gazociągów» Informacje

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie nacisku dzięki Gazprom Moskwa chce…...

gemius - badanie popularności sieci w 12 krajach
Gemius - badanie popularności sieci w 12 krajach

Gemius przeanalizował informacje o popularności internetu po 12 krajach leżących na starym kontynencie Środkowej i Wschodniej. Dowiaduje się, że największy odsetek internautów sieci występuje w Estonii, a najmniejszy w…...